اخبار ایران و جهانرادیو و تلویزیونهنر

سردبیر وب سایت شبکه پرس تی‌وی بر اثر کرونا درگذشت – وب‌اینجاست

زمان مطالعه: 2 دقیقهبه نقل از خبرگزاری مهر به نقل از روابط‌عمومی شبکه پرس تی وی، ماهان عابدین که از حدود چهار سال پیش همکاری خود را با شبکه پرس تی وی آغاز کرد، متولد ۱۲ آبان ۱۳۵۵ بود.

او از ده‌سالگی به‌همراه خانواده در انگلیس زندگی می‌کرد و تحصیلات خود در مقطع کارشناسی ارشد رشته روابط بین‌الملل را در London school of economics به اتمام رساند.

[table id=2 /]

سردبیر میز بریتانیای وب‌سایت پرس تی وی، بعد از تزریق نوبت اول واکسن کرونا، به‌دلیل مقارنی عوارض ابتلاء به کرونا درگذشت.

ماهان عابدین متخصص مطالعات تروریسم و کارشناس مسائل سیاسی ایران، عراق و جنبش‌های اسلامی بود.

سردبیری نشریه تروریسم مونیتور، ضمنا نویسندگی بولتن اطلاعاتی خاورمیانه و مقاله‌نویسی برای نشریات پرشماری از جمله روزنامه لبنانی دیلی استار و روزنامه تایلندی آسیا تایمز از جمله سوابق اوست. او حاوی مدرک کارشناسی ارشد نظریه سیاسی از مدرسه اقتصاد لندن بود.

عابدین، افزون بر همکاری با پرس تی وی در جایگاه دبیرخبر، چهره‌ای شناخته در تحلیل مسائل روز سیاسی ایران و مباحث بین‌الملل گوناگون بود و به‌خاطر ابراز نظرات شجاعانه ضداستکباری خود، مورد حمله رسانه‌ها و فعالان رسانه‌ای خط غربی، عربی، عبری بود.

دفاع عابدین از مواضع ج. ا. ا. باعث شد این روزنامه‌نگار آزاده مسلمان و وطن‌دوست ایرانی، در دوران زندگی در انگلیس، با تهاجم گسترده اپوزیسیون ضدایرانی در این کشور روبه‌رو شود.

شبکه پرس تی وی ضمن تجلیل از دفاع تمام‌قد، مستمر و شجاعانه این همکار صدیق و پرتلاش خود از مبانی حقیقت و مقابله با جریان سلطه غرب، ضایعه فقدان ماهان عابدین را به‌عنوان روزنامه‌نگار و تحلیلگری جسور و حق‌گرا، به جامعه روزنامه‌نگاران و فعالان رسانه در ایران اسلامی و جهان تسلیت عرض می‌کند.

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا