0 ارز دیجیتالاتریوماخبار اتریوم

ویتالیک بوترین: هرازگاهی شهرتم اعصابم را بهم می‌ریزد!

زمان مطالعه: 2 دقیقه


ویتالیک بوترین، هم‌بنیان‌گذار اتریوم، گفته شهرت برای او مسئله‌ای آزاردهنده است و تمایل دارد کمتر دیده شود.

به گزارش کریپتو اسلیت، ویتالیک بوترین اخیرا در گفتگو‌ای درمورد تجربیات خود به‌عنوان رهبر اتریوم صحبت کرده و گفته است گاهی دوست دارد کمتر دیده شود. او با گفتن این جمله که «دیده‌شدن را به‌عنوان یکی از پیامدهای طبیعی موقعیت خود پذیرفته است»، تلاش کرد نشان دهد که این موضوع برایش اهمیت چندانی ندارد.

[table id=2 /]

بوترین در اظهارات خود جنبه‌های مختلف رهبری یک پروژه ارز دیجیتال را بررسی می‌کند. به گفته او جنبه بد این مسئله روبرو‌شدن با علاقه بیش از حد افراد به ارز دیجیتال می‌باشد.

تاکنون چهره‌های مختلفی در این باره اظهارنظر کرده‌اند. برای مثال، اواخر سال قبل مارک کوبان، سرمایه‌گذار میلیاردر، بیت کوین را مانند یک «آیین» توصیف کرد.

در موردی مانند، فین برتون (Finn Breton)، استاد علوم و فناوری دانشگاه کالیفرنیا دیویس (California Davis)، گفته بود که ارزهای دیجیتال می‌توانند قسمتی از هویت مردم را تشکیل دهند.

برتون در‌این‌باره گفته است:

وقتی بیت کوین می‌خرید، درواقع درگیر کل ماجرا شده‌اید و این ماجرا می‌تواند قسمتی از هویت شما باشد.

بوترین هنگامی که درمورد تمایلش به کمتر دیده‌شدن سخن می‌گفت، به دلایلی اشاره کرد که بیشتر راجع به دردسرهای شناخته‌شدن از طریق مردم می‌باشد. حتی گفت دوست دارد صورت خود را با ماسک بپوشاند تا دیگر شناسایی نشود.

خالق اتریوم می‌گوید:

منظور من این است که به‌خودی‌خود امنیت فیزیکی وجود ندارد. می‌خواهید زندگی خود را داشته باشید و [دائماً] با افرادی روبرو نشوید که از شما می‌پرسند «آیا تو ویتالیک بوترین هستی؟». گاهی این چیزها آزارم می‌دهد.

ممکن استً تجربیات بوترین بیشتر از چیزی است که در این گفتگو به آن اشاره کرده می‌باشد.

با اینکه بوترین تهدید علیه امنیت جانی خود را رد کرده است، آنتونی دی لوریو (Anthony Di Iorio)، دیگر هم‌بنیان‌گذار اتریوم، گفته است به‌دلیل ترس از امنیت شخصی خود تا حدودی از فضای ارز دیجیتال فاصله گرفته می‌باشد.

دی لوریو که از سال ۲۰۱۷ محافظ شخصی داشته، گفته است از زمان ورود به حوزه ارزهای دیجیتال دیگر احساس امنیت نمی‌کند.

چارلز هاسکینسون، مدیرعامل اینپوت اوتپوت گلوبال (Input-Output Global) و بنیان‌گذار کاردانو، اوایل امسال نگرانی‌های مانندی را مطرح کرد. او در ویدیویی تکان‌دهنده حملاتی را توصیف کرد که روزانه در فضای مجازی و حقیقی با آن روبرو می‌شود.

هاسکینسون در این باره گفته است:

به هر شکل ممکن مورد حمله جای دارد‌ام. معمولاً هر روز و گاهی در حضور خودم مجرم نامیده می‌شوم. افرادی را دیده‌ام که با خشونت نامم را فریاد می‌زدند. تهدید به مرگ شده‌ام، افرادی پودر سفیدی برایم فرستادند و وانمود کردند که آلوده به سیاه زخم می‌باشد. خانه‌ام مورد سرقت جای دارد و در موارد متعددی امنیت جانی‌ام با تهدید روبرو شده می‌باشد.

بدون تردید علاقه شدید مردم به ارز دیجیتال می‌تواند به بروز افکار و رفتارهای نادرست منجر شود. البته باید توجه داشت که این مسئله در هر حوزه‌ای که با افراد مشهور سروکار دارد دیده می‌شود.

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا