0 تکنولوژیسیستم عاملشیائومیموبایل

شیائومی به‌روزرسانی نسخه تقویت‌ شده MIUI 12.5 را خارج از چین نیز عرضه خواهد کرد

زمان مطالعه: 2 دقیقه


شیائومی چندی پیش عرضه به‌روزرسانی نسخه تقویت‌شده MIUI 12.5ا(MIUI 12.5 Enhanced Edition) را برای تعدادی از مدل‌های گوشی‌های خود در داخل چین شروع کرد که قرار بود تا تاریخ ۲۷ آگوست برای اولین سری از گوشی‌ها به پایان برسد. طبق گزارش GSMarena، شرکت چینی اعلام کرده است که پوسته تقویت‌شده MIUI 12.5 را برای سری می ۱۰ و می ۱۱ به‌صورت جهانی عرضه خواهد کرد. لیست گوشی‌های دریافت‌کننده این به‌روزرسانی را در ادامه مشاهده می‌کنید.

  • می ۱۱، می ۱۱ اولترا و می ۱۱ آی
  • می ۱۱ ایکس پرو، می ۱۱ ایکس و می ۱۰ تی پرو 5G
  • می ۱۰ تی 5G، می ۱۰ پرو 5G و می ۱۰ مدل 5G

دستگاه‌های فوق طی سه‌ماهه سوم امسال میلادی (ماه‌های اکتبر و دسامبر) این به‌روزرسانی را دریافت خواهند کرد.

[table id=2 /]

البته لیست گوشی‌های دریافت‌کننده به‌روزرسانی در چین، مدل‌های بیشتری را در بر می‌گیرد که در این لیست حضور ندارند؛ ازاین رو احتمال می‌رود شیائومی نسخه تقویت‌شده MIUI 12.5 را برای گوشی‌های بیشتری عرضه کند.

همان‌طور که از نام این نسخه پیدا است، شیائومی تعدادی از جنبه‌های پوسته اندروید خود را در Enhanced Edition تقویت کرده می‌باشد. نسخه اساسی MIUI 12.5 سال قبل رونمایی شد و حالا در نسخه تقویت‌شده، شیائومی به‌صورت کلی روی بهبود بهینه‌سازی و طول عمر کار کرده می‌باشد.

برای مثال، قابلیت Atomic Memory باعث بهینه شدن استفاده از رم دستگاه می‌شود و به اپلیکیشن‌های بیشتری امکان اجرا شدن در پس‌زمینه می‌دهد. افزون بر این، تکنیک بهینه‌سازی دیگری باعث شده است مصرف پردازنده تا ۱۵ درصد و مصرف باتری در تعدادی از سناریو‌ها تا ۸ درصد پایین بیاید. 

شیائومی ادعا می‌کند که قابلیت Liquid Storage، حافظه ذخیره‌سازی دستگاه را نیز در شرایط بهینه نگاه می‌دارد تا طول عمر آن افزایش پیدا کند و بعد از ۳۶ ماه استفاده از گوشی، کارکرد خواندن/نوشتن حافظه تنها حدود ۵ درصد افت می‌کند.

چنانچه از کاربران گوشی‌های شیائومی هستید، آیا گوشی شما در لیست دریافت به‌روزرسانی نسخه تقویت‌شده MIUI 12.5 جای دارد؟

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا