آخرین اخبار لیگ برتر ایرانصفحه نخستفوتبال

راز حرکت عجیب مغانلو فاش شد/ خشم پرسپولیسی‌ها دو چندان شد –

زمان مطالعه: 4 دقیقهخبرورزشی –

شهریار مغانلو یکی از خریدهای پرسپولیس در نقل و انتقالات نیم فصل لیگ بیستم بود که توانست در مدت کوتاه حضورش در این تیم تاثیرگذاری خاص ای را برای پرسپولیسی ها داشته باشد. این بازیکن  در حالی پیراهن پرسپولیس را بر تن کرد که تحت قرارداد باشگاه سانتاکلارا پرتغال قرار بود و در حالی که در این تیم پرتغالی جایگاه ثابتی را نداشت، با قراردادی به مدت ۶ ماه به پرسپولیس پیوست.

[table id=2 /]

گره‌ای که با دست باز می شد…!

باشگاه پرسپولیس در  آن مقطع ۵۰ هزار یورو به خاطر اننتقال قرضی مغانلو به باشگاه پرتغالی پرداخت کرد. این درح الی بود که شنیده می شد همان زمان امکان انتقال قطعی با کمی مذاکره بیشتر و پرداخت رقمی بیشتر وجود داشت اما در آن مقطع هیچ اقدامی برای خرید دائمی این مهاجم ۲۶ ساله نشد و همه چیز به پایان فصل موکول شد تا با ارزیابی از کارکرد شهریار در نیم فصل، تصمیم نهایی راجع به قطعی شدن این انتقال به چند ماه بعد موکول شود، اتفاقی که می توانست این مهاجم را با کمترین دردسر ممکن کاملا پرسپولیسی کند!

کارکرد خاص شهریار

شهریار که حکم هندوانه در بسته ای را برای پرسپولیسی ها داشت در این زمان کوتاه کارکرد و نمایش خوبی را برای  تیم گل محمدی داشت. با این وجود او در نیم فصل لباس پرسپولیس را بر تن کرد، در کل این مدت توانست ۴ گل آسیایی، ۴ گل در لیگ و ۴ پاس گل را از خود به ثبت برساند تا به نوعی مهر تاییدی بر اعتماد کادر فنی پرسپولیس را داشته باشد. او در این مدت مخصوصا در دربی نمایش خوبی را از خود نشان داد تا خیلی زود جایگاه خاص ای را در بین هوا‌داران پرسپولیس به دست آورد!

سنگ بزرگ جلوی پای باشگاه

چنانچهچه کارکرد خوب شهریار لبخند رضایت را بر لب کادر فنی پرسپولیس و هوا‌داران این تیم همراه داشت اما کار پرسپولیسی ها را برای توافق با پرتغالی ها سخت تر کرد! حال کارکرد و آماری که او در این مدت از خود نشان داد باعث شد تا سانتاکلارا تنها بعد از ۶ ماه از مواضع قبلی خود عبور کرده و رقم قرارداد این بازیکن را چند برابر اعلام کند تا سنگ بزرگی برای تمدید با این بازیکن که یکی از ستاره های نیم فصل دوم پرسپولیس بود، بگذارد!

۵۰۰ هزار دلاری که تبدیل به ۷۵۰ هزار دلار شد

در حالی که کادر فنی پرسپولیس تاکید خاص ای برای ادامه همکاری با شهریار داشت، باشگاه پرسپولیس از چند هفته قبل نامه نگاری با باشگاه پرتغالی را آغاز کرد تا بتواند او را پرسپولیسی نگه دارد ولی  پرتغالی ها نه تنها از مواضع قبلی خود عقب نشینی نداشتند ایضاً در اتفاقی عجیب رقم فروش او را افزایش دادند. جالب است بدانید در نخست رقم اعلام شده برای فروش مغانلو ۵۰۰ هزار و آنگاه ۷۵۰ هزار یورو عنوان شد تا کار پرسپولیس برای ادامه همکاری با این بازیکن سخت تر از قبل شود.

پرسپولیس از قافله عقب ماند

افزایش قیمت عجیب شهریار، پرسپولیس را از رقابت برای خرید مغانلو خارج کرد. در این میان گفته شد که یک باشگاه قطری و ۲ باشگاه ایرانی که یکی از آنها سپاهان بود، برای خرید مغانلو وارد رقابت شدند که البته در این میان تنها پیشنهاد سپاهان رسمی بود.

چراغ سبز پرتغالی‌ها به پیشنهاد سپاهان

باشگاه سپاهان راهکار جالبی برای صید این شاه ماهی لیگ برتر اتخاذ کرد! در حالی که از مدت ها قبل خبر انتقال محمد محبی به یکی از تیم های پرتغالی بر سر زبان ها افتاده بود، سپاهانی ها دست به اقدام جالبی زدند و پیشنهاد خاص ای را به مسئولان سانتاکلارا داشتند تا در ازای خرید مغانلو، محبی را نیز محمد محبی را به باشگاه پرتغالی داده تا راه خرید مغانلو را به نوعی هموارتر کند، پیشنهادی که در نهایت با چراغ سبز پرتغالی ها روبرو شد تا شهریار از اردوگاه قرمز راهی دیار زاینده رود شود.

خشم پرسپولیسی‌ها دو چندان شد

نکته جالب این جا بود که بعد از جدایی مغانلو از پرسپولیس، هوا‌داران این تیم در اقدامی جالب و بی سابقه علیه این بازیکن کمپینی راه انداختند و او را به اصطلاح «آنفالو» کردند چرا که این بازیکن بعد از جدایی تمام عکس های راجع به دوران حضورش در پرسپولیس را از صفحه شخصی خود پاک کرد، اقدامی که خشم هوا‌داران پرسپولیس را برانگیخت تا ناراحتی شان از این بازیکن دو چندان شود.

ریزش عجیب در فضای مجازی!

در همین راستا شنیده می شود که یکی از بندهای قرارداد این بود که فضای مجازی بازیکن تحت قرارداد همسو به قوانین باشگاه اصفهانی باشد و از سمت این باشگاه از بازیکن خواسته شده بود که پست ها پاک شود، موضوعی که با موافقت مغانلو همراه شد و مهاجم فصل قبل پرسپولیس در اقدامی خاص تمام پست ها و استوری های خود با پیراهن قرمز را از صفحه شخصی اش پاک کرد موضوعی که ریزش شدید فالوورهای او را در فضای مجازی همراه داشت و حتی سیدجلال حسینی،  امید عالیشاه و… هم  تصمیم گرفتند همبازی سابق خود را  آنفالو کردند!

مهاجم سر شکسته!

حالا مغانلو در شرایط خاص ای جای دارد و شاید خیلی ها منتظر می‌باشند تا او را با پیراهن تیم جدیدش ببینند و البته شرایط و کارکردش را با زمان حضورش در پرسپولیس مقایسه کنند، مهاجمی که با سر شکسته هم برای سرخ ها بازی کرد اما از نظر هوا‌داران این تیم در آزمون معرفت و تعصب به پرسپولیس سر شکسته شد! ۵/۵

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا