اخبار بورس

سهامداران عدالت بخوانند/نحوه دریافت وام با توثیق سهام عدالت+فیلم

زمان مطالعه: 2 دقیقه


به نقل از اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مدیر پروژه توثیق الکترونیک شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: سهامداران برای دریافت وام، بعد از تکمیل درخواست در بانک مربوطه به صفحه خدمات بازار سرمایه شرکت سپرده گذاری مرکزی مراجعه کنند.

[table id=2 /]

خانم سمیه محمدی مدیر پروژه توثیق الکترونیک شرکت سپرده گذاری مرکزی در زمینه شرایط و نحوه توثیق سهام نکاتی را مطرح کرد .

سوال:پروسه توثیق هوشمند سهام به چه شکل است؟

سمیه محمدی:پروسه توثیق هوشمند برای عموم جامعه به این سان خواهد بود که سهامداران بعد از آن که اقدامات اولیه را در بانک مربوطه خودشان تکمیل کردند به صفحه خدمات بازار سرمایه مراجعه و خدمت توثیق را انتخاب می‌کنند.

سوال:کدام سهامداران می‌توانند از خدمات توثیق استفاده کنند؟

سمیه محمدی:سهامدارانی می‌توانند از این مزایا بهره‌مند شوند که در سامانه جامع اطلاعات مشتریان اطلاعات خود را ثبت کرده و سجامی شده باشند.

سوال:مراحل و جزییات در خواست برای توثیق سهام چگونه است؟

سمیه محمدی:بعد از وارد شدن به سامانه ثبت توثیق یک رمز یکبار مصرف به شماره موبایل سجامی افراد ارسال می‌شود و یک احراز صورت می‌گیرد بعد از وارد کردن رمز یکبار مصرف حاویی قابل توثیق را افراد مشاهده و میزان حاویی کل یا قسمتی از آن حاویی قابل توثیق را انتخاب و به صفحه شرکت سپرده گذاری مرکزی هدایت می‌شوند. بعد از این که به صفحه سپرده گذاری هدایت شدند یک سری شرایط و تعهداتی است که سهامدار باید با دقت و آگاهی مطالعه کند و بعد از پذیرش آن‌ها و پرداخت کارمزد مراحل انجام شده و آنگاه به صفحه بانک هدایت می‌شوند.

سوال:آیا پروسه توثیق و در خواست آن در روز‌های مشخصی انجام می‌شود؟

سمیه محمدی:سهامداران باید به این نکته توجه داشته باشند که عرضه کلیه خدمات با توثیق هوشمند در روز‌ها و ساعت‌های کاری قابل انجام می‌باشد.
در پایان روز کاری تمام درخواست‌ها از بانک‌های عامل که سرویس‌ها را پیاده سازی کردند به شرکت‌ها سپرده گذاری مرکزی ارسال می‌شود و بعد از پردازش در سامانه‌های اطلاعاتی، نتیجه درخواست در روز بعد به بانک‌ها اطلاع رسانی می‌شود.

سوال:سهامداران برای توثیق باید شرایط خاص‌ای داشته باشند؟

سمیه محمدی:شرایط توثیق در بازار سرمایه به این شکل است که سهامداران محدویت ناظر (به اصطلاح فریز) نداشته و حاویی شان قابل معامله و سپرده باشد.

سوال:چنانچه سهامدار به تعهدات خود عمل نکنند چه رقم می‌خورد؟

سمیه محمدی:سهامداران توجه داشته باشند بعد از پذیرش شرایط و تعهدات در نخستی پروسه درصورتی که در بازه زمانی مشخص سهامدار به تعهدات خود عمل نکند عملیات رفع توثیق اتفاق می‌افتد و در صورت عدم اجرای تعهدات از طریق بانک مربوطه طبق قرداد‌های که در نخست وجود داشته حاویی سهامدار به فروش می‌رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا