0 ارز دیجیتالارزهای رمزپایهارزهای رمزنگاری شدهسایر ارز ها

معرفی ارز ترایب (Tribe) و بررسی ویژگی های آن •

زمان مطالعه: 3 دقیقه


ارز ترایب (Tribe) یکی از توکن های بومی فی پروتکل (Fei) می‌باشد. ترایب یک توکن حاکم است که پروژه Fei را مدیریت می کند. انگیزه این توکن اثبات این است که مدیریت ارزهای رمزنگاری شده می تواند غیر متمرکز و بدون سوگیری سرمایه باشد. توکن Tribe یک ارز جذاب است، به خصوص برای کسانی که به پروتکل Fei و موارد استفاده از آن علاقه مند می‌باشند.

رمز ارز Tribe چیست؟

ارز دیجیتال ترایب یک بستر غیرمتمرکز است که در سال 2017 در آمریکا تاسیس شد. این رمز ارز از طریق Joshua Renfro که مدیر اجرایی ترایب نیز می باشد، راه اندازی شد.

[table id=2 /]

همانگونه که گفتیم، تریب یک توکن حاکم است که بر فی پروتکل (Fei) متمرکز بر دیفای مدیریت می کند و این توکن در شبکه بلاکچین اتریوم و استاندارد ERC20 ساخته شده می‌باشد. فی پروتکل حاوی یک استیبل کوین جداگانه به نام FEI می‌باشد. دارندگان ترایب می توانند در تصمیمات مهم فی پروتکل شرکت کنند. هَم‌اکنون 453 میلیون توکن Tribe در گردش است و میزان عرضه آن 1 میلیارد دلار می‌باشد.

دارندگان این ارز می‌ توانند در مورد اقدامات زیر رای دهند:

  • اضافه کردن منحنی‌ های پیوند جدید در توکن‌ های جدید
  • تنظیم کارکرد قیمت منحنی موجود
  • تنظیم تخصیص PCV (ارزش کنترل‌شده) برای بودجه ورودی جدید یا PCV موجود

📌 سایت پی 98 امکان خرید و فروش ارز ترایب را با بهترین قیمت و به صورت لحظه ای و کاملا خودکار برای کاربران مهیا کرده می‌باشد. به انگیزه اطلاع از بهترین کیف پول های ترایب و آشنایی با برترین گزینه ها برای ذخیره سازی این رمز ارز به مقاله مربوطه مراجعه کنید.

فی پروتکل

پروژه FEI از کجا و با چه انگیزهی راه اندازی شد؟

در صنعت دیفای استیبل کوین‌ ها اهمیت زیادی دارند چرا که کاربران این فناوری می‌ خواهند دسترسی به برنامه‌ های غیرمتمرکزی مانند Compound و Aave داشته باشند و در عین حال نگران نوسانات گسترده بازار هم نباشند.

از آنجا که هریک از پروژه‌ های راجع به استیبل کوین‌ ها حاوی نقاط ضعف می‌باشند، پروژه FEI ایجاد شد. به عنوان مثال استیبل کوین‌ های وثیقه‌ گذاری‌ شده با ارز فیات (دلار) مانند تتر، متمرکز می‌باشند.

استیبل کوین‌ هایی همچون دای (DAI) که از طریق کریپتو وثیقه‌ گذاری شده‌ اند هم به علت ناکارآمد بودن سرمایه (عدم نقدینگی) مشکلات مقیاس‌ پذیری دارند. ضمنا، مدل‌ های حق‌ الضرب مانند ESD نیز جایزه‌ های توسعه و عرضه را متمرکز می‌ کنند و این نوعی توزیع ناعادلانه در رشد قلمداد می شود.

در این میان پروژه FEI به وجود آمد و می‌گوید که تمامی این نقاط ضعف را از میان خواهد برد. ایده ی پشت نام‌ گذاری و ایجاد پروتکل FEI از یک ارز سنگی باستانی به‌ نام Rai یا Fei گرفته شده می‌باشد. از استیبل کوین FEI انتظار می‌ رود که همچون همتای سنگی اش حاوی همان ثبات، سادگی و در دسترس عموم بودن باشد.

قیمت ارز دیجیتال تریب بعد از لیست شدن در بزرگترین صرافی رمز ارز جهان، صرافی بایننس (Binance) در حال افزایش می‌باشد. این رمز ارز ضمنا در صرافی کوین بیس که بزرگترین صرافی در ایالات متحده و بستر انتخاب اکثر سرمایه گذاران نهادی است در دسترس می باشد.

آیا رمز ارز ترایب برای سرمایه گذاری مناسب است؟

Tribe یک ارز رمزنگاری شده جدید است که در آوریل 2021 به بازار جهانی وارد شد. فی پروتکل، جایی که Tribe به عنوان توکن حاکم عمل می کند، در ارتباط با بخش دیفای جای دارد که هَم‌اکنون در کنار توکن های NFT (توکن غیرقابل معاوضه) در حال رشد می‌باشد. ازاین رو ترایب می تواند با گسترش بازار دیفای رشد کند.

چنانچهچه تریب هَم‌اکنون از بالاترین سطح قیمتی همیشگی اش پایین تر است اما تعدادی سرمایه گذاران در همین مدت کوتاهی که این ارز راه اندازی شده توانسته اند سود های خوبی از آن کسب کنند. از سمت دیگر پیش بینی ها درمورد آینده ارز ترایب صعودی و مثبت می باشد.

برای آگاهی از آخرین نوشته ها، خبر ها و تحلیل های کوتاه به کانال تلگرام پی98 بپیوندید.

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

ضمنا ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا