0 تکنولوژیتلویزیونسامسونگمالی و اقتصادی

سامسونگ هنوز هم در بازار جهانی تلویزیون های هوشمند حرف اول را می‌زند

زمان مطالعه: < 1 دقیقه


به نقل از SamMobile، اطلاعات به‌دست آمده از یک شرکت تخقیقاتی نشان می‌دهد که سامسونگ، بازار جهانی تلویزیون‌های هوشمند را تحت سلطه‌ی خود دارد. درحال‌حاضر تعدادی از آمارهای جدید دراین مورد منتشر شده است که نقل است سامسونگ و ال جی الکترونیکس بیش از ۵۰ درصد از کل درآمد حاصل از فروش تلویزیون‌های هوشمند در سطح جهان را به خود اختصاص داده‌اند.

از این ۵۰ درصد، ۳۱ درصد راجع به فروش سامسونگ و ۱۹ درصد باقی‌مانده را فروش ال جی تشکیل می‌دهد. سایر شرکت مانند سونی با ۹٫۳ درصد و بعد از آن تی‌سی‌ال و هایسنس به‌ترتیب فروش ۷٫۴ و ۷٫۳ درصد فروش را به خود اختصاص داده‌اند. 

[table id=2 /]

در کل در سطح جهانی، فروش تلویزیون‌های هوشمند، ۵۴٫۲ میلیارد دلار درآمد در نیمه‌ی اول سال ۲۰۲۱ داشته می‌باشد. خرید تلویزیون طی سال قبل به‌دلیل همه‌گیری ویروس کرونا باعث شده تا افراد، بیشتر وقت خود را در خانه سپری کند.

مقاله‌های مرتبط:

طبق اطلاعات اولیه، سامسونگ در نیمه‌ی اول سال ۲۰۲۱ حدود ۲۱٫۰۳ میلیون تلویزیون هوشمند عرضه کرده است که ۱۰٫۳ درصد بیشتر از رقم سال قبل در همان بازه‌ی زمانی می‌باشد. گزارش یاد‌شده نشان‌دهنده‌ی موفقیت بزرگ سامسونگ است و بیشتر به مجموعه‌ی تلویزیون QLED نسبت داده می‌شود که حدود ۴ میلیون از کل محموله‌های ارسالی را تشکیل می‌دهد. افزون‌بر این تلویزیون‌های ۸۰ اینچی سامسونگ نیز با اختصاص ۵۱ درصد سهم بازار در صدر قرار دارند.

بااین‌تفاسیر احتمال دارد که در آینده شرایط کمی متفاوت باشد؛ زیرا کارخانه‌های سامسونگ در ویتنام به‌دلیل محدودیت‌های COVID-19 نمی‌توانند حداکثر کارایی را داشته باشند. این کارخانه‌ها مسئول طیف وسیعی از بازارها از جمله اروپا، آسیا و آمریکای شمالی می‌باشند.

نظر شما درمورد‌ی این اخبار چیست؟ به‌نظر شما درآینده نیز سامسونگ می‌تواند بیشترین فروش تلویزیون را تجربه کند؟

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا