اخبار ایران و جهان

وزارت خارجه آمریکا مورد حمله سایبری گسترده جای گرفت – وب‌اینجاست

زمان مطالعه: < 1 دقیقهبه نقل از خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، تعدادی رسانه‌های آمریکایی تائید کرده اند که وزارت خارجه آمریکا اخیرا مورد حمله سایبری گسترده جای دارد می‌باشد.

طبق این گزارش، فرماندهی سایبری وزارت دفاع آمریکا نیز وقوع حمله سایبری اخیر را تائید و آن را «اشکال جدی احتمالی» عنوان کرده می‌باشد.

[table id=2 /]

در همین ارتباط نیز سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به فاکس نیوز گفته است که این وزارتخانه مسئولیت حفاظت از اطلاعات خود را جدی می‌گیرد و در عین حال به دلایل امنیتی در موقعیتی نیست که درمورد ماهیت و یا گستردگی حادثه امنیتی سایبری اخیر توضیحاتی عرضه دهد.

فعلا مشخص نشده که حمله سایبری اخیر راجع به چه زمانی است، اما گویا که این حمله اخیرا و طی چند هفته قبل انجام شده و ابعاد آن بسیار گسترده و جدی بوده است، هرچند مقامات آمریکایی همزمان تاکید کرده اند که حملات سایبری اخیر مأموریت تخلیه نیروها از افغانستان را متأثر نکرده می‌باشد.

آمریکا طی سال‌های گذشته انگیزه حملات سایبری مختلفی بوده که به طور معمول سازمان‌ها و نهادهای دولتی این کشور را انگیزه قرار داده می‌باشد.

با وجود آنکه رهبران و مقامات آمریکایی به طور عمده کشورهای خارجی و بخاص روسیه را متهم به مداخلات سایبری می‌کنند، اما تا کنون مدرک و مستندات مشخصی درمورد ادعاهای خود علیه نقش کشورهای خارجی در حملات سایبری عرضه نداده اند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا