آمریکای شمالیاخبار ایران و جهانبین الملل

پاسخ رئیس جمهور آمریکا به نخست وزیر رژیم صهیونیستی درمورد ایران – وب‌اینجاست

زمان مطالعه: 2 دقیقهبه نقل از خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، یک مقام آمریکایی که نامش فاش نشده همزمان با سفر نخست وزیر رژیم صهیونیستی به واشنگتن اعلام کرده که رئیس جمهور آمریکا در نظر دارد تا در جریان ملاقات با نخست وزیر تل آویو اعلام کند که فعلا به در پیش گرفتن دیپلماسی با ایران پای بند می‌باشد.

در این گزارش، مقام آمریکایی اعلام کرده که بایدن با بنت درمورد نگرانی‌های مرتبط با عدم کنترل فعالیت هسته‌ای ایران بعد از خروج ترامپ از توافق هسته‌ای، صحبت می‌کند و بایدن به بنت خواهد گفت که آمریکا نیز نگرانی‌های اسرائیل درخصوص تسریع برنامه هسته‌ای ایران را دارد، ولی هَم‌اکنون به دیپلماسی با تهران متعهد می‌باشد.

[table id=2 /]

این مقام آمریکایی ضمنا به خبرنگاران گفته است که از وقتی دولت قبلی آمریکا از توافق هسته‌ای ایران خارج شد، برنامه هسته‌ای تهران به طور قابل ملاحظهی از کنترل خارج شده و در حال سرعت در هر هفته می‌باشد.

مقام ناشناس آمریکایی ضمنا افزود: ایران اکنون حاوی سانتریفیوژها و ذخایر اورانیوم و فناوری پیشرفته‌تری است، به طوری که زمان گریز هسته‌ای هَم‌اکنون به چند ماه کاهش پیدا کرده می‌باشد.

به گفته این مقام آمریکایی، چنانچهچه کاخ سفید از فعالیت‌های هسته‌ای ایران نگران است، اما بایدن هرگونه درخواست نخست وزیر تل آویو برای توقف و صرف نظر از بازگشت به برجام را رد خواهد کرد.

پیشتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی انجام سفر خود به آمریکا را بدنبال رایزنی‌های ضدایرانی با رهبران کاخ سفید عنوان کرده بود.

قرار است در این سفر نخست وزیر رژیم صهیونیستی با رئیس جمهور آمریکا نیز ملاقات کند و سفر بنت و ملاقاتش با بایدن اولین ملاقات مستقیم دوطرف بعد از به قدرت رسیدن بنت در ماه ژوئن گذشته می‌باشد. آنها تاکنون فقط تلفنی یا از راه ویدئو کنفرانس با یکدیگر گفت وگو کرده اند.

بنت به عنوان سومین مقام در منطقه خاورمیانه بعد از «عبدالله دوم» شاه اردن و «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق است که با بایدن ملاقات می‌کند.

بایدن پیشتر در جریان ملاقات با «روون ریولین» رئیس سابق رژیم اسرائیل نیت خود برای دعوت از بنت به کاخ سفید ابراز داشت تا از این طریق دولت آمریکا به دیدگاه‌ها و مواضع کابینه جدید این رژیم گوش فرا داده و راههای همکاری در شماری از مسائل را بررسی کند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا