خانوادهکودک

نکات جادویی بچه داری بهتر که هر مادری نمیداند

نکات ناگفته برای بچه داری بهتر

چنانچه اخیرا صاحب فرزند شده اید، ممکن استً قرار است که خیلی از موارد را در سریع ‌ترین زمان ممکن یاد بگیرید. کودکِ شما نیز هر روز در حال یادگیری چیزهای جدید می‌باشند‌ ازاین رو باید تلاش کنید بهترین باشید و همه اطلاعات را جمع‌آوری کنید تا از پسِ حفظ امنیت و تربیت کودک خود بر بیایید. در این قسمت از خانواده پلاس نمناک کمک کننده ترین پیشنهادات را برای بچه داری بهتر در اختیارتان قرار داده ایم.

سرعت و میزان غذا خوردن را به عهده کودک تان بگذارید

وقتی که کودک را مقابل خودتان می نشانید و می ‌خواهید به او غذای جامد بدهید، بهتر است که تصمیم اینکه او می‌ خواهد چقدر غذا بخورد و با چه سرعتی این کار را انجام دهد، به عهده خودش بگذارید. طی این حالت کودک بهتر می تواند انتخاب کند که به چقدر غذا نیاز دارد. البته که برای شروع به غذا خوردن، باید او را تشویق کنید.🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل

غذا خوردن کودک

تا یک سال اتاقتان با کودک مشترک باشد، اما تخت خواب نه

برای این که از سلامت و امنیت کودک خود در سال اول مطمئن باشید، بهتر است که او را در اتاق خودتان بخوابانید اما برایش تخت جداگانه در نظر بگیرید و از پتو و بالش مشترک با کودک استفاده نکنید تا او بتواند در یک فضای تمیز تر و آرام‌تر تنفس کند.

یک شب درمیان جهت سر کودک را روی تخت تغییر دهید

شاید کودک عادت داشته باشد که پیوسته سرش را به یک طرف برگرداند و بخوابد. بهتر است حواس تان باشد و یک شب در بین جهت سر او را تغییر دهید تا فشاری به این ناحیه وارد نشود.

بازی هایی مثل دالی بازی را با او انجام دهید

می‌ توانید از بازی قایم باشک یا دالی بازی استفاده کنید و آن را با کودک خود انجام دهید که حس کنجکاوی را در او بر می‌ انگیزد، او را سرگرم می ‌کند و فضای شادی را برایش به وجود می آورد.

دالی بازی با کودک

فقط یک الی دو بار در هفته او را حمام ببرید

پیشنهاد ما این است که در حمام کردن کودک زیاده روی نکنید. انجام این کار به اندازه یک الی دو بار در هفته کافی است، زیرا چنانچه خیلی زیاد او را به حمام ببرید، پوست ظریفش خشک می شود و احتمال حساسیت و خارش در پوستش وجود خواهد داشت.

مراقب واکنش کودک به صدای ناگهانی و خیلی بلند باشید

وقتی که صدای خیلی بلند و ناگهانی مانند روشن شدن دستگاه دریل و افتادن یک بشقاب روی زمین را می شنوید، به واکنش کودک تان دقت کنید. ممکن است او به یکباره جا می خورد یا از جایش می پرد یا گریه می کند. این اتفاق نشان می‌ دهد که شنوایی او سالم است اما چنانچه واکنش خاصی را در او ندیدید، حتما این موضوع را با پزشک در بین بگذارید.

مدت زمانی را طی در روز او را پشت پنجره ببرید

وقتی که کودک به سن سه ماهگی رسید، یعنی می تواند محیط اطرافش را به خوبی درک کند. دقیقا همین جاست که باید او را در آغوش بگیرید و با حفظ کامل امنیت، او را پشت پنجره ببرید و او را با فضای بیرون از خانه آشنا کنید تا بتواند هر روز بیرون را تماشا کند.

بهترین روش بچه داری

دندان و لثه های او را تمیز کنید

وقتی که کودک به سن 5 تا 9 ماهگی می رسد، اولین دندان هایش بیرون می زند و این علامت این است که باید شروع به تمیز کردن دندان هایش کنید. وقتی که این کار را انجام می دهید، او را در آغوش بگیرید و تلاش کنید که با آب به نرمی و آرامی دندان هایش را تمیز کنید. چنانچه متوجه شدید که می‌ تواند ورود یک مسواک نرم روی دندان ها و لثه ها را تحمل کند، تلاش کنید که به آرامی این کار را انجام دهید و آن را به روتین تبدیل کنید. تا پیش از 18 ماهگی هیچگاه از خمیر دندان استفاده نکنید.

هنگام کج خلقی هایش به او فرصت بدهید

هرازگاهی کودک با کلافگی از خواب بیدار می شود و می خواهد گریه کند. بهتر است که در چنین حالتی به او فرصت و فضا بدهید و خیلی با او کلنجار نروید‌. 1 الی 2 دقیقه صبر کنید؛ سپس به او غذا بدهید و جایش را عوض کنید و در آغوشش بگیرید تا آرام شود.

در حمام، نخست پایش را خیس کنید

زمانی که می خواهید کودک را حمام کنید، اول پایش را داخل آب قرار دهید. وقتی که می‌ خواهید حمام کردن کودک را آغاز کنید، مراقب باشید که به یک باره کل بدن او را داخل آب قرار ندهید. اول پاهای او را داخل آب بگذارید تا کمی عادت کند و دمای بدنش با دمای آب سازگار شود؛ سپس کم‌کم بدن او را وارد آب کنید.🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل


🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل


🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل
مشاهده بیشتر

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا