صفحه نخستمنهای فوتبالوالیبال

روزهای سخت کاپیتان جدید در تیم ملی –

زمان مطالعه: 3 دقیقهخبرورزشی –

تیم ملی والیبال ایران روزهای متفاوتی را تجربه می‌کند. بعد از ناکامی در دو تورنمنت لیگ ملت‌ها و البته بازی‌های المپیک توکیو، این تیم دو چهره تأثیرگذارش را از دست داده است؛ اولی ولادیمیر آلکنو، سرمربی روس تیم ملی والیبال ایران بود که بعد از اتمام قراردادش با ایران راهی روسیه شد. دومی اما چهره مهم‌تری است: تلاشد معروف. کاپیتان سال‌های اخیر تیم ملی والیبال ایران بعد از بازی‌های المپیک با نوشتن متنی در اینستا گرام از تیم ملی والیبال ایران خداحافظی کرده تا این تیم وارد چرخه‌ای جدید شود. چنانچهچه فعلا بسیاری امیدوارند تا تلاشد معروف دوباره به ترکیب تیم ملی برگردد؛ ولی فعلا برای هر دو چهره جداشده جایگزین‌های جدیدی پیدا شده می‌باشد.

[table id=2 /]

بهروز عطایی به‌عنوان سرمربی جدید و ایرانی تیم ملی والیبال ایران معرفی شده و در سوی دیگر، میلاد عبادی‌پور هم قرار است کاپیتان جدید تیم ملی باشد تا جای تلاشد معروف را بگیرد. ایران با این دو تغییر عمده مهیای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا می‌شوند که قرار است ۲۴ مرداد آغاز شود. پوست‌اندازی در تیم ملی شاید امری اجتناب‌ناپذیر باشد، ولی قاعدتا نمی‌تواند از مسئولیت‌های میلاد عبادی‌پور، بازیکن این روزهای اسکرا لهستان کم کند. او در شرایطی به‌ عنوان کاپیتانی در تیم ملی والیبال رسیده که این اواخر در فضای مجازی با انتقادات تندوتیزی روبه‌رو شده است؛ انتقادات از یک‌سو و واکنش نه‌چندان مناسب عبادی‌پور از سمت دیگر، حسابی مسئولیتش را تحت تأثیر قرار داده می‌باشد. ماجرای اختلاف‌نظر عده‌ای از هوا‌داران والیبال ایران با میلاد عبادی‌پور به رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال برمی‌گردد. در آن تورنمنت به نظر این عده از هوا‌داران عبادی‌پور ضعیف‌ترین بازیکن تیم ملی ایران بود که اکثر شکست‌ها به پایش نوشته شد. بدترین بازی عبادی‌پور در آن تورنمنت هم راجع به ملاقات با آلمان بود که با موج گسترده‌تری از انتقادات روبه‌رو شد، آن‌قدر زیاد که ولادیمیر آلکنو را هم مجبور کرد درمورد انتقادات از عبادی‌پور صحبت کند. «من به عبادی‌پور اعتقاد کامل دارم و او در حال نزدیک‌شدن به فرم ایدئال خود می‌باشد. انتقادهایی که از او می‌شود هم برایم اهمیت ندارد». اما برخلاف نظر آلکنو انتقادات نسبت‌به عبادی‌پور در فضای مجازی شدت زیادی گرفته بود و بسیاری او را در حد تیم ملی ایران نمی‌دانستند؛ ولی این انتقادات باعث واکنش عجیب‌تر عبادی‌پور شد. او در صحبت‌هایی نسنجیده مخالفانش را عده‌ای توصیف کرد که حتی در خانواده‌شان هم کسی برایشان ارزشی قائل نمی‌شود!

عبادی‌پور که با خبر ورزشی حرف زده بود، گفت: «حدود ۲۰، ۳۰ میلیون همجبور واقعی والیبال داریم که در بردها و باخت‌ها کنار ما می‌باشند. فرقی نمی‌کند چه کسی خوب یا بد بازی کند، یک‌سری می‌باشند که معلوم نیست با خودشان چند چند می‌باشند. به نظرم تعداد این افراد حتی به صد یا ۲۰۰ نفر هم نمی‌رسد. چنانچه قرار باشد من به حرف‌های آنها فکر کنم، انگار که ۲۰، ۳۰ میلیون همجبور واقعی را فدای آنها می‌کنم که هیچ ارزشی در این دنیا ندارند، حتی آنها در خانواده‌هایشان هم ارزشی ندارند که حالا بخواهند اظهارنظر هم بکنند. من قبول دارم که در بازی با آلمان روز بدم بود و خیلی بد بازی کردم، اما چنانچه همجبورنمایان کمی حافظه‌ خود را به کار بیندازند، یادشان می‌آید میلاد عبادی‌پور در دور نهایی لیگ جهانی ۲۰۱۹ شیکاگو یا در جام جهانی ۲۰۱۴، ۲۰۱۸ یا حتی در بازی‌های آسیایی اینچه‌ئون چطور بازیکنی بود یا حتی در جام قهرمان قهرمانان جهان میلاد عبادی‌پور بهترین اسپکر جهان شد؛ ولی آنها کوته‌فکر می‌باشند. من وقت ندارم هوا‌داران اساسی را فدای این همجبورنمایان کنم. ارزش آنها خیلی بیشتر از این حرف‌ها می‌باشد. همه تلاش ما برای خوشحالی مردم می‌باشد. من با انتقاد ناراحت نمی‌شوم، بحث انتقاد یک طرف است و بحث بی‌ادبی هم طرف دیگر. وقتی بازیکن خودش می‌داند که خوب نیست، مربی هم حرف خوبی زد، گفت: «من اینجا فعلا کوچینگ نمی‌کنم، فعلا می‌خواهم بچه‌ها به شرایط والیبالی‌شان برگردند». شاید چنانچه کوچینگ می‌کرد، ما تنها یک یا دو باخت بیشتر نداشتیم. وقتی مربی می‌داند و تعویض نمی‌کند، می‌خواهد من خودم را در این شرایط پیدا کنم و توقع دارد روزهای بد را اینجا پشت‌سر بگذاریم تا در المپیک روز بدی نباشد». چنانچهچه با وجود ادعای عبادی‌پور مبنی‌بر تمرین برای حضور بهتر در المپیک، تیم ملی والیبال ایران مثل همین میلاد عبادی‌پور، روزهای بدی را در توکیو سپری کردند، ولی شیوه برخورد کاپیتان جدید تیم ملی با منتقدانش، صدای اکثر کارشناسان والیبال را هم درآورد و از این گفتند که پیش‌بینی می‌شود بازیکنی با تجربه عبادی‌پور، با سعه صدر بیشتری پاسخ منتقدان را بدهد. اما حالا آن روزها به پایان رسیده و فصل جدید زندگی عبادی‌پور در تیم ملی والیبال ایران شروع شده می‌باشد. او این‌بار نه یک بازیکن معمولی، ایضاً در قامت کاپیتان تیم ملی والیبال ایران باید ثابت کند مخالفانش اشتباه کرده‌اند.

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا