سلامتسلامت روان

مناسب ترین رفتار با افراد مانع تراش چیست؟

چگونه با افراد مانع تراش و پیوسته مخالف کنار بیاییم

شاید یکی از بزرگ ترین چالش های موجود در کسب وکار این است که مجبورید با افراد بسیاری کارکنید که پیوسته با شما هم نظر نیستند یا انگیزه هایشان با شما مشترک نیست.

تنوع عقاید و نظرات می تواند بسیار سودمند باشد، اما اغلب اوقات این افراد خواسته یا ناخواسته از سرعت شما می کاهند یا راه شما را مسدود می کنند. صرف نظر از نیت آن ها، به طریقی شما باید دغدغه های آن ها را برطرف کنید تا بتوانید به مسیر خود ادامه دهید.🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل

از آن جایی که هر نو پیشرفت نوآورانه ای به احتمال زیاد با مقاومت روبرو می شود، شما به یک دسته ابزار و تمهیدات قوی برای برخورد با افرادی نیاز دارید که در مسیرتان به سوی موفقیت مانع تراشی می کنند.

صرف این که آن ها باعث می شوند احساس درماندگی کنید بدین معنی نیست که آن ها حتماً شما را از دستیابی به اهدافتان بازخواهند داشت. این شش پیشنهاد و کمی اراده محکم به شما کمک خواهد کرد بر هر حریفی چیره شوید.

راههای کنارآمدن با افراد مانع تراش و پیوسته مخالف

1. چرایی مانع تراشی را کشف کنید.

شاید تعدادی افراد بی انگیزه و بی جهت مانع تراشی کنند، اما اغلب افراد منطقی انگیزه ای برای این کار خود دارند.

مقداری تحقیق کنید تا به نیات حقیقی این فرد پی ببرید. طبیعت متفاوت فردی شاید هیچ سنخیتی با شما نداشته باشد، اما چنانچه بتوانید به ریشه مسئله دست پیدا کنید، ممکن است راهی پیدا کنید تا آن فرد را آرام کنید و به نوعی مصالحه برسید.

تا زمانی که دقیقاً کشف نکنید چرا او مخالفت می کند، فقط در حال تلف کردن وقت و انرژی باارزش خود هستید.

2. به زبان فرد حرف بزنید.

در اکثر مواقع، مجادله های بی پایان در حقیقت فقط ناشی از اشتباهات ساده در ارتباطات می‌باشد. ممکن است شما در حوزه خاصی دانش و تخصص داشته باشید که طرف مقابلتان درمورد آن ناآشنا می‌باشد.

ضمنا ممکن است او باشد که دانش و تخصص مرتبط را دارد و شما ندارید. در هر صورت، به نفع هر دو طرف است که آن چه را می دانند به اشتراک بگذارند و با درکی درست و مشترک با یکدیگر کار کنند.

افرد مانع تراش

شناخت افراد مانع تراش

وقتی را صرف این کنید که از دیدگاه شخص نسبت مسئله دلخواه آگاهی پیدا کنید. به محض این که متوجه شوید طرف مقابلتان چگونه موقعیت را برای خود مفهوم سازی می کند و از ادبیات و واژگانی که فرد به شکلی شهودی درک می کند آگاه شوید، می توانید هر نوع اختلالی را که در کانال ارتباطی تان وجود دارد از بین ببرید.

3. چیزی را که می خواهد به او بدهید.

یکی از اسرار مذاکرات موفقیت آمیز این است که کشف کنید برای طرف مقابل چه چیزی بیش ترین ارزش را دارد.

باارزش ترین و بزرگ ترین خواسته از نظر فرد چیست که تمایل دارد میز مذاکره را با برآورده شدن آن ترک کند؟ از چه چیزی حاضر است صرف نظر کند؟ به محض این که متوجه شوید فرد چه چیزی می خواهد، در صورت امکان، شرایط را به شیوه ای تدوین کنید تا بتوانید آن خواسته فرد را برآورده کنید؛ و به خاطر داشته باشید – حتماً این چیز نباید شکلی فیزیکی و مادی داشته باشد. ممکن است یک فرصت، قدردانی در جمع یا پاداش دیگری باشد.

ممکن است حتی محافظت در مقابل تهدیدی باشد که فرد در افق دید خود آن را احساس می کند. چنانچه قادر نیستید خواسته های فرد را به طور کامل برآورده کنید، از او بخواهید گزینه دیگری پیشنهاد دهد و نشان دهید که حاضرید برای انگیزهی برتر مصالحه کنید.

4. کاری کنید فرد درمورد شما وابستگی پیدا کند.

افراد درمورد افرادی که مورد علاقه و احترامشان می‌باشند بیشتر تلاش می کنند با نزاکت رفتار کنند و با آن ها همراهی کنند؛ ازاین رو، تلاش کنید رابطه مثبتی با فرد برقرار کنید.

به نیازها و خواسته های او حقیقتاً توجه کنید. نشان دهید که دغدغه های فرد را درک می کنید. به او کمک کنید متوجه شود شما همه چیز را فقط در اهداف نمی بینید.

به فرد کمک کنید به شکلی هیجان انگیز و الهام بخش منافع والای موجود در اهداف شما را ببیند.

5. فرد را دور بزنید.

هرازگاهی، شما به هیچ طریقی نمی توانید تعدادی افراد را با خود همراه کنید. در چنین حالتی به دنبال راه های دیگر به سوی اانگیزه خود بگردید. در حالت ایده آل، شما ترجیح می دهید افرادی که مانع تراشی می کنند کنار بکشند؛ اما چنانچه چنین کاری نکردند، از خلاقیت خود بهره بگیرید تا راه های دیگری را برای دستیابی به اهداف خود بیابید.

نیازی نیست در این پروسه به کسی بی احترامی کنید. به خصوص که ممکن است مانع تراشان امروز فردا حامیان شما باشند.

6. دیدگاه و موضع خودتان را هم بازبینی کنید.

فردی که آن سوی میز جای دارد ممکن است هَم‌اکنون مایع رنج و گرفتاری شما باشد؛ اما شما هم ممکن استً مایع رنج و گرفتاری او هستید. شاید این شما هستید که از روی احساسات مقاومت یا لجبازی می کنید.

لحظه ای از میدان نبرد کنار بکشید و درمورد رفتار خودتان تأمل کنید. شاید راه هایی وجود داشته باشد تا به شکلی صادقانه با طرف مقابل ارتباط برقرار کنید، حسن نیت خود را نشان دهید و تنش ایجادشده را کاهش دهید.

حتی می توانید از طرف مقابل بخواهید بگوید مشخصاً چه کاری می توانید انجام دهید تا موقعیت را درست کنید. ممکن است از سادگی پاسخی که دریافت می کنید شگفت زده شوید. در نهایت، حداقل، به نقطه ای رسیده اید می توانید منشأ تعارض را به وضوح شناسایی کنید.🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل


🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل


🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل
مشاهده بیشتر

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا