0 تکنولوژیراهنمای خریدموبایل

عجیب‌ترین لوازم جانبی موبایل که ممکن است از وجودشان بی‌خبرید (شهریور ۱۴۰۰)

زمان مطالعه: 6 دقیقه


چنانچه فکر می‌کنید که خلاقیت تولیدکنندگان لوازم جانبی گوشی‌ها فقط قاب یا محافظ نمایشگر تولید می‌کنند، سخت در اشتباه هستید! گوشی‌های هوشمند مهم‌ترین ابزار زندگی امروزه قلمداد می‌شوند و طبیعی است که تولیدکنندگان لوازم جانبی، از همه خلاقیتشان استفاده کنند تا لوازمی خاص و گاه عجیب را وارد بازار کنند؛ لوازمی که ممکن است حتی از وجود تعدادی از آن‌ها خبر هم ندارید.

عجیب و غیرمرسوم بودن این دسته لوازم جانبی، صرفا به‌معنی بی‌استفاده‌بودنشان نیست. ایده تولید همه این لوازم جانبی از یک نیاز ساده به‌وجود آمده؛ نیازی که ممکن است برای کاربران گوشی‌های موبایل وجود داشته باشد. نکته جالب اینکه اکثر این لوازم جانبی قیمت خیلی ارزانی دارند و می‌توانید آن‌ها را بدون اینکه ضربه محکمی به حساب بانکی‌تان بزنید تهیه کنید.

[table id=2 /]

درادامه، فهرستی از عجیب‌ترین لوازم جانبی گوشی‌های موبایل را به‌همراه لینک خریدشان تهیه کرده‌ایم.


بهترین لوازم جانبی گوشی موبایل - رینگ لایت

رینگ لایت برای شیفتگان عکاسی سلفی

کسانی در حوزه عکاسی فعالیت می‌کنند، با اهمیت «رینگ لایت» برای عکاسی پرتره آشنا می‌باشند. رینگ لایت با اضافه‌کردن نور استودیویی کمک می‌کند تا تصاویر پرتره جذاب‌تر و با جزئیات بیشتری را ثبت کنید؛ به‌خصوص زمانی که نور محیط کافی نباشد. حالا بد نیست بدانید که مدل کوچک و ساده‌ای از رینگ لایت را می‌توانید در قالب ابزار جانبی برای گوشی‌تان تهیه کنید. رینگ لایت‌های مخصوص گوشی‌های موبایل با درگاه USB شارژ می‌شوند و آنگاه با سوارشدن روی گوشی، نور استودیویی را برای دوربین سلفی مهیا می‌کنند. البته از چنین رینگ لایت کوچکی نباید انتظار کارکرد رینگ لایت‌های استودیویی را داشته باشید. این ابزار برای کسانی کاربرد زیادی دارد که زیاد از دوربین سلفی گوشی استفاده می‌کنند.

بهترین لوازم جانبی گوشی موبایل - آستین انگشت

آستین انگشت؛ خداحافظی با عرق‌کردن دست  

چنانچه زیاد با گوشی‌تان بازی می‌کنید، حتما می‌دانید بعد از چند دقیقه که انگشتان دستتان عرق کند، انگیزه‌گیری یا کنترل ماشین یا هر کار دیگری سخت‌تر می‌شود. شاید باورتان نشود؛ ولی این موضوع به‌قدری برای گیمرهای موبایل آزاردهنده است که مفهومی با نام «آستین انگشت» (Finger Sleeve) ابداع شد. آستین انگشت دو بخش دارد که یکی روی انگشت اشاره و دیگری روی انگشت شست قرار می‌گیرد. این آستین‌ها معمولا از جنس نایلون باقته شده‌اند و ضدعرق می‌باشند و روان‌تر از پوست دست روی شیشه گوشی یا تبلت سُر می‌خورند. از نظر قیمتی هم، کاملا ارزان و بین ۱۰ تا ۳۰ هزار تومان می‌باشند؛ البته مدل‌های گرانی هم در بازار وجود دارد که همراه با آستین‌ها، یک سری لوازم جانبی هم برای نگه‌داری راحت‌تر گوشی در دست عرضه می‌دهند.

بهترین لوازم جانبی گوشی موبایل - دسته بازی بلوتوثی

تجربه‌ای مانند کنسول‌های بازی با دسته‌های بلوتوثی

چنانچه به بازی‌کردن با گوشی‌تان اهمیت زیادی می‌دهید، فقط به یک جفت آستین انگشت بسنده نکنید؛ چراکه دسته‌های بلوتوثی زیادی در بازار ایران وجود دارند که می‌توانند تجربه‌ای مانند کنسول‌های بازی را به گوشی‌های موبایل بیاورند. دسته‌های بازی تنوع بی‌نهایت زیادی دارند و از مدل‌های ارزان و ساده‌ای که صرفا به‌صورت دو دکمه فیزیکی روی بدنه گوشی می‌نشیند تا دسته‌های لوکس بلوتوثی با پایه نگه‌دارنده گوشی وجود دارند. درمورد بازی‌هایی با کنترل پیچیده مثل Call of Duty و PUBG که نمی‌توان به‌راحتی با نمایشگر لمسی بازی کرد، دسته‌های بلوتوثی یا حتی اضافه‌کردن دو دکمه سخت‌افزاری کمک زیادی به بهبود تجربه بازی خواهد کرد.

بهترین لوازم جانبی گوشی موبایل - مینی پنکه

ارزان‌ترین راه‌حل مقابله با گرما و قطعی برق: پنکه همراه

با اینکه دیگر به‌پایان فصل گرما رسیده‌ایم، چنانچه جزو افراد گرمایی هستید و نمی‌توانید گرما را تحمل کنید، فقط با پرداخت ۱۰ تا ۳۰ هزار تومان می‌توانید یک «پنکه همراه» یا به‌اصطلاح «مینی‌فن» بخرید. پنکه‌های همراه انرژی موردنیازشان را از درگاه USB یا لایتنینگ گوشی دریافت می‌کنند و درحقیقت، از باتری گوشی برای کارکردن استفاده می‌کنند. انتظار زیادی نباید از کارکرد چنین پنکه کوچکی داشته باشید؛ ولی در این روزهای گرم که قطعی برق هم مرسوم شده است، چنین پنکه همراهی می‌تواند به‌کارتان بیاید. فقط باید مدلی را بخرید که درگاهش با درگاه گوشی‌تان یکی باشد.

بهترین لوازم جانبی گوشی موبایل - محافظ کابل

محافظ کابل برای کابل‌هایی که خیلی زود پاره می‌شوند

این مسئله شاید برای کاربران گوشی‌های آیفون بیشتر از دیگر گوشی‌ها دردسرساز باشد؛ ولی کابل‌های لایتنینگ اپل به‌راحتی پاره می‌شوند و بعد از مدت کوتاهی از بین می‌برند. البته این موضوع صرفا به کابل‌های لایتنینگ اپل محدود نیست و اکثر کابل‌های USB گوشی‌های اندرویدی هم بعد از مدتی از بین میر وند. خبر خوش این‌ است که با هزینه خیلی کمی می‌توانید از این مشکل پیشگیری کنید. «محافظ کابل» که دور کابل شارژ بافته می‌شود، نه‌تنها از خراب‌شدن کابل جلوگیری می‌کند؛ ایضاً جلو رنگ‌رفتگی و کثیف‌شدن و دیگر مشکلات مرسوم کابل‌های شارژ را هم می‌گیرد. به‌علاوه، می‌توانید کابل شارژتان را به رنگ دلخواه تغییر دهید. محافظ‌های کابل بی‌نهایت ارزان می‌باشند و با قیمتی کمتر از ۱۰ هزار تومان می‌توانید یک محافظ کابل باکیفیت تهیه کنید.

بهترین لوازم جانبی گوشی موبایل - نگهدارنده شارژر

با پایه نگه‌دارنده شارژر، دیگر گوشی‌تان بین زمین و آسمان معلق نمی‌ماند

موقعیتی را تصویر کنید که پریز برق فاصله زیادی تا زمین دارد و گوشی‌تان باید در هوا معلق باشد یا می‌خواهید گوشی‌تان را در باشگاه شارژ کنید و نمی‌خواهید آن را روی زمین کثیف باشگاه قرار دهید. در این مواقع و مواقعی مانند، به‌همراه داشتن «پایه نگه‌دارنده شارژر» می‌تواند همه مشکلات را حل کند. پایه‌های نگه‌دارنده شارژر که بین ۵ تا ۲۰ هزار تومان قیمت دارند و دور شارژر دیواری نصب می‌شوند و گوشی‌تان را نزدیک پریز نگه می‌دارند. با این کار، نه فشاری به شارژر دیواری و کابل وارد می‌شود، نه گوشی‌تان در هوا معلق می‌ماند یا روی زمین آلوده می‌شود.

بهترین لوازم جانبی گوشی موبایل - کابل‌های مغناطیسی

کابل‌های مغناطیسی؛ باحال‌ترین و گران‌ترین لوازم جانبی‌ای که می‌توانید بخرید

«کابل‌های مغناطیسی» جزو جذاب‌ترین و البته لاکچری‌ترین لوازم جانبی گوشی‌های موبایل قلمداد می‌شوند. کارکرد این کابل‌ها بدین‌صورت است که سر کابل در گوشی باقی می‌ماند و کابل به‌صورت مغناطیسی به آن متصل می‌شود. استفاده از کابل‌های مغناطیسی مزیت‌های زیادی در‌مقایسه‌با کابل‌های معمولی دارد. برای نمونه، فقط با خرید یک کابل مغناطیسی که همراهش سه سَری میکرو USB و لایتنینگ و USB نوع C دارد، می‌توانید گوشی‌ها و تبلت‌های مختلف را فقط با یک کابل شارژ کنید. به‌علاوه، استفاده از کابل‌های مغناطیسی باعث می‌شود که درگاه USB یا لایتنینگ گوشی‌تان کمتر مستهلک شود. از همه این‌ها که بگذریم، کابل‌های مغناطیسی، به‌خصوص مدل‌هایی لوکسی که خود کابل هم نورانی است، چندین پله جذاب‌تر و به زبان ساده‌تر «باحال‌تر» می‌باشند.

بهترین لوازم جانبی گوشی موبایل - مبدل OTG

حذف کامپیوتر از مثلث عشقی گوشی، فلش و کامپیوتر با مبدل OTG

از بین لوازمی که در این فهرست معرفی کردیم، «مبدل OTG» را می‌توانیم شناخته‌شده‌ترین بنامیم. مبدل OTG یکی از پرکاربردترین لوازم جانبی گوشی‌های هوشمند به‌حساب می‌آید که امکان اتصال انواع فلش USB را مستقیما به گوشی‌های هوشمند مهیا می‌کند. مبدل‌های OTG یا به‌صورت کابل می‌باشند یا صرفا مبدلی ساده‌اند که به گوشی‌تان متصل می‌شوند و یک درگاه USB کامل را دراختیارتان قرار می‌دهند. مبدل‌های OTG برای انواع گوشی‌های هوشمند با درگاه‌های میکرو USB و لایتنینگ و USB نوع C وجود دارد و می‌توانید مدل‌هایی از ۱۰ هزار تومان یا ۱ میلیون تومان را در بازار ایران پیدا کنید.

بهترین لوازم جانبی گوشی موبایل - قلم لمسی و نگه‌دارنده

قلم لمسی که هم پایه نگه‌دارنده است و هم تمیزکننده نمایشگر

قلم‌های لمسی به‌تنهایی لوازم خاصی نیستند و می‌توانید مدل‌های مختلف آن را برای انواع گوشی‌ها و تبلت‌ها تهیه کنید؛ اما موضوع زمانی جالب می‌شود که تولیدکنندگان لوازم جانبی گوشی‌های موبایل به این قلم‌های ساده، امکانات عجیب‌وغریبی اضافه می‌کنند. یکی از جالب‌ترین انواع قلم لمسی، مدل‌هایی است که می‌توانند نقش پایه نگه‌دارنده گوشی را هم بازی کنند؛ ازاین رو، زمانی که کاری با قلم ندارید، آن را روی میز قرار می‌دهید و گوشی‌تان هم به آن تکیه می‌دهد. با وجود اضافه‌شدن چنین قابلیتی، این دسته قلم‌های لمسی قیمت زیادی ندارند و با رقمی حدود ۱۰ هزار تومان، می‌توانید قلمی لمسی را تهیه کنید که پایه نگه‌دارنده هم باشد. تعدادی مدل‌های گران‌تر، در انتهایشان بُرُسی برای تمیزکردن نمایشگر گوشی هم دارند. 

بهترین لوازم جانبی گوشی موبایل - برچسب پوششی ماهوت

برچسب پوششی برای زمانی که زیبایی اهمیت بیشتری از محافظت دارد

شاید قاب‌های محافظ ۱۰ سال پیش جذاب بودند؛ ولی حالا دوره پوشش‌های محافظ می‌باشد. برچسب پوششی کارکردی مثل محافظ نمایشگر دارد، با این تفاوت که به‌جای جلو گوشی، به پشت آن می‌چسبد. طبیعتا برچسب‌های پوششی به‌اندازه کاورهای سیلیکونی سنتی از گوشی مراقبت نمی‌کنند؛ ولی مزیت برچسب‌های پوششی این است که می‌توانید آن‌ها را از هر جنسی و با هر طرحی شخصی‌سازی کنید؛ حتی می‌توانید متن مدنظرتان را روی آن حک کنید. ازاین رو، به‌جای اینکه خودتان را به محافظ‌های سیلیکونی محدود کنید، می‌توانید پوششی با جنس چرم تمساح یا سرامیک تهیه و اسمتان را هم روی آن هک کنید.


از نظر شما جای چه وسیله‌ای در این فهرست خالی است؟ آیا برای گوشی خود، لوازم جانبی خاصی خریده‌اید که عجیب و هیجان‌انگیز به‌نظر برسد؟ در بخش نظرات، لطفا آن را معرفی کنید.

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا