0 تکنولوژیهدست و هد‌فون

نحوه تنظیم، فعال‌سازی و استفاده از قابلیت کانورسیشن بوست در ایرپاد پرو

اپل اخیرا به‌روزرسانی دیگری برای فِرم‌ور ایرپاد پرو منتشر کرده که حاوی پشتیبانی از یک قابلیت حائز اهمیت برای ایرپاد پرو با نام Conversation Boost است که می‌تواند تأثیر بسزایی در بهبود مکالمات افراد کم‌شنوا داشته باشد. قابلیت یاد‌شده نخست در خلال کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان اپل در خرداد امسال معرفی شد و گویا از فناوری پرتودیسی میکروفون و یادگیری ماشینی برای جداسازی صدای انسان استفاده می‌کند.

شاید فکر شود این قابلیت ایرپاد را تبدیل به سمعک می‌کند؛ اما در حقیقت مکانیزمی متفاوت با آن دارد و به اندازه قابلیت Live Listen اپل قوی نیست. به‌عبارت دیگر، این قابلیت یک تقویت‌کننده مکالمه می‌باشد. این ویژگی طوری تنظیم شده است که روی فردی تمرکز کند که مستقیما در مقابل کاربر صحبت می‌کند تا تمرکز برای دارندگان ایرپاد پرو در مکالمات رودررو را آسان‌تر کند. این ویژگی ضمنا می‌تواند نویزهای محیطی را که حواس کاربر را پرت می‌کنند، فیلتر کند.🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل

پیش‌نیازهای استفاده از قابلیت کانورسیشن بوست

نخستین پیش‌نیاز برای استفاده از ویژگی کانورسیشن بوست داشتن ایرپاد پرو است؛ چراکه در کمال تعجب، اپل ویژگی جدید را تنها برای ایرپاد پرو عرضه داده است و حتی ایرپاد مکس گران‌قیمت از آن بی‌بهره خواهد بود؛ البته با عنایت به شکل و نوع استفاده از ایرپاد مکس، به نظر نمی‌رسد کاربران احتیاجی به کانورسیشن بوست داشته باشند. هیچ‌یک از هد‌فون‌های برند بیتس (متعلق به اپل) نیز فعلاً از قابلیت یادشده پشتیبانی نمی‌کنند.

مقاله‌ی مرتبط:

دومین پیش‌نیاز این است که ایرپاد پرو را به آخرین نسخه فرم‌ور منتشرشده به‌روزرسانی کنید. روی هم رفته، تمامی دستگاه‌های جدید صوتی اپل فِرم‌ور نسخه 4A400 را دریافت می‌کنند. نسخه جدید به شیوه خودکار برای کاربران نصب می‌شود و هیچ مکانیزمی برای اعمال دستی به‌روزرسانی در دسترس نخواهد بود. زمانی که ایرپاد پرو در کیس شارژ و به دستگاه iOS متصل است، فِرم‌ور به‌صورت خودکار نصب می‌گردد.

کاربران برای تشخیص استفاده از آخرین نسخه فِرم‌ور می‌توانند نسخه کنونی را با مراجعه به بخش تنظیمات، انتخاب گزینه General و آنگاه About مشاهده کنند.

نحوه تنظیم قابلیت کانورسیشن بوست

پیش از استفاده از قابلیت جدید، نیاز خواهد بود که کاربران تعدادی تغییرات را اعمال و نوعی قابلیت کانورسیشن بوست را پیکربندی کنند. برای این منظور باید:

 • در آیفون به بخش تنظیمات مراجعه و آنگاه گزینه Accessibility را انتخاب کنید.
 • به قسمت Audio/Visual بروید و روی آن ضربه بزنید.
 • در بالای صفحه‌ای که ظاهر می‌شود، روی گزینه‌ی Headphone Accommodations کلیک کنید.
 • گزینه یادشده را فعال کنید.
 • به صفحه قبلی برگردید.
 • گزینه کنترل سنتر (Control Center) را انتخاب کنید.
 • به پایین بروید و در More Controls به دنبال گزینه Hearing باشید.
 • روی علامت سبز در کنار Hearing ضربه بزنید تا به بخش کنترل سنتر اضافه شود.

نحوه فعال‌سازی و استفاده از کانورسیشن بوست

با انجام هر یک از مراحل ذکرشده کاربر باید ایرپاد پرو را در گوش‌هایش قرار بدهد و آنگاه مراحل زیر را دنبال کند.

 • برای رفتن به صفحه کنترل سنتر، انگشت خود را از گوشه فوقانی سمت راست نمایشگر به پایین بکشید.
 • روی دکمه Hearing ضربه بزنید.
 • در پنجره‌ای که ظاهر می‌شود، گزینه Headphone Accommodations را انتخاب کنید.
 • سپس در پنجره بازشده Accommodations Headphone را روی حالت شفافیت (Transparency) قرار بدهید.
 • از پنجره بازشده خارج شوید و آنگاه به پایین بروید.
 • اکنون در انتهای لیست گزینه‌ی Conversation Boost وجود دارد.
 • برای روشن یا خاموش کردن آن ضربه بزنید.

اپل می‌گوید کانورسیشن بوست به‌شکلی طراحی شده است که به افراد حاوی مشکل شنوایی خفیف کمک می‌کند تا در مکالمات ارتباط بیشتری برقرار کنند؛ ازاین رو، این ویژگی می‌تواند افراد با مشکلات شنوایی بسیار حائز اهمیت باشد.

برای مطالعه‌ی تمام مقالات مرتبط با اپل به این صفحه مراجعه کنید.🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل


🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل


🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل
مشاهده بیشتر

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا