0 ارز دیجیتالکاردانو

قیمت کاردانو هنوز هم می‌تازد؛ آیا منتظر ۳ دلار باشیم؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه


قیمت کاردانو روز قبل اوج تاریخی جدیدی را ثبت کرد و به ۲.۵۸ دلار رسید. چنانچه خریداران بتوانند قیمت را بالای حمایت ۲.۴۷ دلاری حفظ کنند و فشار خرید هم در ادامه افزایش یابد، احتمال رشد بیشتر قیمت وجود دارد.

به گزارش کریپتو بریفینگ، کاردانو بعد از ثبت اوج تاریخی جدید در کانون توجه معامله‌گران بازار ارز دیجیتال جای گرفت. اکنون کاردانو وارد فاز کشف قیمت شده و یک الگوی تکنیکال نشان می‌دهد که جا برای رشد بیشتر قیمت هم وجود دارد.

[table id=2 /]

کاردانو اخیرا کارکرد خوبی داشته و اوج تاریخی جدیدی را در ۲.۵۸ دلار به ثبت رسانده می‌باشد. این ارز دیجیتال که از آن با عنوان قاتل اتریوم یاد می‌شود، در ۳۰ روز قبل رشدی ۱۵۳ درصدی را تجربه کرده و بالاتر از بایننس کوین در رده سوم بازار ارز دیجیتال جای دارد می‌باشد.

بعد از انتشار اخبار راجع به راه‌اندازی به‌روزرسانی آلونزو (Alonzo) و اضافه‌شدن امکان پشتیبانی از قراردادهای هوشمند در ۱۲ سپتامبر (۲۱ شهریور)، گویا که احساسات سرمایه‌گذاران درمورد کاردانو صعودی شده می‌باشد. اضافه‌شدن قراردادهای هوشمند به شبکه مبتنی بر اثبات سهام کاردانو امکان ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز از جمله پروتکل‌های فعال در امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و توکن‌های غیرمثلی (NFT) را، با استفاده از زبان برنامه‌نویسی اساسی این شبکه یعنی پلوتوس (Plutus)، مهیا خواهد کرد.

با نگاهی به نمودار قیمت کاردانو گویا که رشد گسترده ۲۴ ساعت گذشته حاصل شکسته‌شدن پرچم صعودی‌ای بوده است که در نمای ۱۲ ساعته بازار دیده می‌شود. رشد ۵۴ درصدی قیمت از ۹ تا ۱۴ اوت (۱۸ تا ۲۳ مرداد) میله اول پرچم را تشکیل داده و در ادامه کانال نزولی این الگو درست بعد از میله اول شکل گرفته می‌باشد.

افزایش فشار فروش می‌تواند قیمت کاردانو را با رشدی ۱۱ درصدی به ۲.۸۷ دلار برساند. این انگیزه با اندازه‌گیری ارتفاع میله اول و اضافه‌کردن آن به نقطه شکست پرچم اندازه‌گیری شده می‌باشد.

قیمت کاردانو هنوز هم می‌تازد؛ آیا منتظر ۳ دلار باشیم؟
نمودار قیمت کاردانو (برای مشاهده سایز اساسی روی تصویر کلیک کنید)

بهتر است بدانید که حفظ حمایت ۲.۴۷ دلاری برای ادامه روال صعودی کاردانو حیاتی می‌باشد. افزایش فشار فروش و کاهش تقاضا در این سطح می‌تواند به اصلاح گسترده قیمت منجر شود.

طبق سطوح اصلاحی فیبوناچی که از اوج ۲.۴۷ دلاری ۱۶ مه (۲۶ اردیبهشت) تا کف ۱ دلاری ۱۹ مه (۲۹ اردیبهشت) در نظر گرفته شده است، شکسته‌شدن حمایت ۲.۴۷ دلاری، احتمال سقوط قیمت تا سطح ۲.۱۵ دلار و حتی ۱.۹۰ دلار را افزایش می‌دهد.

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا