دسته‌بندی نشدهصفحه نخستفوتبال، اخبار و خلاصه بازی‌هالالیگا اسپانیا

سریال‌های تابستانی نقل‌وانتقالات بارسلونا/ ناکام و ناامیدکننده!/ این ستاره هم به نوکمپ نمی‌آید؟

زمان مطالعه: 3 دقیقهبازار نقل‌وانتقالات تابستان ۲۰۲۲ بهترین فرصت برای ارزیابی توانایی باشگاه بارسلونا برای اغوا کردن ستاره‌های دنیای فوتبال می‌باشد. قرار است آزمایش شود که کاتالان‌ها تا چه حد می‌توانند فوتبالیست‌ها را متقاعد کنند که قدمی برای امضای قرارداد با این باشگاه بردارند. چنانچهچه از نظر اقتصادی چندان شرایط خوشایند نیست، اما با تکیه بر بزرگی باشگاه پیوسته خوان لاپورتا و همکارانش می‌توانند برای جذب بازیکن جدید امیدوار باشند.

سریال جدید؛ روبرت لواندوفسکی

گویا که سریال بزرگ هوا‌داران بارسلونا در تابستان امسال روبرت لواندوفسکی باشد. ستاره لهستانی از مدت‌ها پیش گفته بود که می‌خواهد تیمش بایرن‌مونیخ را عوض کند و ممکن استً به بارسلونا برود، اما باشگاه آلمانی هم اعلام کرد که اجازه این انتقال را نخواهد داد. همجبور عاقبل احتمال اشتباه در این پروژه را می‌دهد. این که لواندوفسکی در بایرن بماند و بارسلونا به یک‌باره مهاجمی دیگر را در دقایق پایانی نقل‌وانتقالات از کلاه بیرون بیاورد.

[table id=2 /]

همانگونه که متئو آلِمانی ممکن است در کار خودش خوب باشد، توانایی‌شان در معجزه کردن محدود است، به‌خصوص در شرایط کنونی که وضعیت مالی باشگاه مساعد نیست. شاید اسپانسرهای مختلفی بتوانند کمک‌شان کنند، اما چنانچه این اتفاق رخ ندهد و لواندوفسکی وارد گالری وحشتناک بازیکنانی شوند که بارسلونا از خریدشان ناامید شده، توانایی باشگاه زیر سؤال خواهد رفت.

از پاری‌سن‌ژرمن

تعداد بازیکنانی که قرار بوده از پی‌اس‌جی به بارسلونا بر وند و انتقال‌شان رخ نداده آنقدر زیاد است که به خودیِ خود این باشگاه فرانسوی تبدیل به یکی از منابع ناامیدی برای باشگاه کاتالونیایی می‌شود. نه تنها فقط برای گرفتن نیمار، ایضاً به‌دلیل تعدادی از بازیکنانی که می‌خواستند با بارسلونا قرارداد امضا کنند و نتوانستند. مارکینیوس، داوید لوئیس، مارکو وراتی، آنخل دی‌ماریا، آدرین رابیو و حتی بازگشت نیمار که خیلی به آن نزدیک شده بودند. این بازیکن برزیلی برای بازگشت دیوانه شده بود، اما در نهایت عملیات به نتیجه نرسید.

مدافعان

ماتایس دی‌لیخت مدافع کنونی یوونتوس دیگر بازیکنی است که در نهایت از دست بارسلونا فرار کرد. با دیدن وضعیت او در یوونتوس و ظهور رونالد آرائوخو می‌توان گفت محقق نشدن این انتقال درد کمتری داشته. البته در آن زمان به خدمت گرفتن یک مدافع میانی تراز اول در اروپا سختی‌های زیادی داشت. رؤیای بارسا این بود که او و فرنکی دی‌یونگ را در نوکمپ کنار هم داشته باشد، اما آن‌ها به هافبک آژاکس بسنده کردند که البته خرید کمی هم نبود.

یکی دیگر از مدافعانی که بارسا می‌خواست اینیگو مارتینس بود. او بسیار به بارسلونا نزدیک شده بود، اما فشار رختکن کاتالان‌ها و حضور مدافعی مثل خاویر ماسچرانو باعث شد این بازیکن هم از انتقال به نوکمپ ناامید شود.

مهاجمان

چند وقت اخیر نام‌های بسیاری پیرامون بارسلونا به گوش رسیده. شاید عملیات جذب رودریگو کمی دردناک‌تر بود. باشگاه بارسلونا تا آخرین لحظه نقل‌وانتقالات هم برای جذب او صبر کرد، اما این انتقال نهایی نشد و لوک دی‌یونگ را به خدمت گرفتن، بازیکنی که هوا‌داران چندان او را نپذیرفتند.

البته بارسایی‌ها آن زمان با لائوتارو مارتینس هم دچار سرگیجه شدند. مهاجم آرژانتینی تمدید قراردادش را به تعویق انداخت برای این که می‌دانست بندی در قراردادش هست که شاید باعث شود پیراهن آبی‌اناری را برتن کند، اما بارسایی‌ها هیچگاه با این شرایط به نشان او نرفتند.

با تمام این سوابق، این که انتقال لواندوفسکی هم پایان بدی داشته باشد، اجتناب‌ناپذیر می‌باشد. اما داستان تمام اجزای موفق شدن را دارد؛ بازیکنی بزرگ که علاقه دارد پیراهن بارسلونا را بپوشد و همه هفته‌های پیا‌پی این را می‌دانند، اما باشگاهش نمی‌خواهد او را بفروشد… باید ببینیم در نهایت چه اتفاقی رخ خواهد داد.

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا