آرایش و زیباییدنیای مد

نکاتی راجع به کاشت ناخن مصنوعی در خانه

نکات کلیدی کاشت ناخن مصنوعی در خانه

اغلب خانم ها و دختر خانم ها داشتن ناخن زیبا و مرتب را دوست دارند اما نمی خواهند اقدام به کاشت ناخن کنند زیرا در این صورت باید مرتب به آرایشگاه بر وند و آنها را ترمیم کنند. در حقیقت کاشت ناخن نیاز به مراقبت بسیاری هم دارد. هزینه کاشت ناخن را هم باید به موارد فوق اضافه کنیم.  ازاین رو یکی از راه های سریع، آسان و بی دردسر استفاده از ناخن مصنوعی می‌باشد.

روش کار با ناخن مصنوعی بسیار راحت بوده و نیاز به زمان زیادی هم ندارد. برای آنکه بتوانید خودتان در خانه با ناخن مصنوعی کار کنید به نکات زیر توجه داشته باشید.🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل

لوازم مورد نیاز هنگام استفاده از ناخن مصنوعی

 • لاک پاک کن بدون استون
 • مقداری پنبه یا تعدادی پد کتانی
 • گوش پاک کن
 • چوب مخصوصی که از ابزار مانیکور است
 • یک بسته ناخن مصنوعی با طرح دلخواه
 • بافر ناخن
 • چسب مخصوص چسباندن ناخن
 • قیچی
 • ناخن گیر
 • سوهان ناخن

مراحل و نکات مهم کاشت ناخن مصنوعی

کاشت ناخن مصنوعی

1.انتخاب ناخن با اندازه مناسب

بهتر است ناخن مصنوعی را انتخاب کنید که با اندازه ناخن شما همانندت داشته باشد. چنانچه ناخن مصنوعی بلند یا پهن باشد می توانید آن را با کمک سوهان اندازه کنید. اما چنانچه ناخنی کوتاه انتخاب کنید در این صورت نمی توانید آن را به درستی تغییر دهید. زمانی که اندازه صحیح ناخن مصنوعی خود را پیدا کردید، پشت ناخن مصنوعی را نگاه کنید، در قسمت پشتی همه ناخن های مصنوعی عددی نوشته شده است که با فهمیدن آن در آینده به راحتی می توانید اندازه ناخن خود را انتخاب کنید.

شما می توانید از ناخن مصنوعی بی رنگ و ژله ای استفاده کنید و آنگاه آنها را لاک بزنید. ناخن را به صورتی که می خواهید قرار داده و چسب بزنید. بهتر است این کار از دو ناخن کوچک تر شروع شود و به سمت انگشت شست بروید. در این صورت می توانید از انگشت اشاره و شست برای چسباندن ناخن ها کمک بگیرید.

2.آماده کردن ناخن ها

پیش از هر کاری بهتر است روی ناخن طبیعی خود را پاک  و تمیز کنید زیرا ناخن ها برای چسباندن بهتر است تمیز و مرتب باشند تا طبیعی تر جلوه کنند. برای این کار می توانید تکه پنبه ای را با لاک پاک کن آغشته کرده و روی ناخن قرار دهید.

3.خشک کردن ناخن

شما باید به آرامی روی قسمتی از ناخن طبیعی خود که ناخن مصنوعی روی آن قرار می گیرد، سوهان کشیده و هر گونه رطوبت را از روی آن پاک کنید. زمانی که روی ناخن رنگ سفید شد، آن را با کمک برس پاک کرده تا آلودگی به زیر ناخن مصنوعی نرود. چنانچه این قسمت آلوده باشد احتمال کنده شدن ناخن مصنوعی هم افزون بر ایجاد آلودگی وجود دارد. این کار کمک می کند ناخن مصنوعی مدت زمان بیشتری هم روی ناخن شما باقی بماند. برای این کار بهتر است به ترتیب ناخن ها را سوهان کشیده و ناخن را بچسبانید زیرا در این صورت از جمع شدن رطوبت روی ناخن جلوگیری می شود. برای یادگیری سوهان کشیدن ناخن به روش اصولی و بدون آسیب رساندن به ناخن این مطلب را بخوانید.

4.چسباندن ناخن مصنوعی

برای چسباندن ناخن مصنوعی چسب را بر روی ناخن طبیعی خود زده و تمام قسمتی را که می خواهید ناخن مصنوعی قرار دهید را با چسب بپوشانید یا آنکه می توانید قسمتی از ناخن مصنوعی را که با ناخن طبیعی شما در ارتباط است، چسب بزنید. اغلب افراد ترجیح می دهند چسب ر ا به ناخن مصنوعی بزنند. بعد از استفاده از چسب ناخن را به مدت 20 تا 25 ثانیه نگه دارید. 

بهتر است ناخن را خیلی آرام یا خیلی محکم فشار ندهید زیرا در صورت آرام چسباندن احتمال دارد ناخن مصنوعی نچسبد و در صورت محکم فشار دادن احتمال دارد که چسب از زیر ناخن مصنوعی بیرون بزند. چنانچه ناخن مصنوعی به درستی به ناخن شما نچسبد، رطوبت به راحتی به زیر آنها رفته و آن را به سرعت جدا خواهد کرد. حتی این رطوبت موجود در زیر ناخن می تواند سبب ایجاد قارچ روی ناخن شما شود. سپس می توانید از یک گوش پاک کن برای تمیز کردن اطراف ناخن استفاده کنید تا چنانچه چسبی باقی مانده باشد، پاک شود.

5.چیدن ناخن مصنوعی

چنانچه کاتر ناخن اکرلیکی داشته باشید، می توانید خیلی راحت ناخن مصنوعی را به اندازه دلخواه کوتاه  کنید. چنانچه نداشتید هم می توانید از ناخن گیرهای معمولی استفاده کنید. برای نتیجه بهتر می توانید از قیچی کوچک برای کناره های ناخن هم استفاده کنید. بعد از پایان کار از سوهان برای صاف کردن دور ناخن استفاده کرده و در صورت بی رنگ بودن ناخن مصنوعی می توانید متناسب با استایل دخترانه خود و از لاک ناخن در انواع مات، براق و اکلیلی استفاده کنید.

نکات تکمیلی و مهم

لاک زدن ناخن

 • بهتر است از ناخن مصنوعی طیانی مدت استفاده نکنید.
 • استفاده مرتب و طولانی از ناخن مصنوعی سبب خشک و شکننده شدن ناخن طبیعی می شود.
 • استفاده نادرست از ناخن مصنوعی سبب ابتلای شما به عفونت قارچی می شود.
 • درهنگام جدا کردن و کندن ناخن مصنوعی بیشترین دقت را داشته باشید تا فشار زیادی به ناخن شما وارد نشود.
 • بعد از جدا کردن ناخن مصنوعی حتما ناخن ها را با مرطوب کننده، مرطوب کنید.
 • برای جدا کردن ناخن مصنوعی می توانید از پنبه، آب گرم، استون و فویل آلومینیومی استفاده کنید.
 • برای جدا کردن ناخن مصنوعی در خانه به هیچ عنوان از لوازم تیز و برنده استفاده نکنید.
 • برای کندن ناخن مصنوعی از روی ناخن های خود می توانید از ریموور های موجود در بازار استفاده کنید که چسب ناخن را در خودشان حل می کنند.
 • استفاده از کرم های آبرسان بعد از استفاده از ناخن مصنوعی و برداشتن آنها را فراموش نکنید.

در نهایت هم باید اضافه کنیم که برندهای معتبر زیادی در زمینه طراحی و تولید ناخن مصنوعی در بازار وجود دارند که برای خرید آنها بهتر است به تعداد ناخن مصنوعی موجود در جعبه توجه کنید و از قابلیت ضد آب بودن آنها پرس و جو کنید. شرکت سازنده ناخن مصنوعی هم بسیار مهم می‌باشد. مواد به کار رفته در ناخن هم اهمیت دارند و بهتر است به نشان قیمت های خیلی ارزان و بی کیفیت نروید تا سلامت ناخن های طبیعی شما به خطر نیفتد.🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل


🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل


🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل
مشاهده بیشتر

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا