0 سبک زندگیکسب‌وکار شما

عطر زنانه باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

زمان مطالعه: 5 دقیقه


در کل خرید عطر و ادکلن کار ساده ای نیست. افزون بر قیمت عطر و ادکلن موارد مهمی وجود دارد که در هنگام خرید بایستی در نظر گرفته شوند. خانم ها برای انتخاب عطر و ادکلن توجه داشته باشند که رایحه ها افزون بر خوش بو بودن باید با روحیات و شخصیت آن ها نیز سازگار باشد. انتخاب مناسب عطر و ادکلن با ایجاد حس اعتماد به نفس، جذابیت افراد را نیز دو چندان می کند. در ادامه به بررسی اهمیت و تاثیر عطرها بر زندگی فردی می پردازیم:

رایحه عطرها چگونه بر کارکرد مغز و زندگی اثر می گذارند

امروز در زمینه تاثیر بوها بر روی مغز و واکنشی که از خود نشان می دهد تحقیقات بسیاری انجام شده می‌باشد. بررسی های عصب شناسی که در دانشگاه های اروپا با اسکن مغز افراد در روبرو با بوهای مختلف انجام شده است نتایج جالبی را ثبت کرده اند.

[table id=2 /]

اسکن مغز نشان داد افراد در روبرو با بوی عطری خاص و مشخصا عطرهایی که باعث تحریک هورمون های زنانه و مردانه می شوند دچار تغییراتی می شوند. در این حالت مغز دقیقا خود را در حالت بسیار بالایی از محبت ورزی و علاقه قرار می دهد.

تاثیر شگفت انگیز عطرها بر روی اخلاق و رفتار

در حقیقت زمانی که بینی انسان بوی چیزی را حس می کند این مغز است که بوی خاص را پردازش می کند. طبق این تحقیقات بوی خوش به طور مستقیم بر روی اخلاق و روابط ما و طرف مقابل تاثیر می گذارد. نتیجه تحقیقات ثابت کرد که بعد از حس بینایی، حس بویایی دومین حس قوی در بدن می‌باشد. احساساتی که مغز از حس بویایی دریافت می کند منجر به قضاوت در مورد آن ها می شود. حس علاقه، خشم و حتی دشمنی مستقیما از این دو حس سرچشمه می گیرند.

دکتر ساینا

یک بوی خوب می تواند موج بسیار توانای از علاقه را درمورد ما و دیگران منتشر کند. دکتر کریستوفر برگلند که یک ورزشکار حرفه است باور دارد یک بوی خوب بسیار فراتر از چیزی که ما فکر می کنیم روی ما و اطرافیان ما تاثیر می گذارد.

استفاده از عطر و ادکلن برای ایجاد حس خوش بویی و طروات بسیار با اهمیت می‌باشد. افزون بر این عطر و ادکلن ها باعث جلب توجه و نظر دیگران نیز می شوند. در مواردی ادکلن های آقایان برای خانم ها خوشایند به نظر می رسد و جذبشان می شوند. هرازگاهی خانم ها با خرید تستر اورجینال مردانه برای خود، از عطرهای مردانه استفاد می کنند.

نگهداری بلند مدت خاطرات در حافظه با حس بویایی

رایحه های گوناگون سبب تحریک شدن اعصاب و حافظه انسان می شوند. مغز انسان به شکلی منحصر بفرد با دریافت رایحه ها واکنش نشان می دهد. خاطراتی را در قلب و ذهن فرد تداعی می کند. گویی زمان به عقب برمی گردد و مجددا در همان موقعیتی که این بو را استشمام کرده بودید قرار می گیرید.

مطالعات تحقیقاتی بسیاری ثابت کرده اند که بو و رایحه بسیار قوی تر از تصاویر می توانند خاطرات احساسی فرد را یاد آور شوند. زیرا عمر خاطرات بویایی از خاطرات تصویری بیشتر می‌باشد. افزون بر این عطرهای مختلف می توانند سبب آرامش بیشتر و تقویت احساسات خوب در انسان بشوند.

برای انتخاب عطری خوب و اصل چه ویژگی هایی را در نظر بگیریم

اولین موضوعی که در انتخاب عطر مناسب به نظر می رسد پسند و ترجیحات شخصی افراد می‌باشد. برای مثال تعدادی افراد عطر و ادکلن های گرم و تعدادی دیگر عطرهای سرد و ملایم را دوست دارند. به نوعی می توان گفت رایحه ای که برای عطر و ادکلن انتخاب می شود بیشتر نشان دهنده شخصیت و خصوصیات فردی می‌باشد. در کل پنج نوع اساسی از دسته بندی عطر و ادکلن زنانه در جهان وجود دارد که هر یک ویژگی های خاص خود را دارند.

  • عطرهای شرقی با رایحه های ماندگار

عطرهای شرقی از ترکیب مشک،کهربا، عود و دارچین به دست می آیند. این دسته عطرهای سنگین قوی و غنی می‌باشند. بانوانی که از این نوع عطر استفاده می کنند اسرار آمیز به نظر می رسند. عطرهای شرقی نماد قدرت، ظرافت و لوکس بودن می‌باشند. این نوع عطر بیشتر برای استفاده در شب برای مناسب استفاده می شوند.

  • عطری گرم از اسانس هایی با بوی چوب

در ساخت این عطر گرم از رایحه چوب صندل و ادویه جات استفاده شده می‌باشد. ادکلن هایی با نت های گرم مناسب بانوانی جدی اما صمیمی می‌باشد. رایحه های گرم بیشتر مناسب استفاده در فصل زمستان می‌باشند. با خرید تستر اورجینال زنانه از عطرهای گرم می توانید بفهمید که به این رایحه ها علاقه دارید یا خیر.

  • عطرهای شیرین با رایحه خوراکی ها

این رایحه ها بویی بسیار شبیه به بوی خوراکی های شیرین مانند آبنبات، میوه ها کارامل و …. دارند. خانم های جوان به دلیل اینکه عطرهای شیرین حس سر زندگی و شادی را در وجودشان بیشتر تقویت می کند این عطرها را بیشتر می پسندند.

  • ترکیب اسانس عطر گل ها ومیوه ها

این نت خاص از ترکیب چند رایحه مانند: گل های زنبق، رز سرخ، بنفشه ،یاس ،نارنج، انبه و غیره ساخته شده می‌باشد. ادکلن هایی با رایحه گل ها و میوها از طراوت و شادابی خاصی برخوردار می‌باشد.

  • عطرهای سرد و جدید برای فصل گرم تابستان

ترکیبی که در ساخت این عطرها استفاده شده است باعث می شود که بوی تمیزی را کاملا احساس کنید. زیر رایحه های آن نزدیک به بوی صابون می‌باشد. عطرهای سرد و جدید بیشتر مناسب تابستان می‌باشند.

ویژگی های مهم یک عطر خوب و با کیفیت

افزون بر نکاتی که ذکر شد انتخاب عطر مناسب و اورجینال مخصوصا برای خانم ها از جایگاه خاص ای برخوردار می‌باشد. امروزه بسیاری افراد بواسطه آلرژی و حساسیتی که به عطرها و رایحه ها دارند نمی توانند به راحتی از آن ها استفاده کنند. ازاین رو یکی دیگر از ویژگی های عطر خوب این است که سبب حساسیت و آلرژی برای فرد و اطرافیان او نمی شود.

به شکل دقیق نمی توان عطر یا ادکلنی را خوب یا بد تلقی کرد. زیرا بسته به روحیات و شخصیتی که هر فرد دارد عطر خوب تعریفی مجزا پیدا می کند. در کل برای خرید عطرهای زنانه و مردانه در نظر گرفتن مورادی چون اصل و اورجینال بودن، پخش بوی بالا، ماندگاری چند ساعته، استفاده از شیشه های با کیفیت، درصد مناسب اسانس و الکل در ساخت، از ویژگی های یک عطر خوب قلمداد می شود.

هشدار! این مطلب صرفا برای آشنایی شما با کسب‌وکار مهمان منتشر شده است و سایت چطور هیچ مسئولیتی را در زمینه آن نمی‌پذیرد. اطلاعات بیشتر

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا