0 تکنولوژیسامسونگموبایل

سامسونگ به‌دلیل فروش کم، میزان تولید گوشی‌های هوشمند خود را کاهش می‌دهد

زمان مطالعه: 2 دقیقه


به‌نظر می‌رسد پس پایان پیدا کردن قرنطینه‌های ناشی از کووید ۱۹، اکنون مردم هزینه‌ی کم‌تری برای خرید محصولات الکترونیکی و به‌خصوص گوشی‌های هوشمند صرف می‌کنند. کارشناسان مالی یک رکود اقتصادی را در سرتاسر جهان پیش‌بینی می‌کنند و بازار گوشی‌های هوشمند نیز درحال‌ آماده‌سازی برای این شرایط می‌باشد. به‌نظر می‌رسد حتی سامسونگ نیز تصمیم دارد تولید گوشی‌های هوشمند خود را کاهش دهد.

چنانچهچه سامسونگ مدعی شده است که فروش گوشی‌های هوشمند این شرکت در نیمه‌ی دوم امسال، ثابت باقی خواهد ماند یا حتی با رشد یک رقمی روبرو می‌گردد، اما به‌نظر می‌رسد برنامه‌های تولید گوشی‌های جدید این شرکت در ویتنام کمی تغییر کرده می‌باشد. گزارشی اختصاصی از رویترز به این موضوع اشاره دارد که غول فناوری کره‌ی جنوبی میزان تولید گوشی‌های هوشمند را در کارخانه‌ی تایلند خود کاهش داده می‌باشد. این کارخانه سالانه ۱۰۰ میلیون گوشی هوشمند تولید می‌کند. تأسیسات این شرکت در دو کشور اشاره شده در کل نیمی از گوشی‌های آن را تولید می‌کنند.

[table id=2 /]

آیا سامسونگ انتظار دارد میزان فروش گوشی‌های هوشمند آن در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۲۲ به‌میزان درخورتوجهی کاهش یابد؟

کارگران مختلف در کارخانه‌های سامسونگ مدعی شده‌اند که تعدادی از خطوط تولید این شرکت فقط سه‌روز در هفته فعال می‌باشند، درحالی‌که در شرایط عادی این خطوط ۶ روز در هر هفته کار می‌کردند. تعدادی از خطوط تولید غول فناوری کره‌ای نیز فقط چهار روز در هفته فعالیت دارند. علاوه‌براین فعلا مشخص نیست آیا این شرکت قسمتی از تولید خود را به خارج از ویتنام (هند یا کره‌ی جنوبی) منتقل خواهد کرد یا خیر.

مقاله‌ی مرتبط:

کمابیش همه‌ی کارگران کارخانه‌ی ویتنام سامسونگ در گفتگو با رویترز اعلام کرده‌اند که وضعیت این شرکت اصلاً خوب نیست. طبق گزارش‌های اخیر، تولید گوشی‌های هوشمند در بازه‌ی زمانی مانند سال قبل، در اوج خود بود؛ بااین‌حال، شرایط اکنون فرق کرده می‌باشد. تعدادی از کارگران ضمنا ادعا کرده‌اند که تاکنون چنین کاهشی را در تولید گوشی‌های این شرکت مشاهده نکرده‌اند. با عنایت به شرایط موجود، احتمال اخراج شدن تعدادی از نیروی کار کارخانه‌های گوشی‌سازی سامسونگ وجود دارد اما تا این‌لحظه هیچ اطلاعیه‌ای به شیوه رسمی در این مورد منتشر نشده می‌باشد.

تعدادی از برندهای جهانی از جمله تیک‌تاک، تسلا، رابین‌هود، پی‌پال، نتفلیکس، مایکروسافت، کوین‌بیس، کلاب‌هاوس، بست‌بای، توییتر، Vimeo، Virgin Hyperloop، Canoo و Substack نیز اعلام کرده‌اند تعدادی از نیروی کار خود را تعدیل کرده‌اند. سایر شرکت‌ها ازجمله فیسبوک و گوگل نیز به‌ کاهش احتمالی تعدادی مشاغل به‌دلیل کاهش هزینه‌های مصرف‌کنندگان براثر تورم در اقتصاد جهانی، اشاره کرده‌اند.

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا