اخباراخبار اتریوماخبار ارز دیجیتالارز دیجیتالهک اتریوم

هکر های کره شمالی، 272 میلیون دلار ETH در سال 2021 به سرقت برده اند

به نقل از Wired، کمپانی تحلیل بلاک چین Chainalysis تخمین زده است که هکر های کره شمالی، سال قبل با انجام 7 عملیات هک موفق، 395 میلیون دلار ارز دیجیتال را به سرقت برده اند.

بهتر است بدانید که از این میزان سرقت شده، 58 درصد آن به اتریوم (ETH) مربوط می شود. در این بین، بیت کوین (BTC) تنها 1 پنجم از حاویی سرقت شده را تشکیل می دهد. سهم توکن های مبتنی بر Ethereum در این سرقت، 11 درصد می باشد.

با عنایت به داده های Chainalysis، مجموع کل ارزهای دیجیتال که از طریق این سرزمین به سرقت برده شده است، تا کنون به 1.5 میلیارد دلار رسیده می‌باشد.

با عنایت به این اعمال تحریم های سخت جهانی بر علیه کشور کره شمالی، این کشور در صحنه اقتصاد جهانی یک منفرد به شمار می آید.

روابط نزدیک با کشور چین، که 90 درصد از کالاهای کشور کره شمالی را خریداری می کند، از مهمترین عواملی است که به استمرار اقتصاد کره شمالی کمک کرده است و آن را از فروپاشی باز می دارد. با این وجود به نقل از منابع مختلف، این کشور با فعالیت های مجرمانه نیز درگیر می‌باشد. 

بعد از قاچاق مواد مخدر، جرایم سایبری به یکی دیگر از جرایم درآمدزا در این کشور تبدیل شده است و صرافی های کریپتو؛ اهداف سودآور واحدهای هک کره شمالی به شمار می آیند.

گفته می شود که رژیم کیم یونگ اون، برای توسعه موشک های بالستیک پیشرفته و سلاح های هسته ای، به هکرهای خود تکیه کرده می‌باشد.

در سال 2018، هکرهای این کشور 522 میلیون دلار را به سرقت بردند که تا امروز بزرگترین سرقت آنها در این زمینه به شمار می آید.

این گروه هک ناشناس، که در سال 2014 نقص امنیتی گسترده ای در شرکت Sony Pictures را پدید آوردند، مسئول هک شدن صرافی کریپتو کوکوین (Kucoin) که در سنگاپور مستقر است می باشند. این هک در سال 2020 انجام گرفت. این هکر ها برای شست و شوی پول های سرقت شده، تکنیک های پیچیده ای را به کار می گیرند.

در سپتامبر گذشته، Virgil Griffith، به عنوان توسعه دهنده اتریوم، به جرم کمک به کره شمالی برای دور زدن تحریم های ایالات متحده، اذعان کرد.

منبع: یو تودی

برای آگاهی از آخرین نوشته ها، خبر ها و تحلیل های کوتاه به کانال تلگرام پی98 بپیوندید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا