0 سبک زندگیکسب‌وکار شما

نکاتی درمورد کیف پول سخت‌افزاری ارز دیجیتال

زمان مطالعه: 7 دقیقه


حتما برای شما هم این سوال پیش آمده است که چطور می توانیم بهترین کیف پول سخت افزاری برای ارزهای دیجیتال را انتخاب و خریداری کنیم، هنگام خرید کیف پول های فیزیکی و سخت افزاری لازم است نکاتی را مد نظر داشته باشید تا بتوانید بهترین گزینه را از بین والت های سرد مشهور انتخاب کنید، در ادامه همراه داتیس نتورک باشید.

کیف پول سخت افزاری ارز دیجیتال چیست؟

مهم تر از خرید ارز دیجیتال نگه داری آن است زیرا هرچقدر هم که به موقع رمزارز خریداری کنید و قیمت آن رشد کرده باشد درصورتی که نتوانید آن را ایمن ذخیره کنید فایده ای ندارد. ازاین رو می توانیم قاطعانه بگوییم مهمترین شرط فعالیت در بازار کریپتوکارنسی انتخاب یک کیف پول مناسب می‌باشد.

[table id=2 /]

وظیفه کیف پول محافظت از کلید های خصوصی شممی‌باشد.

برای ذخیره و مدیریت رمزارزها والت های مختلفی ساخته شده است مثل کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری که در حالت نرم افزاری می توانیم بهه والت های آنلاین و نرم افزار های موبایل و دسکتاپ اشاره کنیم.

دکتر ساینا

اما کیف پول های نرم افزاری در مقابل حملات آنلاین ایمن نیستند و ممکن است به روش هایی هکر ها بتوانند به کلید خصوصی شما دست پیدا کنند. در این صورت شما بازنده هستید و حاویی خود را از دست داده اید.

کیف پول های سخت افزاری کلید خصوصی شما را در تراشه های امن و برنامه ریزی شده ذخیره و نگه داری می کنند ازاین رو در مقابل حملات آنلاین و نفوذ هکر ها مقاوم تر می‌باشد.

چرا نیاز به خرید کیف پول سخت افزاری وجود دارد؟

هر روز مردم بیشتر و بیشتر به بیت کوین می پیوندند.

در حالی که تعدادی از آنها خوشحال می‌باشند که سکه های خود را در نرم افزار و یا کیف های دسکتاپ ذخیره می کنند، تعدادی از آنها می خواهند از کیف های امن تر استفاده کنند.

چنانچه شما یک سرمایه گذار بلند مدت هستید، این ایده خوب است و می تواند دلیل اساسی شما برای خرید یک کیف پول سخت افزار باشد.

با این وجود برای بلند مدت HODL باید از کیف پول کاغذی یا کیف پول سخت افزاری استفاده کنید. در یک کیف پول سخت افزاری، کلید خصوصی شما هیچگاه به رایانه شما وصل نمی شود.

یک کیف پول سخت افزاری کلید خصوصی خود را در دستگاه ذخیره می کند و هیچگاه از دستگاه جدا نمی شود.

او تراکنش را در کیف پول خود امضا می کند و آنگاه آن را به شبکه ارسال می نماید.

نکات مهم هنگام خرید کیف پول سخت افزاری ارز دیجیتال

پیش از اینکه در فروشگاه های آنلاین معتبر مثل داتیس نتورک اقدام به خرید کیف پول سخت افزاری کنید لازم است یکسری نکات را در نظر بگیرید تا بتوانید بهترین گزینه را با عنایت به نیاز های خود انتخاب کنید.

برند تولید کننده والت

نکته مهم دیگر که در این راهنمای خرید کیف پول سخت افزاری تاکید داریم باید دقت کنید بحث نام نیک تولید کننده کیف پول سخت افزاری می‌باشد.

باید تحقیق کنید آیا تولید کننده دلخواه شما سابقه خوبی دارد و آیا در گذشته هک شده است یا خیر؟

آیا کیف پول های تولیدی آن توانسته مجوز و گواهی های امنیتی قابل قبولی دریافت کند یا خیر!

مشهورترین برندهای تولید کننده Ledger و Trezor و Keepkey و CoolWallet و … می باشند.

ازاین رو تلاش کنید از برندهای گوناگون و ناشناس کیف پول خریداری نکنید زیرا حفظ حاویی شما به این بستگی دارد که امنیت کیف پول دلخواه قابل اتکا باشد.

رمزارزهای پشتیبانی شده

یکی از مهمترین مواردی که هنگام خرید باید به آن توجه کنید بحث پشتیبانی این والت ها از ارز های دیجیتال مد نظر شممی‌باشد.

ازاین رو پیوسته پیش از خرید و ثبت سفارش لازم است تحقیق کنید آیا والت فیزیکی دلخواه از ارز دیجیتال رمزنگاری شده پشتیبانی می کند یا خیر!

معمولا کیف پول های مشهور مثل لجر نانو اس و ایکس و کول والت اس و پرو و ترزور و دورج و … از اکثر رمزارزهای مطرح پشتیبانی می کنند.

قابلیت های امنیتی و دفاعی

کیف پول های سخت افزاری جدید قابلیت هایی دارند که در صورت گم شدن کیف پول یا سرقت مکانزیم محافظت از حاویی شما را اجرا می کنند.

به عنوان مثال مکانیزم خود تخریبی (with self-destruct) یکی از قابلیت هایی است که می توانید روی آن حساب کنید و چنانچه کیف پول انتخابی شما آن را داشته باشد در صورت سرقت اجازه سوء استفاده را به سارق نمی دهد.

فناوری های ارتباطی پشتیبانی شده

برای اتصال کیف پول های سخت افزاری به نرم افزارهای مدیریت آن راه هایی پیش بینی شده است که در تعدادی والت ها اتصال کابلی است و در تعدادی روش بلوتوث و وای فای و QR Code و … می باشد.

پیش از خرید کیف پول سخت افزاری حتما دقت کنید والت انتخاب شده روش ارتباطی مورد نیاز شما را پشتیبانی کند.

معرفی بهترین کیف پول های سخت افزاری به ترتیب محبوبیت

  • کیف پول سخت افزاری Ledger Nano X
  • کیف پول سخت افزاری Ledger Nano S
  • والت فیزیکی کول والت پرو
  • والت فیزیکی کول والت اس
  • ترزور وان
  • و …

1- کیف پول سخت افزاری ترزور وان (Trezor One)

اولین کیف پول سخت‌افزاری بیت کوین است که در مارکت ارزهای دیجیتال عرضه شد و یکی از بهترین کیف پول سخت افزاری های موجود در بازار می‌باشد.

بیش از 1200 حاویی دیجیتال مختلف را با امنیت کامل ارسال یا دریافت کند.

ترزور وان (Trezor One) برای اولین بار در سال ۲۰۱۴ از طریق شرکتی به نام ساتوشی‌لبز SatoshiLabs در جمهوری چک عرضه شد.

این شرکت هم مانند لجر بهترین و امن‌ترین کیف پول‌های سخت افزاری دنیا را می‌سازد.

کیف پول ترزور وان (Trezor One) افزون بر داشتن قابلیت‌های امنیتی یک کیف پول سرد، به مدد پلتفرم آنلاین ترزور ولت (Trezor Wallet) راحتی استفاده را نیز درست همانند کیف پول‌های نرم افزاری به ارمغان می‌آورد.

ترزور وان (Trezor One) هیچگاه به اینترنت وصل نمی‌شود.

لذا برای هکرها محال است که بتوانند آن را به صورت مجازی هک کنند.

کلیدهای خصوصی در این کیف پول به شدت محافظت می‌شوند.

2- لجر نانو ایکس

کیف پول Ledger Nano X را می توان بهترین کیف پول سخت افزاری ارز های دیجیتال رمزنگاری شده دانست.

لجر نانو ایکس نسل دوم از کیف پول سخت افزاری Ledger است که با ظرفیت ذخیره سازی بیشتری درمورد مدل نانو اس عرضه شده است و شما می توانید بیش از 100 برنامه بلاک چین را همزمان نصب کنید.

ضمنا صفحه نمایش لجر نانو ایکس بزرگتر و بهتر از مدل قبلی می‌باشد.

کیف پول Ledger Nano X برای دستگاه های تلفن همراه به دلیل امکان اتصال بلوتوث مناسب تر می باشد.

Ledger Nano X از ویندوز، لینوکس، مک، ایضاً دستگاه های آندروید و iOS پشتیبانی می کند.

قیمت لجر نانو ایکس حدود 119 یورو می‌باشد.

3- لجر نانو اس

کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس Ledger Nano S ، ساخت فرانسه بهترین و امن ترین کیف پول ارز دیجیتال برای ذخیره مطمئن ارزهای دیجیتالی می‌باشد.

کیف پول Ledger Nano S از امن ترین چیپ سخت افزاری بهره می برد و حاوی گواهینامه امنیتی CC EAL5+.می باشد.

ولت Ledger Nano S از طریق 24 عبارت اختصاصی یا SEED برای هر کاربر بصورت شخصی سازی شده ایجاد می شود و این 24 عبارت کلید اساسی برای دسترسی به رمزارزها می باشد .

شما از طریق این 24 عبارت و نوشتن آن بر روی کاغذ پیوسته بانک شخصی خود را خواهید داشت و چنانچه برای کیف پول Ledger Nano S مشکلی پیش بیاید از طریق این 24 عبارت می توانید موجودی ارزهای خود را بازیابی کنید.

جهت دسترسی به رمزارزها در سخت افزار لجر نانو اس یک پین کد 8 کاراکتری برای امنیت بیشتر وجود دارد.

این کیف پول قابلیت مدیریت بیش از 50 نوع ارزدیجیتال و هزاران توکن مثل توکن های شبکه ERC-20 را دارد که از طریق نرم افزار Ledger Live مدیریت می شود.

در اصل کیف پول لجر نقش حفاظت از کلیدهای خضوضی یا Private Key را بصورت آفلاین ایجاد میکند و در اصل حاویی های رمزنگاری شده در شبکه بلاکچین آن ارز ذخیره می شود و ازاین رو غیر قابل تحریم غیر قابل مسدود شدن اکانت می‌باشد.

تایید انتقال رمزارزها بصورت دو مرحله ای یعنی تایید از نرم افزار Ledger Live و ضمنا تایید در سخت افزار از طریق فشردن دکمه تایید بر روی این کیف پول سخت افزاری صورت می گیرد که باعث امنیت حداکثری این کیف پول می شود.

4- کیف پول Trezor Model T

دومین گزینه در بین بهترین کیف پول های سخت افزاری برای نگه داری ارز دیجیتال یا همان کریپتو بدون شک Trezor Model T می‌باشد.

Trezor Model T نسل دوم از سری کیف پول های برند Trezor می‌باشد.

Trezor تمامی ویژگی های امنیتی و کاربردی Nano X Ledger را عرضه می کند و یک کیف پول سخت افزاری عالی می‌باشد.

در ترزور مدل تی صفحه نمایش لمسی رنگی با ابعاد نسبتا بزرگ تعبیه شده است که به کاربران حس خوبی منتقل می کند.

Trezor Model T می تواند بیش از 1300 کوین و توکن را میزبانی کند، اما کاربر می تواند این والت را به یک پلتفرم Bitcoin تنها تبدیل کنند که به طور انحصاری عملیات های Bitcoin را پشتیبانی می کند.

Trezor Model T از سیستم عامل های ویندوز، لینوکس، مک، اندروید پشتیبانی می کند اما دستگاه های iOS فعلا ساپورت نمی شوند.

شما Trezor را با استفاده از WebUSB به دستگاه Android وصل می کنید.

قیمت کیف پول ترزور مدل تی حدود 159 یورو می باشد.

از کجا کیف پول سخت افزاری اصل بخریم؟

برای خرید کیف پول سخت افزاری ارز دیجیتال باید حتما دقت کنید از فروشگاه های حاوی نماد اعتماد و اعتبار اقدام به سفارش کنید زیرا اصالت کیف پول فیزیکی بسیار مهم است و چنانچه از کیف های تقلبی استفاده کنید حاویی خود را از دست خواهید داد.

هم اکنون می توانید از فروشگاه آنلاین داتیس نتورک با آدرس datisnetwork.com برای خرید کیف پول سخت افزاری اصل و اورجینال اقدام کنید.

جمع بندی

هیچگاه فریب فروشنده هایی که قیمت های وسوسه کننده عرضه می دهند را نخورید، به این نکته توجه کنید که شما قرار است حاویی خود را در این کیف ذخیره کنید و چنانچه در این مقوله خسیس باشید و کیف پول تقلبی خریداری کنید ممکن است ضرر های سنگینی را تجربه کنید.

پیوسته از فروشگاه های معتبر اقدام به خرید کیف پول سخت افزاری کنید و قیمت را ملاک انتخاب قرار ندهید.

پیشنهاد می کنیم حتما پیش از خرید این نکات را در نظر داشته باشید زیرا چنانچه انتخاب اشتباهی داشته باشید طبیعتا مجبور هستید مجدد هزینه کنید. امیدواریم این مقاله داتیس نتورک موثر بوده باشد.

هشدار! این مطلب صرفا برای آشنایی شما با کسب‌وکار مهمان منتشر شده است و سایت چطور هیچ مسئولیتی را در زمینه آن نمی‌پذیرد. اطلاعات بیشتر

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا