اخبار ارز و طلا

صعود طلا ادامه دار است؟ /معامله گران سردرگم شدند

زمان مطالعه: 2 دقیقه


به نقل از اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، با اینکه طلا در هفته ای که گذشت توانست چهارمین صعود پیا‌پی هفتگی خود را رقم بزند، و بعد از هفته ها مجددا به کانال 1800 دلار بازگردد، اما نتایج نظرسنجی از تحلیل گران و معامله گران نشان می‌دهد که فعلا بر سر بازگشت طلا به روال صعودی شک و تردید وجود دارد.

[table id=2 /]

در هفته ای که گذشت فلز زرد بیش از 1.5 درصد رشد قیمت داشت و کار خود را در سطح قیمتی 1803 دلار به پایان برد. طلا در روزهای اخیر تحت تاثیر آمار تورم آمریکا وارد روالی صعودی شد زیرا معامله گران قانع شده بودند با عنایت به آمار جدید، نرخ بهره با سرعت پایین‌تری افزایش پیدا خواهد کرد. با این وجود سخنگوی فدرال رزرو هَم‌اکنون تغییر در سیاست های این نهاد را رد کرد و همین مسئله نیز باعث شد تا افزایش قیمت طلا محدود باشد.

تورم سالانه آمریکا در ماه جولای به 8.5 درصد کاهش پیدا کرد در حالی که پیش بینی تورم این ماه 8.7 درصد بود. این در حالی بود که تورم ماه ژوئن به 9.1 درصد رسیده بود. نشانه دیگر کاهش تورم نیز، شاخص قیمت تولیدکننده بود که به 9.8 درصد رسید در حالی که پیش‌بینی ها 10.4 درصد را نشان می داد. این شاخص در ادبیات اقتصادی به نوعی پیش نگر تورم قلمداد می شود.

نظرسنجی این هفته سایت کیتکو نیز نشان می‌دهد که هم تحلیل‌گران و هم معامله‌گران به نوعی درمورد جهت حرکت طلا سردرگم می‌باشند. در حالی که از میان تحلیل‌گران فقط 9 درصد طلا را بدون نوسان پیش بینی کرده اند، هم نزولی‌ها و هم صعودی‌ها درصد مساوی 45 درصد را داشته اند.

ضمن اینکه 42 درصد معامله‌گران خرد به صعود قیمت طلا در هفته آتی رای داده‌اند، 28 درصد طلا را نزولی ارزیابی کرده اند و 29 درصد نیز نوسان قیمت طلا را در همین محدوده کنونی پیش‌بینی کرده‌اند.

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا