0 ارز دیجیتالاخبار بیت کوینبیت کوینچین

هش ریت شبکه بیت کوین از زمان ممنوعیت استخراج در چین ۳ برابر شده است

زمان مطالعه: 2 دقیقه


هش ریت شبکه بیت کوین بازیابی شده و به سطوح اوایل ماه ژوئن (خرداد ماه) رسیده می‌باشد. این افزایش نشان می‌دهد که ماینرها بعد از ممنوعیت استخراج در چین دوباره به شبکه بازگشته‌اند.

به گزارش کوین تلگراف، هش ریت شبکه بیت کوین بعد از سقوط آن به‌دنبال ممنوعیت استخراج در چین در اوایل امسال بازیابی قابل توجهی داشته می‌باشد.

[table id=2 /]

اطلاعات شرکت تحلیلی کریپتوکوانت (CryptoQuant) نشان می‌دهد که هش ریت بیت کوین اکنون به ۱۵۰ اگزا هش بر ثانیه یا کوئینتیلیون هش بر ثانیه رسیده می‌باشد.

روز ۲۴ اوت (۲ شهریور)، کریپتوکوانت، هش ریت شبکه بیت کوین را ۱۵۲ اگزاهش بر ثانیه گزارش کرد که درمورد کمترین میزان آن یعنی ۵۲ اگزاهش در روز ۲۸ ژوئن (۷ تیر) ۳ برابر شده می‌باشد. بازیابی هش ریت بیت کوین به معنای آن است که این شبکه امن‌تر و حمله به آن دشوارتر شده می‌باشد.

هش ریت شبکه بیت کوین از زمان ممنوعیت استخراج در چین ۳ برابر شده است
هش ریت بیت کوین

طبق اطلاعات بیت اینفوچارتس (Bitinfocharts) ماز طریق هش ریت بیت کوین یا همان میزان قدرت پردازش این شبکه، روز ۱۳ مه (۲۳ اردیبهشت) به رکورد تاریخی ۱۹۷.۶ اگزاهش بر ثانیه رسید. طی ۶ هفته بعد از آن، با خاموش شدن ماینرهای استخراج در تمام چین برای مهاجرت بزرگ ماینرها، هش ریت شبکه بیت کوین بیش از ۶۵ درصد کاهش یافت.

این معیار اکنون به سطوح اوایل ماه ژوئن (خرداد) نزدیک شده است و چنانچه این روال ادامه پیدا کند می‌تواند در چند ماه آینده به رکورد جدیدی دست پیدا کند.

در اوایل ماه مه (اردیبهشت)، کوین تلگراف گزارش داد که فعلا شواهدی بنا به خروج هش ریت از چین وجود دارد. دست پیدا کردن به جزئیات این مهاجرت دشوار است، چراکه نقشه استخراج دانشگاه کمبریج نیز از ماه آوریل، یعنی زمانی که گزارش شد ۶۵ درصد هش ریت شبکه بیت کوین در چین جای دارد به‌روزرسانی نشده می‌باشد.

اندازه‌گیری اطلاعات هش ریت از طریق استخرهای استخراج نیز دقیق نیست، زیرا اکثر استخرها ترکیبی از قدرت هش زیرساخت‌های فیزیکی و ماینرهای تمام جهان می‌باشند که منابع محاسباتی را جمع‌آوری می‌کنند.

بازیابی هش ریت بیت کوین نشان می‌دهد که مهاجرت ماینرها به پایان رسیده می‌باشد. این امر سبب افزایش سختی شبکه شده می‌باشد. در آخرین تنظیم سختی شبکه در روز ۱۳ اوت (۲۲ مرداد)، این معیار ۷ درصد افزایش یافت. افزایش سختی شبکه آتی به معنای افزایش هزینه‌های محاسباتی برای ماینرها است، زیرا بیشتر ماینرهایی که پیش از این در چین بودند دوباره به شبکه بازگشته و برای دریافت پاداش استخراج بلاک رقابت می‌کنند. ارزیابی کنونی، ۱۲.۳۷ درصد افزایش را برای سختی شبکه آتی پیش‌بینی می‌کند.

در حالی که عملیات مهاجرت در ماه‌های ژوئن و ژوییه (خرداد و تیر) پایان پذیرفت، ماینرهایی که پیش از این در کشورهایی چون آمریکا فعالیت می‌کردند توانستند در این مدت به‌دلیل کاهش سختی سود بیشتری به‌دست آورند.

طبق گزارش‌ها فارم استخراج شرکت ریوت بلاک چین (Riot Blockchain)، در سه‌ماهه دوم امسال درآمده بی‌سابقه‌ای از استخراج بیت کوین اعلام کرده می‌باشد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا