0 ارز دیجیتالآلت کویناخبار آلت‌ کوین‌هاقیمت آلت کوینکاردانو

قیمت کاردانو؛ آیا کاردانو به ۳ دلار می‌رسد؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه


قیمت کاردانو وارد ناحیه اشباع خریده شده است که از احتمال اصلاح قیمت در آینده خبر می‌دهد.

به گزارش کوین تلگراف، قیمت کاردانو روز دوشنبه موفق شد اوج تاریخی جدید‌ای را ثبت کند. سرمایه‌گذاران و معامله‌گران امیدوارند راه‌اندازی قراردادهای هوشمند در به‌روزرسانی پیش‌روی این ارز دیجیتال باعث پذیرش بیشتر و بنابراین جهش بیشتر این ارز دیجیتال شود.

[table id=2 /]

هَم‌اکنون هر واحد کاردانو در محدوده ۲.۹ دلاری معامله می‌شود و درمورد ۲۴ ساعت گذشته، ۳ درصد افزایش قیمت را تجربه کرده می‌باشد.

پستی ایکس‌بی‌تی (PostyXBT)، تحلیل‌گر بازار، می‌گوید کاردانو مدتی است که وارد فاز کشف قیمت شده می‌باشد. دیوید گهشتین (David Gokheshtein)، می‌گوید احتمال استمرار روال صعودی کاردانو تا ۱۲ سپتامبر (۲۱ شهریور) وجود دارد. ۱۲ سپتامبر پشتیبانی از قراردادهای هوشمند طی به‌روزرسانی آلونزو به شبکه کاردانو اضافه می‌گردد.

با اجرای به‌روزرسانی آلونزو، توسعه‌دهندگان می‌توانند با استفاده از زبان برنامه‌نویسی پلوتوس (Plutus)، از قراردادهای هوشمند در اکوسیستم کاردانو استفاده کنند. پلوتوس هَم‌اکنون برای آزمایش در دسترس کاربران جای دارد و توسعه‌دهندگان می‌توانند با استفاده از آن نرم‌افزارهای بلاک چینی توسعه دهند.

کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند بعد از جذب توسعه‌دهندگان به‌سمت کاردانو، پذیرش توکن کاردانو هم بیشتر شود. با پشتیبانی از قراردادهای هوشمند، امکان بهره‌مندی از خدماتی مانند امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) در کاردانو مهیا می‌گردد.

اشباع خرید

شاخص‌های تکنیکال بازار کاردانو، پیش‌بینی می‌کنند که در کوتاه‌مدت شاهد شوک خواهیم بود. این شوک ممکن است باعث اصلاح قیمت این ارز دیجیتال شود. نباید فراموش کرد که این اصلاح ممکن است باعث سقوط ۴۰ درصدی قیمت کاردانو شود. با این وجود دورنمای صعودی کاردانو دست‌نخورده باقی خواهد ماند.

شاخص قدرت نسبی (RSI) در تایم فریم روزانه در محدوده ۸۳ و اشباع خرید جای دارد. به‌عقیده معامله‌گران، زمانی که این شاخص بالاتر از ۷۰ باشد، نشان‌دهنده آن است که قیمت یک حاویی بیشتر از ارزش واقعی‌اش است؛ از همین رو، اکثر آنها به‌دنبال برداشت سود حداکثری و نقدکردن دا رایی‌های خود خواهند رفت.

به‌عنوان مثال، در سه‌ماهه نخستیی امسال میلادی، قیمت کاردانو با جهشی شدید همراه شد و همین مسئله باعث رسیدن شاخص قدرت نسبی به بالای ۹۰ شد. کمی بعد، کاردانو شروع به ثبت نوسانات عرضی کرد. در آن زمان متوسط متحرک نمایی ۵۰ روزه (EMA50) به‌عنوان حمایت عمل می‌کرد.

نمودار قیمت کاردانو
نمودار قیمت کاردانو

کاردانو از نخستی این ماه تا به حال ۱۱۴ درصد افزایش قیمت را تجربه کرده می‌باشد. از نخستی سال ۲۰۲۱ تا به حال هم این ارز دیجیتال ۱,۵۱۱ درصد بر قیمت خود اضافه کرده می‌باشد. از سمت دیگر، زمانی که شاخص قدرت نسبی در محدوده اشباع فروش باشد، برعکس این سناریو پیش می‌آید. چنانچه فراکتال سه‌ماهه نخستیی سال ۲۰۲۱ بار دیگر رخ دهد، ممکن است شاهد سقوط تا حمایت متوسط متحرک نمایی ۵۰ روزه باشیم. این متوسط متحرک در ۱.۷۳ دلار جای دارد؛ یعنی کاردانو برای رسیدن به این حمایت باید چیزی نزدیک به ۴۰ درصد از ارزش خود را از دست بدهد.

همان طور که پیش‌تر گفتیم، چنین اصلاحی لزوماً باعث توقف روال صعودی کاردانو در بلندمدت نمی‌گردد. با عنایت به پتانسیل‌های آلونزو برای موفقیت، احتمال جهش بیشتر قیمت کاردانو وجود دارد. پیش‌بینی می‌شود در ادامه هم کاردانو در فاز کشف قیمت باقی بماند.

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا