آیا میدانیدسرگرمی

رازهای جالب در مورد علم جغرافیا و شروعان مطالعه روی آن

علم جغرافیا چیست و مطالعه روی آن چگونه آغاز شد؟

عبارت جغرافیا مستقیماً از اصطلاح یونانی ” توصیف زمین ” مشتق گرفته شده می‌باشد. ریشه های عمیق زیادی در کلمه جغرافیا وجود دارد, چنانچهچه این کلمه به احتمال زیاد از کلمه یونانی سرچشمه گرفته است, اما منشا کلمه فرانسوی و ضمنا زبان لاتین می‌باشد.

امروزه به عنوان مطالعه توپوگرافی, زمین و اتمسفر زمین تعریف می شود. این حاوی رودخانه ها, دریاچه ها, اقیانوس ها و کوه ها است ؛ این مطالعه ضمنا حاوی افراد, کاربری زمین و صنایع در جمعیت شناسی می‌باشد. چیزهای زیادی در جغرافیا وجود دارد که حاوی نقشه کشی, حتی متون کهن و نقشه ها, نقشه کشی جغرافیا در دنیای باستان بر روی زمین است که در ادامه این بخش از سرگرمی نمناک بیشتر خواهیم گفت.🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل

علم جغرافیا

رازها و حقایق جالب علم جغرافیا

تاریخ علم جغرافیا

در یونان باستان، اولین کتاب درمورد موضوع ایلیاد و اودیسه بود که کلمه “جغرافیا” را در خود داشت.تالس، این فیلسوف مشهور با ایجاد شالوده مطالعه جغرافیا بیان کرد اما همه اینها مقدم بر بابل قدیم بودند که نخستین نقشه های جهان را در قرن نوزدهم پیش از میلاد اختراع کردند.

یکی از اینها نام جهانی است که از آشور, بابل و آشور آورده شده می‌باشد. ضمنا هفت جزیره اطراف همان اقیانوس را به تصویر می کشد. در عین حال, فینیقی ها به علت ناو کسانی که دورگیتی یااقلیمی کشتی رانی میکنند، بودن از قاره آفریقا دانش جغرافیایی بیشتری داشتند.

پیدایش علم جغرافیا

تاریخچه پیدایش علم جغرافیا

علم جغرافیای برجسته طی قرون

بابلی ها نخستین نقشه برداران بودند، اما یونانی ها نخستین جغرافیدانان بودند. اینها مردانی بودند که علمشان را به سهم خود در جغرافیا بدهکار بودند.اراتوستن نخستین کسی بود که علم جغرافیا را با کارهایش طی جغرافیایی و عرض جغرافیایی ساده کرد. جغرافی دان قرن 12، آل ایدریسس، نقشه آفریقا و اوراسیا را ترسیم کرد که حاوی تاریخچه مردم و فرهنگ این مناطق می شد.

اسکندر هومبولت در قرن 18 ام یک کتاب درمورد جغرافیا و علوم طبیعی نوشت.یکی دیگر از دانشمندان قرن 18 ام, امانوئل کانت بود که با جغرافیا مانند یک علم فکری رفتار می کرد و مشهور بود.

در قرن 19 ام کارل ریتر از آلمان هم یکی از مشهورترین جغرافیدانان در تاریخ بود.در قرن 20، آرنولد شوارتزینگر لقب خود را در جغرافی گرفت و یکی از گودال های ماه بعدها به افتخار او نامگذاری شد.

نقشه جغرافیا

اولین جغرافی دان جهان چه کسی بود؟

تکنیک های علم جغرافیایی, گذشته و اکنون

تکنیک های جغرافیا ابزارهای مهمی می‌باشند که به تفسیر داده ها کمک می کنند. نقشه کشی قابل احترام است، زیرا از جغرافیا در کشف و توسعه مقدم تر می‌باشد.در 1500 سال پیش از میلاد, ملوانان پولینسیان برای تعیین موقعیت قایق ها در اقیانوس از پوسته و صدف ها و چوب استفاده کردند. ناوبری پولینسیان در مورد حرکات ستارگان, سرعت امواج اقیانوس و جهت, دریا و رنگ آسمان, خوشه های ابری بالای جزایر, و پرواز حیات وحش همانند فصول بود.

هَم‌اکنون, ماهواره های در حال گردش بالای زمین به دریانوردان کمک می کنند تا مکان و منیت دقیق خود را از طریق هر نقطه از سیاره پیدا کنند. تکنیک های دیگر حاوی حسگرها, عکس های ماهواره ای, و سیستم های اطلاعات داده کامپیوتری به نام سیستم های اطلاعات جغرافیایی (gis) می شود.

این ها از طریق دولت ها, نهادها و کسب و کارها مورد استفاده قرار می گیرند.

گذشته ی علم جغرافیا

 اطلاعاتی در مورد علم جغرافیا از گذشته تا امروز

شغل های علم جغرافیا در عصر اطلاعات

حرفه جغرافیا در قرن بیست و یکم در اکثر زمینه های هیجان انگیز نمایش داده می شود و مشاغلی را در دولت، تجارت، سازمان های غیر انتفاعی، و آموزش عرضه می کنند. تمام این بخش ها استانداردهای بالایی را عرضه می دهند که در مشاغل دیگر رقابتی می‌باشند. دوره های جدید اطلاعاتی دوره های پایه و پیشرفته اطلاعات جغرافیایی، سنجش از دور، تصویرسازی کارتوگرافی، و آمار فضایی ارایه می دهند.

وب سایت انجمن جغرافی دانان (AAG) نقطه شروعی برای رسیدن به زمینه جغرافیا می‌باشد. این وب سایت حاوی پاسخ ها و لینک های مرتبط با افرادی است که به شغل هایی در جغرافیا علاقمند می‌باشند. ضمنا برنامه های تحصیلات تکمیلی دانشجویان تحصیلات تکمیلی، برنامه های پس پردازش و کارآموزی در کمک اطلاعات وجود دارد که هر یک از آن ها به توسعه حرفه ای و برنامه ریزی شغلی کمک می کند.

 🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل


🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل


🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل
مشاهده بیشتر

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا