0 تکنولوژیاخبار خودرو

طرح مفهومی جنرال موتورز با نصب نمایشگر روی فرمان برای خودروهای آینده معرفی شد

زمان مطالعه: 2 دقیقه


صفحه اینستا گرام بخش طراحی جنرال‌موتورز تصاویر رندری از یک فرمان خودرو منتشر کرده می‌باشد. ایده و طرح مفهومی فرمان یاد‌شده کاملا آینده‌نگرانه به‌نظر می‌رسد. مسلما تصاویر فرمان مفهومی جنرال‌موتورز برای به‌کارگیری در مدل‌های تولیدی این شرکت منتشر نشده است؛ باوجوداین، آن را پیشنهادی جالب در ارتباط با آینده خودروهای خودران باید دانست.

طرح مفهومی جنرال‌موتورز نام مشخصی ندارد و آن را طراحی اینستا گرامی به‌شکل مستطیل طراحی کرده می‌باشد. شمایل فرمان یادشده شاید آشنا باشد؛ اما ایده جنرال‌موتورز در‌مقایسه‌با فرمان بحث‌برانگیز Yoke تسلا، کارکرد کاملا متفاوتی دارد. در این فرمان، قرارگیری نمایشگری بزرگ و لمسی در مرکز را شاهد هستیم و این موضوع فرمان را شبیه به دستگاه‌های الکترونیکی می‌کند.

[table id=2 /]

درکنار نمایشگر چرمی با دوخت سفید و نوارهایی از چراغ‌های LED می‌بینیم که می‌توان از آن‌ها به‌عنوان چراغ‌های راهنما استفاده کرد. نمایشگر فرمان جنرال‌موتورز به دکمه‌های کنترل لمسی برای ورود به منو، صفحه نخست، حرکت به جلو یا عقب و توقف مجهز شده می‌باشد. علاوه‌بر‌این، در سمت راست دکمه‌ای لمسی شبیه به فرمان هواپیماها می‌بینیم که به‌عنوان شتاب‌دهنده سرعت یا پدال گاز جای دارد می‌باشد.

طرح مفهومی نمایشگر فرمان جنرال موتورز

مقاله‌های مرتبط:

هنگامی که خودرو در حالت کاملا خودکار قرار می‌گیرد، ممکن است نمایشگر اطلاعات سنسورها و تصاویری گرافیکی و سیستم اطلاعات و سرگرمی را نمایش خواهد داد. ضمنا، چنانچه راننده کنترل خودرو را شخصا دراختیار بگیرد، نمایشگر از دوربین‌های جلو و فناوری‌های واقعیت افزوده استفاده خواهد کرد. این یعنی راننده می‌تواند به‌جای شیشه جلو موجود در خودروهای قدیمی و درحالی‌که سیستم‌های پیشرفته دستیار خودکار راننده یا ADAS از او دربرابر خطاهای احتمالی محافظت می‌کنند، فقط به فرمان توجه کند.

این داستان بیشتر شبیه به فیلم‌نامه‌ای علمی‌تخیلی است؛ چون جایگزینی همه دستگاه‌های کنترلی خودرو با چنین فرمانی، به سال‌ها آزمایش و ارزیابی نیاز دارد و از آن گذشته، فرمان جنرال‌موتورز علاوه‌‌بر ملاحضه کامل قوانین ایمنی، باید هنگام ورود به بازار کاملا کاربر پسند شود.

با‌این‌حال، عرضه و دیدن طرح‌هایی بدون محدودیت بسیار خوب است؛ چون ایده‌های جدید معمولا با آشفتگی‌‌های ناگهانی ذهن متولد می‌شوند. همان‌طورکه بخش طراحی جنرال‌موتورز در پست اینستا گرامی‌اش توضیح می‌دهد، برای حرکت به جلو، باید تفکری خارج از چهارچوب‌های تعریف شده داشت.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا