0 تکنولوژیاپلگوگلموبایل

ویدئو تبلیغاتی جدید گوگل حذف جک هد‌فون از طریق جانی آیو را به سخره می‌گیرد

زمان مطالعه: 2 دقیقه


چنانچه به‌خاطر بیاورید، اپل در سال ۲۰۱۶ در اقدام عجیبی جک ۳٫۵ میلی‌متری صدا را از آیفون ۷ حذف و هد‌فون‌های کاملا بی‌سیم و محبوبش موسوم به ایرپاد را معرفی کرد. اپل اولین شرکتی نبود که این کار را انجام داد؛ اما نخستین شرکتی بود که کارش بر سایر شرکت‌ها نیز تأثیر گذاشت. دراین‌میان، عده‌ای نیز از این امر راضی نبودند و اپل را مقصر اساسی این موضوع بیان می‌کردند. در نخست، اکثر شرکت‌ها اقدام اپل را به‌سخره می‌گرفتند؛ اما دیری نپایید که اغلبشان نیز دنباله‌رو اپل شدند.

نوشته های مشا‌به

اکنون گوگل نیز با انتشار آگهی تبلیغاتی جدیدی با عنوان «The Circle Comes Full Circle» تقارن و کمال آشکار جک ۳٫۵ میلی‌متری هد‌فون در گوشی میان‌رده پیکسل 5A را برجسته کرده می‌باشد. درواقع، این تبلیغ طنزی آشکار به سبک ویدئوهای تبلیغاتی جانی آیو، طراح نام‌آشنای محصولات اپل می‌باشد.

[table id=2 /]

بااین‌حال، به‌‌نظر می‌رسد گوگل دچار خطای محاسباتی شده است؛ زیرا پنج سال از حذف جک هد‌فون از گوشی‌های آیفون می‌گذرد و تقریبا اکثر افراد این تغییر را پذیرفته‌اند و حتی خود گوشی پیکسل ۵ گوگل نیز از جک هد‌فون برخوردار نیست! قسمتی از این تبلیغ جک هد‌فون را بدین گونه توصیف می‌کند:

چنانچه بخواهیم این شگفتی کاملا متقارن و برپایه تکنولوژی را نام ببریم، [نام‌گذاری] «جک هد‌فون» کم‌اهمیت به‌نظر می‌رسد؛ اما از‌نظر فنی، این چیزی است که نامیده می‌شود؛ ازاین رو ببینید! جک هد‌فون در گوگل پیکسل 5A مبتنی‌بر 5G چگونه می‌باشد.

انتشار این تبلیغ گوگل بسیار عجیب به‌نظر می‌رسد؛ زیرا همان‌طور‌که گفتیم، سری پیکسل ۵ این شرکت فاقد جک هد‌فون می‌باشند و شواهد نشان می‌دهد پیکسل ۶ نیز همین رویه را دنبال خواهد کرد. جانی آیو بیش از دو سال است که اپل را ترک کرده‌؛ ازاین رو، این ویدئو واقعا بی‌معنی به‌نظر می‌رسد؛ البته این تنها گوگل نیست که ویدئوهای طراحی جانی آیو را مسخره کرده است؛ زیرا مک دونالد نیز در سال ۲۰۱۷ اقدامی مانند را انجام داد.

تماشا در یوتیوب

به شیوهکلی، مشخص است انگیزه اپل و سایر شرکت‌ها از حذف جک هد‌فون بهبود یا تغییر در طراحی نبوده است؛ ایضاً اساسی‌ترین دلیلش به افزایش فروش هد‌فون‌های بی‌سیم باز‌می‌گردد؛ زیرا چه خوب و چه بد حذف جک ۳٫۵ میلی‌متری تأثیر بسیاری بر محبوبیت هد‌فون‌های کاملا بی‌سیم گذاشت و به‌نوعی باعث زنده‌شدن این صنعت شد؛ به شیوهی‌که سالانه بیش از دَه‌هامیلیون از این نوع هد‌فون‌ها فروخته می‌شود و اپل بدنبالون‌های محبوبش (ایرپاد) حاکم بی‌‌رقیب بازار به‌حساب می‌آید.

برای مطالعه‌ تمام مقالات مرتبط با اپل به این صفحه مراجعه کنید.

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا