خانوادهکودک

دلیل گریه های نوزاد در هواپیما چیست ؟

 چرا نوزاد در هواپیما گریه میکند ؟

  غالبا در سفرهای هوایی تعدادی نوزادان با درد گوش روبرو می شوند و این موضوع باعث بی تابی و گریه آنها می شود برای کاهش درد گوش در نوزادان در حین سفر با هواپیما می توانید با روش های درمانی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم آشنا شوید.

مقابله با گوش درد نوزاد در هواپیما و یا در زمان فرود هواپیما کمی مشکل می‌باشد. متاسفانه گوش درد در سفرهای هوایی مخصوصا در کودکان به وجود می آید.

پیش از آن که درمورد گوش درد نوزاد در هواپیما صحبت کنیم، نخست باید بگوییم که نوزادان زیادی هم می‌باشند که ممکن است، هیچگاه نشانه هایی از گوش درد در هواپیما نداشته باشند. گوش درد چه در بزرگسالان یا کودکان، می تواند آزار دهنده و مشکل ساز باشد.🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل
گریه نوزاد

دلیل بی قراری های نوزاد در هواپیما چیست ؟

 

هنگام سفرهای هوایی، نوزادان و کودکان ممکن است در هنگام پرواز هواپیما و فرود آن، به گوش درد دچار شوند. زیرا لوله هایی که گوش میانی را به پشت گلو متصل می کنند و فشار هوا را در گوش حفظ می کنند، به راحتی فشرده می شوند.

 

زمانی که در حین پرواز، نوزاد احساس ناراحتی کرده و مدام در حال گریه کردن باشد، در این زمان باید علت را جستجو کرد. یکی از ناراحتی های عمده نوزادان در سفرهای هوایی، می تواند گوش درد باشد.

 

گوش انسان به عنوان مرکز تعادل، می تواند کاملا به تغییر فشارها حساس باشد و دلیل آن هم این است که گوش بیرونی از طریق غشای نازکی به نام غشای تمپان یا گوش درام از گوش میانی جدا شده می‌باشد. تفاوت فشار در این غشا، باعث درد شده و از هر 3 مسافر (بچه ها بیشتر از بزرگسالان) در سفرهای هوایی، احساس شنوائی، ناراحتی یا حتی درد در گوش ایجاد می شود.

 


روشهای جلوگیری از گوش درد نوزاد در هواپیما

به انگیزه کاهش درد گوش در نوزادان و کودکان در مواقع لزوم و با تجویز پزشک، می توان از قطره گوش، ایبوپروفن یا اسفراهموفن استفاده کرد.

 

بچه ها در تمام سنین و به دلایل مختلفی گریه می کنند و شما به دلیل محدودیت فضایی هواپیما، تلاش می کنید برای آرام کردن فرزند خود تلاش کنید اما باید بدانید که گریه نوزاد می تواند علتی مانند گوش درد داشته باشد که به دلیل تغییرات فشار هوا ایجاد شده می‌باشد.

 

در نخست به بررسی وضعیت کودک بپردازید تا علت اساسی گریه نوزاد مشخص شود. وضعیت هایی مانند گرسنگی نوزاد، کثیف شدن پوشک، سرد یا گرم بودن و غیره. تلاش کنید او را در صندلی های میانی هواپیما قرار داده و وضعیت او را چک کنید.

 


جلوگیری از گوش درد نوزاد در هواپیما

گوش درد نوزاد در هواپیما می تواند گاه سبب عفونت جدی در نوزاد شده و مشکلات دیگری را به همراه داشته باشد. ازاین رو در صورت بروز این وضعیت بلافاصله اقدام های لازم را انجام دهید.

 

معمولا بزرگسالان برای رفع گوش درد یا پیشگیری از آن، از تکه ای شکلات یا آدامس استفاده می کنند. اما چنین چیزی برای نوزاد ممکن نیست.

 

به هر حال گوش نوزاد هم مانند افراد بزرگسال می تواند دچار آسیب و دردهای احتمالی شود و شما باید برای تنظیم فشار ​​گوش و تعادل آن، نوزاد را به حالت عادی بازگردانید. معمولا نوزادان در هنگام پرواز بیشتر از بزرگسالان دچار درد در گوش می شوند. زیرا کنترل درد گوش در بزرگسالان به مراتب آسان تر می‌باشد.

 

چنانچه کودک شما در حین پرواز به عفونت گوش دچار شده باشد، پیشنهاد می شود که با پزشک متخصص اطفال صحبت کنید. متاسفانه، اکثر روش های جلوگیری از گوش درد بزرگسالان و یا رفع درد در آن ها، برای نوزادان کاربرد ندارد.

به همین دلیل پیش از سفر بهتر است تمام موارد را با پزشک در بین بگذارید. ضمنا پیشنهاد می شود که نوزادانی که دچار عفونت یا درد در ناحیه گوش می‌باشند پیش از سفر درمان شده و در صورت امکان، پرواز خود را به تعویق اندازید. با این کار شما می توانید از مشکلات احتمالی در حین پرواز و بعد از آن پیشگیری کنید.

 


سفر کردن با نوزاد

افزون بر این باید گفت، سطح سر و صدای هواپیما می تواند در محدوده 60 تا 100 دسیبل باشد که در حین پرواز شدت می یابد. همین مسئله می تواند احساس ناراحتی و گوش درد در نوزاد شما ایجاد کند. در این زمان، شما می توانید با استفاده از پنبه های کوچکی در گوش کودک، سطح دسیبل صدای هواپیما را کاهش دهید. مکیدن سینه مادر و شیر خوردن هم باعث کاهش درد گوش و یا جلوگیری از آن می شود.

 

این عمل همانند جویدن آدامس یا شکلات در بزرگسالان می‌باشد. زمانی که نوزاد و کودک شما عمل مکیدن را انجام می دهد، فشار هوای وارد شده در گوش او کم شده و او را آرام می کند. متخصصان اطفال و ناظران پرواز، به طور معمول بطری شیر، پستانک یا سینه مادر را طی زمان تغییرات فشار در کابین هواپیما پیشنهاد می دهند.

 

به این دلیل که تغییر فشار معمولا به اندازه یک ساعت و نیم پیش از فرود به میزان قابل توجهی بسته به ارتفاع پرواز، متفاوت می‌باشد. تغییرات فشار در مرحله اولیه پرواز، طی پرواز و هنگام فرود کمی متفاوت بوده و می تواند بر مایع گوش میانی کودک تاثیر گذارد.

 

چنانچه به همراه نوزاد خود به سفر هوایی می روید، از کارکنان هواپیما بخواهید تا صندلی کنار راهرو و نزدیک به قسمت جلویی هواپیما در اختیار شما و کودک قرار دهد. زیرا سر و صدای هواپیما در این قسمت کمتر می‌باشد. تلاش کنید طی سفر کودک را با کریر مخصوص او به خود نزدیک کرده و در آغوش بگیرید.

 

در صورت هر گونه مشکل و گوش درد در نوزاد، از کارکنان هواپیما کمک بگیرید و به خاطر داشته باشید که گوش درد نوزاد در هواپیما مشکل جدی قلمداد نشده و با فرود هواپیما به راحتی برطرف می شود . اما در صورت ملاحضه نکردن موارد و اقدامات لازم ممکن است مشکلاتی ایجاد کند.


این نکات را برای کمک به جلوگیری از گوش درد نوزاد در هواپیما انجام دهید:

 

1 – بگذارید کودک گریه کند. چنانچه چه ممکن است برای شما (و مسافران همسایه شما) ناراحت کننده باشد، گریه باعث می شود که گوش درد کودک کمی آرام شود.

2- استفاده از سرم نمکی بینی نوزاد، که می تواند در باز شدن مخاط بینی و گوش تاثیر‌گذار باشد. این کار را پیش از شروع پرواز و فرود و با تجویز پزشک، انجام دهید.

3-تلاش کنید در حین پرواز از قطره های گوش خفیف برای نوزاد استفاده کنید. پیشنهاد می شود که پیش از پرواز نزد پزشک رفته و داروی دلخواه را تهیه کنید. متخصص اطفال، تمام موارد احتیاطی و مراقبتی لازم را در حین سفر هوایی در اختیار شما قرار می دهد. پیش از مصرف نیز آیین نامه بسته را به دقت مطالعه کنید.

گریه نوزاد

دلیل گریه های نوزاد در هواپیما

 

عفونت گوش میانی

4-هیچگاه به طور خودسرانه از قطره یا آنتی هیسفراهم برای آرام کردن یا خواباندن نوزاد استفاده نکنید. پیش از مصرف هر نوع دارویی در هنگام سفر، در مورد نوع و دوز مناسب داروی گوش درد نوزاد خود، با پزشک متخصص اطفال صحبت کنید.

5- تلاش کنید کمی آب خوردن به نوزاد یا کودک خود بدهید. نوشیدن آب فراوان در کاهش یا جلوگیری از درد گوش کودک بسیار تاثیر‌گذار می‌باشد. البته در کودکان بزرگ تر نیز می توانید از شکلات و آدامس استفاده کنید.

6- تلاش کنید تا می توانید از سینه خود به نوزاد شیر بدهید. شیر مادر در تسکین گوش درد تاثیر‌گذار می‌باشد. شما می توانید در این گونه مواقع از بطری های شیر خشک هم استفاده کنید. هر چیزی که عمل مکیدن را در نوزاد به وجود آورد در جلوگیری و کاهش درد گوش نوزاد در هواپیما تاثیر‌گذار می‌باشد.

 


با ملاحضه موارد فوق می توانید در طی سفر، آرامش و امنیت کودک خود را مهیا کنید. بهتر است پیش از سفر، در مورد سفر هوایی با نوزاد، نزد مشاور یا پزشک بروید تا راهنمایی های لازم صورت گیرد.🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل


🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل


🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل
مشاهده بیشتر

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا