پیشگیری و بیماریهاسلامت

فواید خوردن پیاز در افراد سیگاری

تاثیر پیاز در پیشگیری از بیماری های افراد سیگاری

پیاز جزو مواد غذایی است که میتوان هزارو یک خاصیت برای آن نام برد . پیاز حاوی آنتی اکسیدان بسیار قوی است که در درمان بسیاری که بیماری ها کاربرد دارد . پیاز افراد سیگاری را هم از خواص خود بی بهره نگذاشته است . خواص پیاز برای افراد سیگاری بسیاز زیاد است و از ابتلا به انواع بیماری ها از جمله سرطان پیشگیری میکند.

پیاز یکی از درمان های شگفت انگیزی است که روی ارتقای سلامت ریه ها تأثیر می گذارد مخصوصا اینکه افراد سیگاری به دلیل جذب سموم ترکیبات دخانیات نیاز بیشتری به این کار دارند. پیاز اثر موکولیتیک (خلط آور) داشته و باعث شل شدن عضلات راه های تنفسی و افزایش جریان هوا به ریه ها می شود. به این ترتیب که از حفره ی دهان التهاب زدایی کرده و به دفع قسمتی از عناصر آسیب رسان و بیماری زا کمک می کند.

مصرف پیاز در افراد سیگاری موثر می‌باشد. پیاز خاصیت آرامبخشی دارد. کوئرستین در پیاز یک آنتی اکسیدان قوی است و از بدن در مقابل اکثر بیماری ها محافظت می کند

افراد سیگاری چرا باید پیاز بخورند

از پیاز برای درمان سرماخوردگی و برونشیت استفاده می شود. درمانگران سنتی مصرف پیاز جوشانده را با مقدار کمی عسل هر 4 ساعت یک بار، درمان مؤثری برای سرماخوردگی می دانستند و برای التهاب برونش نیز از فشردن پیاز بر روی سینه استفاده می کردند.

فواید پیاز خوردن

افراد سیگاری بیشتر پیاز بخورند

برای کاهش التهاب ناشی از نیش حشرات نیز از برش های جدید پیاز استفاده می شد. ضمنا گیاه شناسان بر این باورند که چای پیاز خاصیت آرام بخشی دارد.

سرطان مثانه در افراد سیگاری
کشیدن تنباکو یکی از عوامل اساسی بروز سرطان مثانه در انسان می‌باشد. فکر می شود فلاونوئیدهایی مانند کوئرستین با اتصال و یا واکنش با مواد سمی، دیواره مثانه را در مقابل مواد سرطان زا محافظت می کنند.

ازاین رو استفاده منظم پیاز از اقدامات تاثیر‌گذار در پیشگیری از سرطان خصوصا در مورد افراد سیگاری می‌باشد.

سرطان و اختلالات ناشی از جریان خون در افراد سیگاری
کوئرستین، فیتونوترینت موجود در پیاز است که همچون ویتا‌مین A و C خاصیت آنتی اکسیدانی قوی دارد.

این ماده می تواند رادیکال های آزاد خطرناک را از بدن پاک کند و افراد را در مقابل تغییرات سرطانی و بیماری هایی مثل آترواسکلروز محافظت نماید.

با اینکه کوئرستین در سیب و چای نیز وجود دارد. تحقیقات نشان داده اند که جذب کوئرستین از پیاز 32%بیشتر سریع تر از سایر منابع می‌باشد.

از آنجا که مشاهده شده کوئرستین جذب شده از پیاز حداکثر تا24 ساعت در بدن باقی می ماند لذا فکر می شود مصرف منظم پیاز باعث ساخته شدن کوئرستین در پلاسما می شود.

وجود کوئرستین نقش مهمی در دفاع آنتی اکسیدانی بدن و مبارزه علیه اکثر بیماری ها دارد.

بیماری قلبی در افراد سیگاری
نتایج تحقیقات، اثر بخشی کوئرستین را در پیشگیری از بیماری های قلبی خصوصا در زنان تایید می کنند.

دانشمندان بر این باورند این ماده باعث ممانعت از تخریب کلسترول LDL از طریق رادیکال های آزاد می شود و به این ترتیب، خطر بروز بیماری های قلبی را کاهش می دهد.

ضمنا فکر می شود کوئرستین لخته شدن خون را مهار می کند.

کوئرستین موجود در پیاز نقش مهمی در پیشگیری از بیماری های قلبی به هنگام کمبود دریافت سایر آنتی اکسیدان ها مانند ویتا‌مین A و C خواهد داشت.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا