صفحه نخستمنهای فوتبالوالیبال

مبلغ قرارداد آلکنو فاش شد/ ۴ و نیم میلیارد تومان برای هیچ! –

زمان مطالعه: 2 دقیقهخبرورزشی –

تیم ملی والیبال ایران روزهای خوبی را سپری نمی‌کند. این تیم با وجود در اختیار داشتن بهترین نسل والیبالی نه‌تنها در رقابت‌های جام ملت‌های والیبال نتایج ضعیفی کسب کرد ایضاً در بازی‌های المپیک توکیو موفق نشد حتی از گروهش صعود کند.

[table id=2 /]

این نتایج در این دو تورنمنت در شرایطی به دست آمد که والیبال ایران توانسته بود ولادیمیر آلکنو، یکی از سرشناس‌ترین مربیان والیبال جهان را به ایران بکشاند. بااین‌حال حضور او هم بی‌فایده بود و ایران نتوانست در سطح جهانی حرفی برای گفتن داشته باشد. با اتمام بازی‌های المپیک قرارداد آلکنو هم تمام شد و او راهی کشورش یعنی روسیه شد.  در این‌ بین البته ادعایی جدی هم مطرح شد که آلکنو برای پول به ایران آمده و انگیزه‌ای برای موفقیت نداشته می‌باشد. این مربی در جدید‌ترین گفت‌وگویی که داشته، انگیزه مادی را انکار نکرده‌ ولی عنوان کرده مهم‌ترین دلیل حضورش در ایران، پول نبوده می‌باشد. با عنایت به صحبت‌های آلکنو گویا او پول کمی هم دریافت نکرده باشد ولی حالا ناصر میرفخرایی، عضو هیئت‌رئیسه فدراسیون در گفت‌وگویی با فارس از رقم قرارداد آلکنو پرده برداشته و آن را نزدیک به ۱۵۰ هزار دلار توصیف کرده می‌باشد.

رقمی که البته چندان با اطمینان از آن صحبت نمی‌کند. «تعدادی‌ها گفتند که آلکنو برای پول به ایران آمده می‌باشد. باید شهادت بدهم درمورد تنها موضوعی که صحبت نکرد، پول بود و به همین دلیل هم وقتی قراردادش منعقد شد، به ایران آمد و نخستین قسطش را نزدیک به المپیک گرفت. فکر می‌کنم مبلغ قرارداد آلکنو حدود ۱۵۰ هزار یورو بود. مبلغ قرارداد آلکنو پایین‌ترین مبلغ قرارداد یک مربی خارجی بود که به ایران آمد. ضمن اینکه برای صعود از گروه در المپیک هم مبلغی به‌عنوان پاداش در نظر گرفته شده بود و چنانچه تیم ملی روی سکو قرار می‌گرفت، پاداش جداگانه دیگری پرداخت می‌شد. با حساب‌وکتابی که کردیم، به این نتیجه رسیدیم که چنانچه کولاکوویچ در ایران می‌ماند، مبلغ دریافتی‌اش خیلی بیشتر از آلکنو می‌شد. قرارداد توتولو هم فکر می‌کنم حدود ۶۰ هزار یورو بود».

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا