پیشگیری و بیماریهاسلامت

عجیب و غریب ترین روشهای درمانی تاریخ +تصاویر

چندش آورترین روشهای درمانی طی تاریخ

روشهای درمانی طی تاریخ تفاوت های بسیار زیادی کرده است و پیشرفت تکنولوژی و درک بیشتر بشر از ویژگی های بدن انسان تاثیر بسیار مثبتی بر آن گذاشته می‌باشد. قرار بر این است که پزشکان تا جایی که امکان دارد جراحی های خود را با کمترین درد و آسیب به بیمار انجام دهند اما تاریخ نشان می دهد که این گذاره بیشتر در مقام حرف، آسان می‌باشد. با وجودی که همانند شواهد، پزشکان باستان بسیار کارکشته و حاذق بودند اما در بسیاری موارد به روش های عجیب غیراصولی، دردناک و نامتعارفی برای درمان بیماران متوسل می شدند. در ادامه با هفت روش درمانی یا باور غیرمعمول پزشکان دوران کهن آشنا می شوید که تعدادی از آنها برای انسان امروز اصلا قابل قبول نیست.

علم پزشکی به سرعت در حال پیشرفت است به طوری که دانشمندان در محیط آزمایشگاه روز به روز ابعاد جدیدتری از بیماری ها را کشف و روشهای درمانی جدیدی را به عموم معرفی می کنند. با این وجود، عده ای فعلا روش های سنتی را برای درمان تعدادی بیماری ها ترجیح داده و بر این باورند هیچ دارویی نمی تواند جایگزین آنها شود.🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل

 

وب سایت “مدیکال دیلی” در مطلبی به معرفی 10 روش عجیب و غریب و چندش آور برای درمان تعدادی بیماری ها پرداخت. این درمان های سنتی که در ادامه معرفی شده اند، فعلا در تعدادی نقاط دنیا کاربرد دارند.

روشهای درمانی عجیب و غریب طی تاریخ :

1. کمپوت قورباغه

 

 روشهای درمانی

 

به نقل از انجمن “نشنال جئوگرافی”، مردم کشور پرو از ترکیب قورباغه له شده و انواع ادویه جات محلولی بدست می آورند که به عقیده شان بیماری آسم و مشکلات ناباروری را درمان می کند.

 

گرچه این روش درمان از نظر علمی فعلا تایید نشده است، اکثر مردم پرو از این محلول چندش آور برای افزایش قدرت باروری استفاده می کنند.

 

2. خارج کردن امعاء و احشاء از دهان

 

دانشکده پزشکی دانشگاه یل آمریکا در گزارشی نوشت:تعدادی اندام های شکمی را می توان از راه دهان خارج کرد. جراحان توانستند اولین بار با این سبک بدون کوچکترین برش، کیسه صفرای بیمار را از بدنش بیرون بکشند.

 

 

 روشهای درمانی

 

در تعدادی از کشورها برای خارج کردن خون کثیف از بدن و جلوگیری از انسداد رگ ها از زالو استفاده می شود. ضمنا عده ای از متخصصان به انگیزه جداسازی خون زیر بافت های پیوندی پروسه زالودرمانی را انجام می دهند.

 

4. کرم و لارو حشرات

 

روشهای درمانی

 

در تعدادی نقاط دنیا لارو حشرات را بر روی زخم قرار می دهند تا از عفونت و تورم پوستی جلوگیری کنند. این کرم های کوچک تنها از بافت های مرده پوست تغذیه کرده و بدین طریق به روال ترمیم و نوسازی پوست سرعت می بخشند.

 

5. ادرار اسب آبستن

 

ادرار اسب آبستن حاوی نوعی استروژن به نام “پریمرین” (Premarin) است که در گذشته جهت هورمون درمانی مورد استفاده قرار می گرفت. این روش درمان در سال 2002 از سمت 9 میلیون خانم مورد استفاده جای گرفت تا وقتی که سرانجام آثار منفی آن از قبیل ابتلا به حملات قلبی گزارش شد.

 

6. شیر مادر

 

عده ای از دانشمندان بر این باورند مصرف شیر مادر می تواند سلول های سرطانی را از بین ببرد. البته این نظریه فعلا به طور قطع تایید نشده می‌باشد.

 

7. بلعیدن ماهی خام

 

روشهای درمانی

 

در جنوب هند نوعی درمان سنتی برای درمان آسم و گرفتگی گلو وجود دارد که به سبب آن بیمار باید ماهی هایی به طول 5 سانتیمتر را که با ادویه آمیخته شده به طور کامل ببلعد! این درمان از طریق یک خانواده هندی انجام می شود و هر سال هزاران نفر به این خانواده مراجعه می کنند.

 

8. مصرف کرم های انگلی

 

برای درمان بیماری های روده و ALS (اسکلروز جانبی آمیوتروفیک) بلعیدن کرم های انگلی (که معمولاً در روده زندگی می کنند) یا قرار دادن آن ها بر روی زخم از سمت تعدادی پیشنهاد می شود. عقیده بر آن است که سیستم دفاعی بدن با این روش تقویت می شود.

 

9. پیوند دندان به چشم

 

روشهای درمانی

 

این روش که با کشیدن دندان و جایگذاری آن در چشم بیمار صورت می گیرد، بینایی را تقویت می کند. در این روش، جراحان با ایجاد یک سوراخ در دندان و پیوند آن به چشم نوعی پروتز چشم تولید می کنند که می تواند زخم های قرنیه را ترمیم کند.

 

10. پیوند باکتری مدفوع

 

در این روش که از قرن چهارم در چین رایج بوده مدفوع اهدایی به ماده ای موسوم به “سوپ زرد” تبدیل می شود سپس وارد بدن بیماران مبتلا به نارسایی کلیه و بیماری کرون (نوعی التهاب دیواره روده) می شود. انگیزه از این درمان اضافه کردن باکتری های موثری است که به صورت طبیعی درون روده های تعدادی افراد وجود ندارند.🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل


🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل


🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل
مشاهده بیشتر

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا