01 سفراخبار

واکنش وزیر میراث فرهنگی به طرح مجلس درمورد اشیای باستانی

طبق گفته وزیر میراث فرهنگی، با تصویب قانون جامع وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی طرح «استفاده بهینه از اشیا باستانی» ملغی می‌شود.

 مهندس سید عزت‌الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی امروز چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ در حاشیه مراسم رونمایی از شناسنامه بین‌المللی خودروی تاریخی، در جمع خبرنگاران با اشاره به طرح «استفاده بهینه از اشیای باستانی و گنج‌ها» که از سمت تعدادی از نمایندگان مجلس مطرح شده است، گفت:🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل

طرحی را امروز در رسانه‌ها دیدیم که به‌عنوان طرحی است که از سمت تعدادی از نمایندگان مجلس مطرح شده است؛ اما اطلاعی از خبر راجع به تهیه طرح و از جزئیات آن نداریم. من مثل شما در رسانه‌ها بندهایی از این طرح را دیدم. حتما در حوزه میراث فرهنگی خصوصا در حوزه مهم حفاری که مسئله بسیار دقیق و پیچیده است چنانچه خلأهای قانونی وجود داشته باشد باید قاعدتا وزارت میراث فرهنگی با عنایت به اشرافی که به‌لحاظ تجربی و علمی دارد با نمایندگان مجلس و کمیسیون‌های تخصصی مطرح کند و آن خلأ پر شود. یعنی نیازی که ما در قسمت قانونی داریم باید برطرف شود.

او اضافه کرد:

البته قانون جامع وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آخرین مرحله خود را در شورای معاونان طی کرد و با بیش از ۱۰۰ ماده که در آن تمام حوزه‌های وزارتخانه را مطرح کردیم آماده است که بخش مهمی از این قانون راجع به حوزه میراث فرهنگی می‌باشد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت:

این قانون در دستور کار دولت قرار خواهد گرفت. خوشبختانه چون در گذشته یک بار این قانون به‌شکل دیگری در کمیسیون‌های تخصصی دولت مطرح شده درخواست ما از دولت این است که سیر طولانی در دولت پیدا نکند و بعد از موافقت دولت به‌صورت لایحه به مجلس تقدیم خواهیم کرد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ادامه داد:

قوانین متعددی در حوزه ماموریت‌های وزارتخانه از پیش از انقلاب وجود داشته که بسیار زیاد است و قوانین مفصلی می‌باشد. قانونی که ما نوشتیم به‌شکلی است که مسائل اساسی حوزه ماموریتی ما را روشن می‌کند. مسائلی که چنانچه حل شود بقیه شیوه‌نامه‌ها و روش‌ها به‌راحتی انجام می‌شود. در حقیقت موضوعات کلی که اساس ماموریت‌های ما را تشکیل می‌دهد باید تکلیفش روشن شود در این قانون این‌ها دیده شده می‌باشد.

مهندس ضرغامی خاطرنشان کرد:

قاعدتا وقتی این قانون تصویب شود قوانین، آیین‌نامه‌ها و مصوبات هیئت وزیران و هر سند قانونی که مغایر با این قانون باشد لغو می‌گردد. حتی قوانین مصوب رسمی قبلی چنانچه قانون وزارتخانه تصویب شود به‌معنای کان لم یکن تلقی می‌شوند.

 🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل


🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل


🛑لمینت متحرک دندان(2فک کامل)🔥فقط 105 تومان ✅با امکان پرداخت درب منزل
مشاهده بیشتر

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا