سرگرمیگوناگون

عکس موجودی عجیب با بیش از 500 دندان!!

ماهی عجیب که 555 دندان دارد

ماهی به نام درازا (Lingcod) وجود دارد که یکی از پر دندان ترین ماهی ها قلمداد می شود و تقریبا 555 عدد دندان داخل دهانش دارد. مطالعه جدیدی در این مورد نشان می دهد؛ این ماهی زمانی که شروع به رشد می کند، دندان هایش را به سرعت از دست می دهد و در حقیقت چنانچه در بخش گوناگون نمناک میخوانید، کمابیش هر روز 20 عدد از دندان هایش می ریزد.

بدن عجیب این ماهی اقیانوس آرام شمالی

هر سطح استخوانی در دهان با دندان پوشیده شده می‌باشد. این ماهی یک ماهی شکارچی بوده که در اقیانوس آرام شمالی یافت می شود. هنگامی که بالغ می گردد، طول آن به 50 سانتی متر می رسد اما ممکن است بعضی از آنها تا یک و نیم متر هم رشد کنند. برای این که بفهمیم دهان این ماهی چگونه به نظر می رسد و چه کارکردی دارد، اول باید اطلاعاتمان را در این باره افزایش دهیم.🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل

این ماهی صدها دندان تیز داخل فکش دارد، قسمت سخت و سفت سقف دهان او هم از دندان های ریز تشکیل شده می‌باشد. ضمنا پشت هر یک از فک ها هم دندان وجود دارد که از آن ها برای جویدن غذا استفاده می کنند.

هنگامی که دهان این ماهی را با دیگر پستانداران مقایسه می کنیم؛ متوجه می شویم که کمی عجیب و غریب است و نیاز به این دارد که بیشتر روی آن مطالعه شود.

ماهی اقیانوس

خلقت شگفت انگیز ماهی درازا دندان دار

معمولاً اورگانیسم دندان حیوانات نشان می دهد که آن ها چگونه غذا می خورند و حتی چه چیز هایی می خورند. فاصله دندان هم یک تکه باقیمانده ارزشمند از حیوانات قلمداد می شود و اکثر مطالعات علمی روی آن ها انجام می گیرد و شاید تنها بقایای موجودات بسیار قدیمی باشد.

اما مطالعات روی دندان این حیوان فعلا نتوانسته است خیلی اطلاعات وسیعی را در اختیار محققان قرار دهد، زیرا همه چیز کمی نا شناخته و عجیب به نظر می رسد. از سویی دندان های این ماهی بسیار ریز می‌باشند و اینکه بفهمیم دندان ها با چه سرعتی می ریزند کار راحتی نیست.

برای این که نتایج تحقیقات راحت تر بررسی شود، محققان یک عدد از ماهی لینگ کد را داخل یک فضای پر از آب با رنگ قرمز قرار دادند تا دندان ها رنگ قرمز بگیرند و بعد ماهی را از آن فضا خارج کردند و وارد فضایی با فلورسنت رنگ آبی کردند تا دوباره دندان ها رنگ بگیرند.

سپس استخوان های دندان را زیر میکروسکوپ در یک لابراتوار تاریک قرار دادند و تعداد دندان های ریز قرمز و سبز را داخل دهان شمردند و از بین 20 ماهی؛ تقریبا 10 هزار دندان شمرده شد. محققان مجبور بودند که مدت زمان طولانی در یک اتاق کاملا تاریک باشند و روی دندان این ماهی ها مطالعه کنند تا این که به این نتیجه رسیدند که این ماهی ها هر یک 555 عدد دندان در دهان خود دارند و این واقعا شگفت انگیز می‌باشد.🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل


🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل


🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل
مشاهده بیشتر

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا