۰۱ سفراخبار

قطار گردشگری محرم با عنوان «کاروان عشق» راه‌اندازی می‌شود

زمان مطالعه: 2 دقیقه


قطار گردشگری محرم با عنوان کاروان عشق به مناسبت یوم العباس (ع)، در مسیر تهران – زنجان از روز شنبه ۱۵ مردادماه آغاز به کار خواهد کرد.

سیدمصطفی فاطمی، مدیرکل توسعه گردشگری داخلی و دبیر ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر با پیش‌بینی ازدحام مسافر در استان‌های شمالی و شهرهای زنجان، یزد، اصفهان، کاشان، تبریز، خرم‌آباد، قم، به‌خاص مشهد در تعطیلات تاسوعا و عاشورا، از اختصاص قطار خاص محرم برای زنجان خبر داد. 

[table id=2 /]

قطار خاص زنجان که از شنبه ۱۵ مردادماه مقارن با هشتم ماه محرم از تهران برقرار می‌شود، حدود ۳۰۰ صندلی ظرفیت دارد که ساعت حرکت آن از تهران ۵:۵۰ صبح و بازگشت آن از زنجان ساعت ۲۰:۲۰ تعیین شده می‌باشد.

دبیر ستاد خدمات سفر با اعلام این جزئیات ضمنا گفت:

برای برقراری قطار خاص به منیت شهرهای قم، کاشان و یزد در این ستاد مذاکراتی شده می‌باشد. این شهرها در روزهای پایانی دهه اول محرم، آیین‌های خاص عزاداری و سوگواری را برگزار می‌کنند.

فاطمی ضمنا گفت:

برای حضور گردشگران خارجی در برنامه‌های سوگواری تاسوعا و عاشورا که در گذشته با استقبال آن‌ها روبرو شده بود، استان‌ها و دفاتر خدمات مسافرتی برنامه‌ریزی‌هایی را انجام داده‌اند.

مدیرکل توسعه گردشگری داخلی به مسافرانی که نیت سفر به مناطق شمالی کشور را دارند نیز پیشنهاد کرد تا درمورد استفاده از سواحل آزادشده هوشمند باشند و دراین‌باره گفت:

با عنایت به نقل از‌هایی که در ستاد هماهنگی خدمات سفر عرضه شد، آزادسازی سواحل، لزوما ایمن‌سازی را در پی نداشته و اکثر مناطق که دسترسی به ساحل و دریا ایجاد شده، ایمن‌سازی نشده می‌باشد. ازاین رو شهروالانی که به مناطق شمالی کشور سفر می‌کنند حتما در مناطق ایمن شنا کنند و به‌هیچ‌وجه در مناطق غیرایمن شنا نکنند تا مشکلی پیش نیاید.

فاطمی به نقل از‌های سازمان هواشناسی درمورد شدت بارش‌ها در پایان این هفته و تعطیلات پیش‌رو اشاره کرد و افزود:

طبق این گزارش‌ها، احتمال اینکه استان‌های شمال شرقی در تعطیلات پیش‌رو با شدت بارش روبرو باشند، بسیار است؛ ازاین رو مسافران پیش‌بینی لازم را داشته باشند و حتما مکان اسکان خود را پیش از سفر معین کنند.

دبیر ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر ضمنا هشدار دارد:

افرادی که از محورهای شمالی به‌سمت مشهد سفر می‌کنند، به‌هیچ‌وجه کنار رودخانه‌ها و مسیل‌های آب اطراق نکنند و پیش‌بینی‌های لازم را برای بارندگی‌های شدید و حتی سیل داشته باشند.

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا