0 تکنولوژیسامسونگمالی و اقتصادی

سامسونگ الکترونیکز در امسال حدود ۷ هزار پتنت به ثبت رسانده است

زمان مطالعه: 2 دقیقه


سامسونگ به‌عنوان غول دنیای تکنولوژی، دهه‌ها است که بخش‌های مختلف بازار را در سیطره دارد. چنین حضور توانای یعنی شرکت کره‌ای تا به حال پتنت‌های بی‌شماری به ثبت رسانده است و این روال ادامه خواهد داشت.

سال قبل، سامسونگ دومین شرکتی بود که بیشترین تعداد پتنت در بخش خانه هوشمند را به ثبت رساند. این شرکت در حوزه 5G نیز صدها پتنت در اختیار دارد.

[table id=2 /]

به نقل از گیزموچاینا، اخیرا Business Korea گزارش کرده که سامسونگ تا به اینجای سال ۲۰۲۱، ۷ هزار پتنت به ثبت رسانده می‌باشد. با عنایت به اینکه فعلا چند ماه تا پایان سال زمان باقی است، ممکن است شاهد افزایش این آمار خواهیم بود.

مقاله‌های مرتبط:

در این گزارش ضمنا اشاره شده است که شرکت کره‌ای بخش اعظم پتنت‌هایش را در ایالات متحده در اختیار دارد که تعداد آن در بخش‌های مختلف تکنولوژی، به ۸۰ هزار و ۶۳۳ پتنت می‌رسد. دومین کشوری که سامسونگ در آن بیشترین پتنت را به نام خود ثبت کرده، کره جنوبی با ۴۴ هزار و ۲۷۱ پتنت است و در جایگاه سوم، پتنت‌های اروپایی این کشور با تعداد ۳۹ هزار و ۲۸۸ قرار می‌گیرد.

افزون بر این، سامسونگ در چین ۱۸ هزار و ۸۷۹ پتنت و در ژاپن ۹ هزار و ۵۸۴ پتنت در اختیار دارد. در سایر نواحی جهان، تعداد پتنت‌های غول تکنولوژی کره جنوبی به ۱۳ هزار و ۱۶۱ می‌رسد.

در کل، سامسونگ در کل دنیا ۲۰۰ هزار پتنت در اختیار دارد که در بخش‌های مختلف تکنولوژی از جمله صنعت نیمه‌هادی، مخابرات، گوشی‌ هوشمند و تلویزیون‌ هوشمند پراکنده می‌باشند.

با عنایت به اینکه سامسونگ در زمینه اختصاص هزینه برای بخش تحقیق و توسعه، رتبه اول دنیا را در اختیار دارد، آمار خیره‌کننده پتنت‌های ثبت‌شده از طریق این شرکت چندان غیر منتظره به نظر نمی‌رسد.

کدام یک از پتنت‌های سامسونگ برای شما جذاب‌تر است؟ فکر می‌کنید تا پایان امسال چند پتنت دیگر از این شرکت به ثبت برسد؟

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا