اخبار ارز و طلا

ضرر میلیاردی بیت کوین به 3 غول بزرگ ماینینگ

زمان مطالعه: 2 دقیقه


به نقل از اقتصادنیوز به نقل از ایسنا و به نقل از کوین، در سه ماه منتهی به ۳۰ ژوئن، شرکت کور ساینتیفیک (Core Scientific)، شرکت ماراتن دیجیتال هولدینگز (Marathon Digital Holdings) و شرکت ماینینگ 

[table id=2 /]

رایت بلاکچین (Riot Blockchain) همگی به ترتیب ۸۶۲ میلیون دلار، ۱۹۲ میلیون دلار و ۳۶۶ میلیون دلار ضرر خالص گزارش کردند.

 به دنبال کاهش حدود ۶۰ درصدی قیمت بیت‌کوین طی سه ماهه، سایر ماینرهای بزرگ نیز نتایج خود را در روز دوشنبه منتشر کردند و موظف شدند ارزش دا رایی‌های خود را ثبت کنند.

چنانچهچه در هفته‌های اخیر تسکین‌هایی برای سهام شرکت‌های استخراج ارز دیجیتال ایجاد شده اما این سهام به شیوه قابل توجهی منفی می‌باشد. به انگیزه پرداخت بدهی و فراهم هزینه‌های عملیاتی در سه ماهه اخیر، ماینرها مجبور شدند مقداری از بیت‌کوینی که انباشته کرده بودند را بفروشند.

نه تنها ماینرها در سه ماهه گذشته زیان زیادی متحمل شدند ایضاً سایر اعضای این بخش نیز مانند بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال ایالات‌متحده، کوین بیس گلوبال (Coinbase Global)، زیان ۱.۱ میلیارد دلاری را گزارش کرد و مایکرواستراتژی (MicroStrategy) نیز بیش از یک میلیارد دلار ضرر خالص داشت.

استخراج‌کنندگان برتر عمومی در ماه ژوئن ۳۹۰۰ سکه استخراج کردند اما ۱۴هزار و ۶۰۰ مورد از آنها را فروختند. در ماه ژوئن، کور ساینتفیک برای پرداخت هزینه‌های عملیاتی و حمایت از رشد، تقریبا ۸۰ درصد از سکه‌های خود را فروخت.

ماینرها به دلیل پرداخت بدهی زیاد، حاویی‌ها و ماشین‌های استخراج خود را می‌فروشند. ماراتن خط اعتباری ۱۰۰ میلیون دلاری قبلی خود را در ماه جولای با فراهم مالی مجدد آن با ۱۰۰ میلیون دلار وام مدت‌دار جدید از بانک دوستدار ارزهای دیجیتال سیلورگیت (Silvergate) گسترش داد. افزون بر این، ماینر تجهیزات استخراج خود را به قیمت ۵۸ میلیون دلار فروخت و یک قرارداد خرید سهام مشترک با B. Riley Principal Capital II به مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار آمریکا امضا کرده می‌باشد.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات‌متحده به شرکت‌های دولتی با ذخایر قابل توجه بیت‌کوین در ترازنامه خود هشدار داده‌اند که هنگام گزارش نتایج، نوسانات قیمت را حذف نکنند زیرا تا زمانی که توکن‌ها واقعا فروخته نشوند، ضررها مشخص نمی‌شوند.

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا