اخبار ایران و جهانسایر ورزشهاورزش

صلحی‌پور نایب قهرمان شد/ مجموع مدال‌های کاروان ایران به ۷ رسید – وب‌اینجاست

زمان مطالعه: 2 دقیقهبه نقل از خبرنگار مهر، در چارچوب روز پنجم بازی‌های پارالمپیک توکیو و در مسابقات وزنه برداری، سید حامد صلحی پور در وزن ۹۷ کیلوگرم با رکورد ۲۲۲ کیلوگرم به عنوان نایب قهرمانی دست یافت.

این دومین مدال نقره وزنه برداری در این دوره بازی‌های پارالمپیک می‌باشد. با نایب قهرمانی صلحی پور در مسابقات وزنه برداری، مجموع مدال‌های کاروان ایران در این دوره بازی‌ها به ۷ رسید.

[table id=2 /]

صلحی پور برای حرکت اول خود وزنه ۲۲۱ کیلوگرم را انتخاب کرد که در لیفت آن ناکام بود. حاد صلحی پور که برای حرکت سوم خود یک کیلوگرم هم وزنه خود را افزایش داده بود اما باز هم در ثبت آن ناکام بود تا صلحی پور ۲۲۲ کیلوگرم را هم نتواند به نام خودش ثبت کند. کار برای صلحی پور سخت شده بود اما توانست در حرکت آخر خود وزنه ۲۲۲ کیلوگرم را ثبت کند و به مدال نقره برسد.

مدال طلای این وزن هم به وزنه بردار چینی رسید. ین پان پان از چین در حرکت اول خود ۲۲۳ کیلوگرم به راحتی ثبت کرد تا برای حرکت دوم خودش ۲۲۷ کیلوگرم را انتخاب کند. وزنه‌ای که با دو چراغ سفید تایید شد تا به مدال طلای این وزن برسد. در حرکت سوم با ۲۴۳.۵ کیلوگرم به رکورد جهان و پارالمپیک حمله کرد که ناکام بود.

و وزنه بردار کلمبیا فابیو تورس وزنه ۲۲۱ کیلوگرم را به راحتی لیفت کرد. به همین دلیل هم برای حرکت دوم وزنه ۲۲۶ کیلوگرم را انتخاب کرد اما در لیفت آن دچار مشکل شد. در حرکت سوم هم همین وزنه را انتخاب کرد اما باز هم ناکام بود تا در نهایت با همان ۲۲۱ کیلوگرم به مدال برنز دست پیدا کند.

پیش از این برای پا را وزنه برداری روح الله رستمی مدال طلا و امیر جعفری مدال نقره کسب کرده بود.

مدال آوران ایران در شانزدهمین دوره بازی‌های پارالمپیک عبارتند از:

مدال طلا:

* روح الله رستمی – پاراوزنه برداری

* وحید نوری – جودو نابینایان

* محمدرضا خیرالله زاده – جودوکار

مدال نقره:

* امان الله پاپی – پرتاب نیزه

* امیر جعفری – پاراوزنه برداری

* علیرضا مختاری – دوومیدانی (پرتاب وزنه)


* حامد صلحی پور (وزنه برداری)

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا