اخبار بورس

عبور پرقدرت شاخص بورس از نیمه کانال

زمان مطالعه: 2 دقیقه


به نقل از اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، در معاملات روز شنبه بیست و دوم مرداد ماه، شاخص کل بورس پایتخت با افزایش 18 هزار و 636 واحدی درمورد روز چهارشنبه به رقم یک میلیون و 467 هزار و 100 واحد رسید. 

[table id=2 /]

شاخص هم وزن بورس نیز با رشد 6 هزار و 282 واحدی در سطح 395 هزار و 884 واحدی ایستاد. ضمنا شاخص کل فرابورس (آیفکس) 113 واحد بالا آمد و در سطح 19 هزار و 264 واحد باقی ماند.  

 

ورود پول حقیقی

امروز ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار مثبت شد و 173 میلیارد تومان پول حقیقی به بورس وارد شد. 

در معاملات روز شنبه بیشترین ورود پول حقیقی به سهام وبملت (بانک ملت) اختصاص داشت که ارزش تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی آن 56 میلیارد تومان بود. بعد از وبملت، نمادهای فولاد (شرکت فولاد مبارکه) و شستا (شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی) بیشترین ورود پول حقیقی را داشتند.

در مقابل، بیشترین خروج پول حقیقی به نماد نوری اختصاص داشت. بعد از نوری، نمادهای وسالت، فجام، بوعلی و بپاس در رتبه‌های آتی جای گرفتند. 

بورس

 

نمادهای پیشران بازار

امروز نیز همانند روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه نماد «فولاد» بیشترین اثر مثبت را بر شاخص کل داشت و بعد از فولاد، نمادهای «شستا» و «فملی» بیشترین تأثیر را در رشد شاخص کل بورس داشتند و نمادهای «نوری»، «شپدیس» و «پارس» بیشترین تأثیر کاهشی را بر شاخص کل داشتند. 

در فرابورس نیز نمادهای «آریا»، «خدیزل» و «فغدیر» بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «شراز»، «شاوان» و «دماوند» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص داشتند.  

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس شستا صدرنشین است و فولاد و شپنا در رتبه‌های آتی می‌باشند. در فرابورس نیز نمادهای دی، کرمان و کایزد پرتراکنش‌‌ترین نمادها می‌باشند.  

امروز قیمت سهام تمامی نمادهای گروه‌های «خودرو و ساخت قطعات»، «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری»، «سرمایه‌گذاری‌ها» و «شرکت‌های چندرشته‌ای صنعتی» افزایش یافت و این 4 گروه یکپارچه سبزپوش شدند. 

 

رشد ارزش معاملات 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 16 هزار و 462 میلیارد تومان افزایش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 10 هزار و 533 میلیارد تومان بود که 64 درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد. 

امروز ارزش معاملات خرد سهام با افزایش 54 درصدی درمورد روز کاری قبل به رقم 3 هزار و 296 میلیارد تومان رسید. 

 

صف‌های پایانی بازار 

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های فروش پایانی بازار درمورد روز کاری قبل 63 درصد کاهش یافت و 11 میلیارد تومان بود. ارزش صف‌های خرید نیز درمورد پایان روز کاری گذشته رشد کرد و در رقم 485 میلیارد تومان ایستاد. 

امروز نماد خساپا (شرکت سایپا) با صف‌ خرید 105 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار جای گرفت. بعد از خساپا، نمادهای وبانک (شرکت سرمایه گذاری هلدینگ توسعه ملی) و خودرو (شرکت ایران خودرو) بیشترین صف خرید را داشتند. 

بیشترین صف فروش بازار در پایان معاملات به نماد غاذر (شرکت کشت و صنعت پیاذر) تعلق داشت که ارزش آن 9 میلیارد تومان بود. بعد از غاذر، نمادهای فگستر، وآذر و زنگان بیشترین صف فروش داشتند. 

 

نقشه بازار سهام بر مبنای ارزش معاملات

بورس

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا