تبلت

نسل آتی آیپد پرو ممکن است به شاسی آلیاژ تیتانیوم مجهز می‌گردد

زمان مطالعه: 2 دقیقه


اپل سال ۲۰۱۸ بهکلی طراحی آیپد پرو را تغییر داد و بهنوعی میتوان آن را شروع زبان طراحی جدید این شرکت در نظر گرفت؛ اما آیپدهای پرو کنونی تنها ۵٫۹ میلیمتر ضخامت دارند و بالطبع، استفاده از آلومینیوم در فریم منجر به کاهش مقاومت آنها در مقابل خم شدن میشود. چنانچه ویدئوهای زک نلسون در کانال یوتیوبی جری ریگ را دیده باشید، میدانید که آیپد پرو بهسادگی با فشار دست خم میشود؛ اما این احتمال وجود دارد که این مشکل تماماً در نسل آتی برطرف شود.

نقل است اپل در حال توسعه یک مدل آیپد جدید با فریم تیتانیومی است که در حقیقت مقاومت این محصول را بسیار بالا خواهد برد. گزارش یاد‌شده مشخص نمی‌کند کدام آیپد به این نوع فریم مجهز می‌گردد؛ اما پیش‌بینی می‌شود مدل‌های پرو محتمل‌ترین گزینه باشند. در مقایسه با آلومینیوم، تیتانیوم سختی کمابیش زیادی دارد که باعث مقاومت بیشتر آن در مقابل خراش می‌شود و به مقاومت کافی در‌ برابر خم شدن می‌انجامد.

[table id=2 /]

مقاله‌ی مرتبط:

تیتانیوم بهاندازه فولاد مقاوم و ۴۵ درصد سبکتر می‌باشد. این عنصر دو برابر آلومینیوم استحکامدارد و فقط ۶۰ درصد از آن سنگینتر است؛ ازاین رو آیپد یاد‌شده میتواند مقاومتی قابل ملاحظه و افزایش وزن کمی داشته باشد. البته این عنصر بسیار گران است و هَم‌اکنون، استفاده آن در ابعادی به اندازه اپل واچ کمابیش ۴۰۰ دلار اضافه هزینه در بر دارد؛ ازاین رو ممکن است مجهز شدن آیپد به بدنه تیتانیومی قیمتش را بهشدت افزایش بدهد و اصلاً غیر عقلانی باشد.

اپل مدتها است که در مدل بالارده آیفون از فریم فولادی بهره میگیرد که بسیار مقاوم و از تیتانیوم ارزانتر است؛ اما استفاده از فولاد وزن دستگاه را بهشدت بالا میبرد و استفاده از آن در آیپد با ابعاد بزرگتر میتواند به رویداد ناگوار تبدیل شود. تعدادی گزارشها از آن حکایت دارند که غول دنیای فناوری بعد از پنج نسل پیاپی استفاده از استیل ضد زنگ در شاسی مدلهای پرچمدار آیفون، درتلاش است بار دیگر این بخش را دستخوش تغییر کند و گویا اینبار برای قدرتبخشیدن به ساختار آیفون از آلیاژ تیتانیوم سخت بهره خواهد گرفت.

همانند شایعات قبلی، اپل ممکن استً آیپد نسل ۹ و آیپد مینی ۶ را در امسال رونمایی خواهد کرد. اعتقاد بر این است که آیپد نسل ۹ در مقایسه با نسل آتی آیپد مینی تغییرات کمتری را حاوی میشود؛ اما دیجیتایمز معتقد است که این تبلت با قیمت بهصرفه و قدرت پردازشی مناسب میتواند فروش محمولههای کلی آیپد در سال ۲۰۲۱ را به ۶۰ میلیون دستگاه برساند.

روی هم رفته، دیجی‌تایمز منبع معتبری در گزارش فعل‌وانفعالات زنجیره تأمین محصولات اپل قلمداد می‌شود؛ اما پیوسته این احتمال وجود دارد که اپل سیاست دیگری دربرابر این جزئیات اتخاذ یا عرضه قابلیت‌های فاش‌شده را به زمان دیگری موکول کند؛ ازاین رو پیشنهاد می‌شود این گزارش را تا عرضه اطلاعات بیشتر شایعه در نظر بگیرید.

برای مطالعه‌ی تمام مقالات مرتبط با آیپد به این صفحه مراجعه کنید.

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا