پیشگیری و بیماریهاسلامت

علت بی حسی اعضای بدن چه می تواند باشد؟

علل بی حسی

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای هر کس پیش بیاید بی حسی دست و پا است که علل مختلفی دارد. بی حسی ممکن است به علت بد نشستن ایجاد شود. کرختی یک احساس غیرطبیعی است که می تواند در هرجایی از بدن رخ دهد. تجربه ای ناشی از کاهش حس قسمتی از بدن که گاه با حس سوزن سوزن شدن همراه می‌باشد. اغلب این حالت در اندامها دست ها و پاها و انگشتان دست و پا اتفاق می افتد.

علت بی حسی در اعضای بدن و کرخ شدگی

حمله ی سیستم ایمنی :

اولین نشانه ضعف و بی حسی شدید می‌باشد. این احساس می تواند به سرعت پخش شود و حتی ممکن است کل بدن را فلج کند. این ضعف، راه رفتن ، بلعیدن غذا، کنترل مثانه و روده را سخت می کند که با ضربان قلب تند و تغییرات فشار خون و تنفس سخت همراه می‌باشد.

بیماری سخت :

در تمدن های قدیم جذام بیماری وحشتناکی بود که سلامتی را تهدید می کرد و نشانه هایی دارد که حاوی بی حسی، پوست زائد و جراحت می شود که جراحت و ضعف ماهیچه ها را بالا می برد و عفونت باکتری ها باعث آسیب به بدن می شود.

بی حسی به دلیل ایستادن طولانی مدت

ایستادن یا نشستن در یک حال ثابت برای مدتی طولانی سبب کاهش خون رسانی می شود.

علل بی حسی دست و پا

علل بی حسی دست و پا

کمبود ویتا‌مین B12 باعث سستی در دست و پا می شود که با کم حوصلگی ، خستگی و ضعف و کم خونی و آماس زبان و حتی خیال همراه است و ویتا‌مین B12برای ساخت سلولهای خونی نیاز می‌باشد. سبزیجات و حبوبات هم باعث افزایش ویتا‌مین B12 میشود.

آسیب های عصبی

 آسیب عصبی از قبیل آسیب و جرح در ستون فقرات گردنی می تواند سبب بی حسی در دست ها و آسیب در ستون فقرات کمری می تواند سبب بی حسی در پاها شود. گاهی زخم های عمیق یا شکستگی های استخوانی می توانند به اعصاب صدمه بزنند.

دندان درد :

دندان درد ارثی است و باعث از بین رفتن عصب ها می شود و تاثیرات آنها روی دست و پا و انگشتان هم دیده می شود . ضمنا افرادی که بیماری های ژنتیکی را به ارث می برند، عصب و لایه های عصبی از بین می رود و باعث ارتباط با سایر بخش های بدن می شود.

بیماری های عفونی

عفونت ناشی از هرپس زوستر ویروس عامل آبله مرغان ـ گاهی بعد از ابتلا به آبله مرغان؛ این ویروس در تعدادی از اعصاب بدن پنهان می شود و بعد از مدتی بر اثر عواملی فعال شده و سبب ایجاد علایمی در فرد می گردد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا