0 تکنولوژیاخبار خودروخودروی الکتریکی

هاچبک شهری اوپل راکز با پیشرانه تمام برقی معرفی شد

زمان مطالعه: < 1 دقیقه


قیمت نهایی خودروهای برقی، معمولا بالاتر از مدل‌های بنزینی می‌باشد. این شرایط، مانعی مهم برای تولید و فروش محصولات الکتریکی قلمداد می‌شود. به همین دلیل، خودروسازان تلاش می‌کنند با کاهش ابعاد و امکانات خودروهای برقی، هزینه‌ها را کاهش دهند. از سمتی دیگر، شرکت‌هایی مثل اوپل و سیتروئن که زیرمجموعه‌ی یک گروه‌ صنعتی با سهام مشترک می‌باشند، ضمن استفاده از پلتفرم‌ها و فناوری‌های یکدیگر، مخارج تولید را کاهش می‌دهند.

نمای داخلی Opel Rocks-e اوپل راکز 2021

[table id=2 /]

سیتروئن امی (Ami) یکی از کوچک‌ترین و ارزان‌ترین خودروهای برقی دنیا می‌باشد. این محصول سال ۲۰۱۹ رونمایی شد و حالا اساس ساخت اوپل راکز جای دارد می‌باشد. پیشرانه راکز، مانند سیتروئن امی، متشکل از یک موتور برقی ۸ اسب بخار همراه باتری ۵/۵ کیلووات ساعت خواهد بود. شعاع حرکتی این خودرو، ۷۵ کیلومتر و نهایت سرعت محدود به ۴۵ کیلومتر بر ساعت اعلام شده می‌باشد. شارژ کامل باتری‌ها با برق شهری، ۳ ساعت زمان می‌برد.

طبق قوانین اتحادیه اروپا، رانندگی با اوپل راکز به دلیل وزن خالص ۴۲۵ کیلوگرم و محدودیت سرعت پایین، نیازمند گواهینامه رانندگی نیست و افراد بالای ۱۵ سال می‌توانند از آن استفاده کنند. قیمت نهایی این محصول، فعلا اعلام نشده است اما ممکن است آستانه قیمت ۷ هزار دلار مانند سیتروئن امی خواهد داشت. تولید اوپل راکز، اوایل سال ۲۰۲۲ آغاز می‌شود.

 

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا