پیشگیری و بیماریهاسلامت

تاثیر‌گذارترین راه های تسکین درد پینه پا

زمان مطالعه: 3 دقیقه


راه حل هایی برای تسکین درد پینه پا

کفش های پنجه پهن، احتمال ابتلا به این ناهنجاری و بدشکلی پا را کم می کند و حتی در افرادی که حاوی این ناهنجاری در پا باشند، با پوشیدن این کفش ها، سوزش پینه پا کم می شود.

اکثر ما مخصوصا خانم ها درد پینه پا را تجربه کرده ایم و می دانیم اصلاً تجربه ی خوشایندی نیست و شاید هیچ نکته مثبتی در مورد این بیماری به یاد نداشته باشیم. تنها چیز خوبی که در مورد پینه پا می توان گفت این است که، کسانی که برآمدگی های استخوانی در بیرون انگشت شصت پا دارند، کارهای زیادی برای از بین بردن درد آن ها می توان انجام دهند. در زمانی که انحراف انگشت شست پا دارید، پینه افزایش می یابد.

[table id=2 /]

درد پینه پا

برای درمان درد پینه پا چه کنیم ؟

پینه ها در نخست کوچک می‌باشند، اما معمولاً طی زمان بدتر می شوند و بر مفاصل فشار می آورند و می توانند باعث ایجاد التهاب، قرمزی، تورم و ترک پا شوند. چون پا در هنگام راه رفتن اکثر وزن بدن را حمل می کند، پینه پا بزرگ تر می شود و راه رفتن دردناک تر و دشوارتر می شود.

کفش معقول:
علت پینه پا ، ژنتیکی است، اما پوشیدن کفش پنجه باریک و نوک تیز، می تواند باعث ایجاد پینه باشد. کفش پاشنه بلند نیز این مشکل را تشدید می کند. ازاین رو جای تعجب نیست که 90 درصد پینه پا در زنان رخ می دهد. در اغلب موارد درد پینه ی پا را می توان با تعویض کفشی که به اندازه ی کافی جادار باشد و به شما اجازه ی تکان دادن انگشتانتان را بدهد، کنترل کرد. کفش هایی با پاشنه ی کوتاه ایده آل می‌باشد. کفش چرم و نرم، از کفشی که با مواد مصنوعی تولید شده بهتر است؛ چون کفش تولید شده با مواد مصنوعی باعث تعریق و ایجاد تاول در پا می شود.

یخ:
استفاده از یخ پیچیده شده در پارچه نازک و یا حوله کاغذی روی انگشت برای 10 تا 20 دقیقه برای درد پینه ی پا مؤثر می‌باشد. یخ رگه های خونی را بی حس و درد را تسکین می دهد.

دارو:
داروهایی ضد التهاب موضعی یا خوراکی مثل:اسفراهموفن، ایبوپروفن و ناپروکسن می توانند به کنترل درد پینه ی پا کمک کنند. در پینه ی شدید پا، تزریق کورتیزون، تورم را کاهش داده و احساس درد و ناراحتی را کمتر می کند. تزریق یک دارو به طور موضعی، اغلب از مصرف قرص بهتر می‌باشد.

پد محافظ:
چنانچه کفش شما به اندازه ی کافی جا دارد، می توانید برای جلوگیری از تماس پا با کفش، از ژل یا پد استفاده کنید. البته استفاده از پد برای بیماران مبتلا به ضعیف بودن رگ های خون یا آسیب های عصبی، می تواند مضر نیز باشد.

تمرینات پا:
تمرینات خاص پا نمی تواند از پینه جلوگیری کند و یا آن را رفع کند، ضمنا تقویت پا و عضلات پا ممکن است درد و ناراحتی را تسکین دهد و خستگی را برطرف کند.

عمل جراحی:
معمولاً آخرین راه حل تسکین درد پینه ی پا جراحی می باشد. اما این تنها روشی است که ثابت شده است که پینه پا را اصلاح و درد آن را از بین می برد. انواع مختلفی از جراحی وجود دارد البته آن ها بستگی به خفیف، ماز طریق یا شدید بودن پینه پا دارد. 85 تا 90 درصد از بیماران از عمل جراحی راضی بوده اند. برای درمان پینه پا بهتر است در نخست از روش های دیگر استفاده کنید و در نهایت عمل جراحی انجام شود.

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا