اخبار ایران و جهانسیاستسیاست خارجی

دولت آمریکا نمی‌تواند از مسئولیت جنایت ترور شهید سلیمانی فرار کند – وب‌اینجاست

زمان مطالعه: < 1 دقیقهبه نقل از خبرنگار مهر، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان که پیش از ظهر امروز (شنبه) جهت شرکت در نشست منطقه‌ای بغداد به عراق سفر کرده است، بعد از ورود به فرودگاه بغداد در محل یادمان شهیدان حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس حاضر شد و در جمع خبرنگاران، گفت: ما در مکانی قرار داریم که شخصیت‌های بزرگی از جمله سردار سلیمانی عزیز، قهرمان ملی و بین‌المللی مبارزه با تروریسم از طریق عوامل تروریستی و تروریست‌های آمریکایی به شهادت رسیدند.

وی تصریح کرد: ضمنا در مکانی هستیم که در کنار سردار سلیمانی عزیز، شهید ابومهدی المهندس و همراهان ایشان به شهادت رسید. یاد و خاطره شهدای ایرانی و عراقی و همه شهدای مقاومت را گرامی می‌داریم.

[table id=2 /]

رئیس دستگاه دیپلماسی تاکید کرد: حتماً یکی از برنامه‌های اساسی ما در وزارت خارجه پیگیری جدی حقوقی و بین‌المللی طرف‌هایی است که به نام دولت آمریکا و به نام کاخ سفید، آشکارا این اقدام تروریستی را علیه قهرمانان بزرگ مبارزه با تروریسم انجام دادند.

امیرعبداللهیان گفت: آمریکا باید پاسخگو باشد، حتی چنانچه دولت قبلی آمریکا مرتکب چنین جنایتی شده است، دولت آمریکا نمی‌تواند از این اقدام تروریستی فرار کند از این رو باید پاسخگو باشد، باید عاملین و آمرین این اقدام حمله تروریستی به سزای اعمالشان برسند و به عدالت سپرده شوند.

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا