0 ارز دیجیتالاخبار بیت کویناخبار جهانبیت کوین

هر استرالیایی که واکسن بزند بیت کوین می‌گیرد!

زمان مطالعه: 2 دقیقه


یک میلیونر استرالیایی برای تشویق شهروالان این کشور به دریافت واکسن کرونا، گفته است به هر فردی که واکسن بزند مقداری بیت کوین هدیه می‌دهد.

به گزارش کریپتو پوتیتو، فرد شبستا (Fred Schebesta)، کارآفرین استرالیایی، گفته است می‌خواهد به تمام کسانی که واکسن کرونا زده‌اند و ضمنا کسانی که در آینده این واکسن را دریافت می‌کنند، ۵ دلار بیت کوین اهدا کند. با در نظر گرفتن جمعیت استرالیا چنانچه همه شهروالان از پیشنهاد این میلیونر استقبال کنند، او باید ۱۰۴ میلیون دلار استرالیا (حدود ۷۵ میلیون دلار آمریکا) را میان مردم توزیع کند.

[table id=2 /]

فرد شبستا، هم‌بنیان‌گذار وب‌سایت مقایسه خدمات مالی فایندر (Finder)، از طرح خود برای اهدای ۵ دلار بیت کوین به استرالیایی‌هایی خبر داد که از ماه فوریه (بهمن ۹۹) واکسن دریافت کرده‌اند. این کارآفرین ثروتمند گفته است آنهایی که در آستانه واکسن زدن می‌باشند هم از پیشنهاد او بهره‌مند خواهند شد.

شبستا گفته است:

تا الان این ایده احمقانه را داشتم [اما] هیچگاه درمورد آن صحبت نکرده بودم. می‌خواهیم به هر فردی که در استرالیا واکسن بزند ۵ دلار بیت کوین بدهیم. عزیزان من واکسن بزنید و بیت کوین دریافت کنید!

این بلا‌گر ۴۰ ساله توضیح داد که هر فرد فقط یک بار می‌تواند برای این پیشنهاد درخواست دهد. برای دریافت این مقدار بیت کوین افراد باید اپلیکیشن فایندر را دانلود کنند و مدارک واکسیناسیون خود را عرضه دهند. بعد از انجام این کار ۵ دلار بیت کوین به کیف پول آنها واریز می‌گردد.

کمابیش کمتر از ۵۰ درصد جمعیت بالای ۱۶ سال استرالیا حداقل یک دوز واکسن کرونا دریافت کرده‌اند. با این وجود افرادی که واکسیناسیون خود را به شیوه کامل انجام دادند حدود ۲۷ درصد می‌باشند. با این حساب شبستا باید کمابیش نیمی از ثروت ۱۵۵ میلیون دلاری خود را برای تحقق وعده‌اش میان مردم توزیع کند.

در حالی‌ که تعدادی از کارشناسان بیت کوین را یک حاویی ناپایدار و پرریسک می‌دانند، این میلیونر به‌تازگی پیش‌بینی کرده است که قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۲۵ به ۲۵۵,۰۰۰ دلار می‌رسد. چنانچه این پیش‌بینی تحقق یابد، سرمایه‌گذاران بیت کوین ارزش حاویی خود را ۶ برابر کرده‌اند.

شبستا این خبر را در گفتگو با کایل سندیلندز (Kyle Sandilands)، مجری رادیو استرالیا، اعلام کرد. مجری این گفتگو ماه گذشته آهنگ «عزیزم واکسن بزن» را اجرا کرد تا شهروالان را به زدن واکسن کرونا تشویق کند.

در حالی‌ که شبستا با اهدای بیت کوین به استرالیایی‌ها آنها را به تزریق واکسن تشویق می‌کند، کلاهبردارانی در ایتالیا در ازای دریافت ارزهای دیجیتال، به هزاران نفر کارت‌های جعلی واکسن کرونا عرضه کرده‌اند.

طبق گزارش‌های اخیر، پلیس ایتالیا فعالیت چندین گروه را در تلگرام متوقف کرده می‌باشد. افراد در این گروه‌ها قانون را دور می‌زدند و گواهینامه دریافت واکسن کرونا خریداری می‌کردند. نقل است فروشندگان پرداخت ارز دیجیتال را برای عرضه خدمات ترجیح می‌دادند.

مجرمان قیمت ثابتی برای این خدمات غیرقانونی تعیین نکرده‌اند، اما افراد می‌توانستند آن را با پرداخت مبلغی حدود ۵۰۰ یورو، معادل ۵۸۸ دلار، خریداری کنند. مقامات ایتالیا فعلا نگفته‌اند که کلاهبرداران چه ارزهای دیجیتالی را برای فروش گواهی جعلی می‌پذیرفتند.

ایتالیا یکی از کشورهای اروپایی است که به بدترین شکل ممکن تحت‌تأثیر همه‌گیری ویروس کووید- ۱۹ جای دارد می‌باشد. طبق آخرین آماری که از سمت دولت این کشور منتشر شده است، تاکنون بیش از ۶۵ درصد ایتالیایی‌ها به‌‌طور کامل واکسینه شده‌اند. با این وجود فعلا مشخص نیست چه تعداد از این گواهینامه‌ها به شیوه قانونی دریافت شده و چه تعداد راجع به گواهی‌های جعلی کلاهبرداران می‌باشد.

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا