0 ارز دیجیتالاخبار جهانویزا

ویزا یک توکن غیرمثلی کریپتوپانکس را خرید

زمان مطالعه: 2 دقیقه


شرکت ویزا (Visa)، غول خدمات پرداختی جهان، چند روز پیش یکی از توکن‌های غیرمثلی (NFT) مجموعه پرطرفدار کریپتوپانکس (CryptoPunks) را خریداری کرد. یکی از مقامات ارشد این شرکت گفته است ویزا نیت دارد بیشتر با بازار توکن‌های غیرمثلی آشنا شود.

به گزارش کوین دسک، ویزا به‌تازگی یکی از توکن‌های مجموعه کریپتوپانکس را با قیمتی حدود ۱۵۰,۰۰۰ دلار خریداری کرده می‌باشد. غول عرضه‌دهنده خدمات پرداختی جهان با این اقدام گامی در جهت ورود به دنیای توکن‌های غیرمثلی برداشته است، چراکه می‌خواهد درمورد این بازار نوظهور بیشتر یاد بگیرد.

[table id=2 /]

این شرکت فعال در حوزه فناوری‌های پرداختی، روز دوشنبه اعلام کرد که در تاریخ ۱۹ اوت (۲۸ مرداد) توکن کریپتوپانک شماره ۷۶۱۰ را خریداری کرده می‌باشد.

کریپتوپانکس که تاکنون ۱۰,۰۰۰ تصویر از آن تولید شده است، به‌عنوان یکی از مجموعه‌های اساسی بازار NFTها شناخته می‌شود. کریپتوپانک شماره ۷۶۱۰ یکی از ۳,۸۴۰ توکن غیرمثلی این مجموعه است که به‌عنوان شخصیتی زنانه طراحی شده می‌باشد.

مجموعه‌ای از ۹ NFT کمیاب کریپتوپانکس که همراه با ۱,۰۰۰ توکن اول تولید‌شده است، در مه (اردیبهشت) امسال و در حراجی کریستی (Christie) به قیمت ۱۷ میلیون دلار به فروش رسید.

ضمنا بخوانید: آشنایی با ۱۰ NFT گران‌قیمت تاریخ

کای شفیلد (Cyu Sheffield)، مدیر بخش ارز دیجیتال ویزا، در پستی نوشت که انگیزه اساسی ویزا از این خرید به‌ دست آوردن اطلاعات بیشتر درمورد این بازار در حال رشد می‌باشد.

شفیلد گفته است:

فکر می‌کنیم NFTها نقش مهمی در آینده سرمایه‌گذاری‌های خرد، شبکه‌های اجتماعی، حوزه سرگرمی و تجارت داشته باشند. برای کمک به سهیم‌شدن مشتریان و شرکای خود، نیاز به درک درست از زیرساخت‌های لازم برای یک برند جهانی داریم که جهت خرید، نگهداری و استفاده از NFT‌ها [ساخته شده است].

شفیلد افزود که ویزا نیت دارد حمایت خود را از تولیدکنندگان، مجموعه‌داران و هنرمندانی که تجارت NFT را توسعه می‌دهند اعلام کند و ضمنا می‌خواهد «یک توکن غیرمثلی داشته باشد که نماد هیجان و فرصتی است که در این لحظه فرهنگی خاص وجود دارد».

شفیلد NFTها را با اولین روزهای شکل‌گیری تجارت الکترونیک مقایسه کرد که در آن کسب‌وکارهای کوچک به سطحی رسیده بودند که می‌توانستد محصولات خود را به صورت آنلاین بفروشند و از تمام جهان مشتری داشته باشند.

مدیر بخش ارز دیجیتال ویزا گفت:

می‌توانیم آینده‌ای را فکر کنیم که در آن آدرس ارز دیجیتال شما به اندازه آدرس پستیتان اهمیت دارد.

یک ساعت بعد از انتشار خبر خرید ویزا، ۹۰ NFT دیگر از مجموعه کریپتوپانکس با قیمتی حدود ۲۰ میلیون دلار به‌سرعت به فروش رسید. طبق اطلاعات پلتفرم کریپتو اسلم (CryptoSlam)، تا ساعت ۱۷:۵۰ (به وقت گرینویچ) روز دوشنبه ۲۹۳ توکن کریپتوپانکس به ارزش تقریبی ۷۷ میلیون دلار فروش رفت. از این تعداد تنها ۳۹ مورد به ارزش ۸.۴ میلیون دلار و در روز یکشنبه فروخته شده می‌باشد.

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا