آرایش و زیباییدنیای مد

نکاتی طلایی برای افزایش طول عمر لوازم آرایشی

طول عمر و مدت نگهداری تعدادی ازلوازم آرایشی

اکثر محتویات کیف آرایش شما باید بعد از یک یا دو سال دور ریخته شوند، چون کم کم کیفیت خود را از دست می دهند، یا با گذشت زمان آلوده می شوند. ولی راه هایی هم وجود دارد برای اینکه بتوانید عمر مواد آرایشی مورد علاقه خود را کمی بیشتر کنید.
 

وسایل آرایش🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل

 طول عمر وسایل بهداشتی 

شوت ها
شوت های روژگونه یکی از مهم ترین عوامل انتشار باکتری ها می‌باشند. ازاین رو لازم است آنها را حداقل دو بار در ماه تمیز کنید. برای این کار می توانید از شامپو استفاده کنید. شوت را خیس کنید، با شامپو بشویید و آنگاه آن را به مدت یک روز در جایی قرار دهید تا خشک شود.

سایه
چنانچهچه سایه های شکسته را می توان با استفاده از کمی الکل و صبر و حوصله زیاد دوباره به هم چسباند، ولی راه دیگری هم برای نجات آنها وجود دارد. باقیمانده سایه را بشکنید و آن را در یک ظرف کوچک قرار دهید. جالب است که سایه شکسته می تواند رنگ بیشتر و جذاب تری ایجاد کند.

ریمل
شستن برس ریمل با آب یا الکل اشتباه بزرگی است، زیرا این مایعات، ترکیب شیمیایی ریمل را به هم می ریزند و سبب سوزش چشم می شوند. در عوض می توانید هر یک هفته یک بار برس را با دستمال پاک کنید تا تکه های اضافه ریمل از لا به لای آن خارج شوند.
 
روژ لب

چنانچه رژ لب موردعلاقه تان تقریبا تمام شده و باقیمانده آن دیگر قابل استفاده نیست، آن را با جسمی کوچک خارج کنید، در یک ظرف کوچک قرار دهید و آنگاه ظرف را به مدت یک ساعت در فریزر قرار دهید. بدین ترتیب می توانید با استفاده از یک شوت کوچک، روژ لب را با هر رنگی که دوست دارید ترکیب کنید.

 لاک ناخن
چنانچه با گذشت زمان، لاک غلیظ شده و دیگر به خوبی قابل استفاده نیست، کمی رقیق کننده به آن بیفزایید و لاک را تکان دهید. بدین ترتیب می توانید برای مدتی دیگر از لاک استفاده کنید.
 
مداد چشم
گاهی مدادهای چوبی ترک بر می دارند و دیگر قابل تراشیدن نیستند. برای سالم نگه داشتن مدادها و نیز برای جلوگیری از آلوده شدن آنها، در مداد را پیوسته روی آن قرار دهید.

چنانچه چند مداد را در کیفتان قرار می دهید و آنها را حمل می کنید، با یک نوار پلاستیکی مدادها را در کنار هم قرار دهید تا به راحتی شکسته نشوند.

موچین
برای داشتن ابروهای زیبا لازم است داشتن یک موچین خوب ضروری می‌باشد. اشتباهی که اکثر افراد انجام می دهند این است که موچین را بدون پوشش پلاستیکی اش رها می کنند. وقتی موچین باز رها شود، تیزی و ظرافت خود را از دست می دهد و دیگر نمی تواند موهای ریز را از زیر پوست خارج کند.

مدت زمان نگهداری چند ماده آرایش

برای لوازم آرایشی عمر موثری وجود دارد. نگهداری از لوازم آرایشی برای مدت طولانی آنها را غیر قابل استفاده می کند.

1- کرم پودر مایع : مدت نگهداری آن یک سال می‌باشد. با دیدن علائمی چون رنگ غیر عادی، بوی بد و غلیظ شدن، باید از مصرف کرم پودر خودداری کنید.

2- رژ لب:مدت نگهداری آن یک الی دو سال می‌باشد. بعد از این مدت رنگ آن تغییر کرده ، حالت چسبندگی پیدا می کند و شکننده می شود.

3- سایه چشم:مدت نگهداری آن دو الی سه سال می‌باشد. بعد از این مدت ممکن است رنگ آن تغییر کرده و دیگر نرمی اولیه خود را نداشته باشد.

4- ریمل: مدت نگهداری آن چهار الی شش ماه می‌باشد. بعد از این مدت کم کم خشک می شود و بوی آن تغییر می کند.
 🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل


🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل


🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل
مشاهده بیشتر

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا