صفحه نخستفوتباللیگ برتر انگلیس

منچسترسیتی – چلسی؛ معادله قهرمانی


خبرورزشی –

بعد از ۲ هفته رقابت‌های لیگ برتر انگلیس با نبرد مهم تیم‌های اول و دوم جدول یعنی منچسترسیتی و چلسی از سر گرفته می‌گردد. این دو تیم امروز از ساعت ۱۶ در ورزشگاه اتحاد به مصاف هم خواهند رفت.

منچسترسیتی؛ بهترین فرصت

سیتیزن‌ها باز هم از دست رقبا در رفتند. فاصله ۱۰ امتیازی با چلسی و ۱۱ امتیازی با لیورپول حاشیه امنی برای تیم پپ گواردیولا ایجاد کرده. حالا خیال منچسترسیتی راحت است، اما از قهرمانی مطمئن نیست، چرا که راه طولانی‌ای تا پایان فصل باقی مانده. سیتی از اکتبر که مقابل کریستال‌پالاس شکست خورد، ۱۱ بازی پیا‌پی را برد و این نقطه عطفی در فصل ۲۰۲۲-۲۰۲۱ برای‌شان بوده. حالا گواردیولا می‌داند چنانچه چلسی را در اتحاد ببرند، خیالش در ملاقاتهای آتی راحت‌تر خواهد بود و حتی وقتی مسابقات لیگ قهرمانان اروپا از سر گرفته شود، می‌تواند به تعدادی ستاره‌هایش استراحت بیشتری بدهد. این بهترین فرصت برای بیشتر کردن فاصله با رقبا می‌باشد.

چلسی؛ کورس را داغ کن

تیم توماس توخل پیوسته کارهای غیرقابل پیش‌بینی کرده که مهم‌ترین آن‌ها بردن منچسترسیتی در فینال لیگ قهرمانان اروپای فصل گذشته بود. با این وجود خودشان هم خودشان را زیاد غافلگیر کرده‌اند. در ۷ بازی اخیر، چلسی فقط ۲ برد داشته و همین باعث شده تا فاصله‌شان با صدر جدول به ۱۰ امتیاز افزایش پیدا کند. درست در روزهایی که سیتی می‌برد، آن‌ها نبردند و کورس قهرمانی سرد شد. حالا برد چلسی حتی شاید لیورپول را هم خوشحال کند. با کاهش فاصله به ۷ امتیاز امیدوار به جبران خواهند بود. یادتان باشد تیم توخل فصل قبل در اتحاد مقابل سیتیزن‌ها برنده میدان را ترک کرد.

آخرین جدال
سپتامبر ۲۰۲۱ در ملاقات رفت فصل جاری لیگ برتر انگلیس، منچسترسیتی موفق شد چلسی را در استمفوردبریج با تنها گل ژسوس شکست دهد.

آمار بازی
۴۹) در ۴۹ نبرد لیگ برتری بین منچسترسیتی و چلسی، سیتیزن‌ها ۱۵ بازی را برده‌اند و آبی‌های لندن در ۲۷ ملاقات برنده شده‌اند. ۷ بازی هم مساوی شده می‌باشد.
۳) در ۳ ملاقات آخر دو تیم پیوسته تیم مهمان برنده بوده می‌باشد. منچسترسیتی ۲ مرتبه در استمفوردبریج و چلسی یک مرتبه در اتحاد میزبان‌شان را شکست داده‌اند.
۲) این دومین مرتبه در تاریخ است که پیش از ملاقات منچسترسیتی و چلسی این دو تیم، تیم‌های اول و دوم جدول می‌باشند. مرتبه قبلی ژانویه ۲۰۱۵ چلسی که صدرنشین بود مقابل منچسترسیتی با نتیجه ۱-۱ متوقف شد.
۳) بعد از شکست دادن لیورپول در جولای ۲۰۲۰ و چلسی در ملاقات رفت این فصل، منچسترسیتی در پی این است که چهارمین تیم انگلیسی باشد که ۳ بازی پیا‌پی را از قهرمانان اروپا می‌برد. ناتس‌کانتی (۱۹۸۲)، تاتنهام (۱۹۸۴) و اورتون (۱۹۸۵) پیش از سیتیزن‌ها چنین رکوردی زده بودند.
۱۰) حاشیه امنیت ۱۰ امتیازی منچسترسیتی با رقبا در پایان هفته ۲۱، چهارمین آمار خوب تا این هفته در تاریخ لیگ برتر می‌باشد. لیورپول با اختلاف ۱۶ امتیازی در فصل ۲۰۲۰-۲۰۱۹ بهترین تیم این لیست می‌باشد. سیتی در فصل ۲۰۱۸-۲۰۱۷ در هفته ۲۱ فاصله ۱۴ امتیازی با تیم دوم جدول داشت.
۴) پپ گواردیولا و توماس توخل ۴ مرتبه به‌عنوان سرمربیان منچسترسیتی و چلسی به مصاف هم رفته‌اند که پپ برنده تنها یک بازی بوده و توخل ۳ بازی را برده.
۵۰) رحیم استرلینگ تابه‌حال در ورزشگاه اتحاد ۴۹ گل زده. او می‌تواند بعد از سرخیو آگوئرو که در کل ۱۰۶ گل در اتحاد زد، دومین بازیکن سیتی باشد که به مرز ۵۰ گل در ورزشگاه خانگی سیتی می‌رسد.
۴) کوین دبروینه مقابل تیم سابقش چلسی روی ۴ گل در ۴ بازی آخر نقش داشته. ستاره منچسترسیتی ۳ گل به چلسی زده و یک پاس‌گل هم ارسال کرده می‌باشد.

مصدومان و محرومان
اولکساندر زینچنکو، فیل فودن، بنژامن مندی، جان استونز و ریاض محرز به دلایل مختلفی از جمله مصدومیت، حضور در جام ملت‌های آفریقا و زندان در این ملاقات نمی‌توانند منچسترسیتی را همراهی کنند. بن چیلول، ریس جیمز و تروو شالوبا هم مصدومان چلسی می‌باشند و ادوارد مندی هم به جام ملت‌های آفریقا رفته.

ترکیب احتمالی دو تیم
منچسترسیتی:
ادرسون، واکر، دیاس، لاپورت، کانسلو، گوندوغان، رودری، دبروینه، ژسوس، استرلینگ و برناردو
چلسی: آریسابالاگا، کریستنسن، سیلوا، رودیگر، آسپیلیکوئتا، جورجینیو، کواچیچ، آلونسو، هاورتس، مانت و لوکاکو
 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا