۰۱ سفررپورتاژ آگهی

پنج دانشگاه برتر سوئد – کجارو

زمان مطالعه: 3 دقیقه


سوئد چهارمین کشور از نظر وسعت در اروپا است که حاوی دانشگاه‌های معتبر بین‌المللی بسیاری می‌باشد.

نوشته های مشا‌به

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ کجارو در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی دربرابر صحت آن ندارد.

[table id=2 /]

۱. موسسه کارولینسکا

رتبه جهانی: ۴۸

رتبه در سوئد: ۱

موسسه کارولینسکا یک موسسه عمومی است که در سال ۱۸۱۰ به‌عنوان مدرسه‌ای برای جراحان ارتش تاسیس شد. این دانشگاه در سوئد جای دارد و محوطه دانشگاه سولنا درست در بیرون از مرکز شهر استکهلم و پردیس هادینژ در جنوب جای دارد. این دانشکده مدارک را فقط در علوم پزشکی و بهداشت عرضه می‌دهد. حدود یک پنجم اعضای دانشجویی موسسه کارولینسکا بین‌المللی می‌باشند. تعدادی از خوابگاه‌های دانشگاه در دسترس است و دانشجویانی که شهریه می پردازند، خوابگاه‌شان تضمین شده می‌باشد.

این موسسه برنامه‌هایی را در زمینه‌های مختلف پزشکی و بهداشتی عرضه می‌دهد، از جمله دندانپزشکی، بینایی سنجی و پرستاری. زبان اساسی آموزش در این مدرسه سوئدی است، اما چندین برنامه آن که به‌عنوان برنامه‌های کارشناسی جهانی و کارشناسی ارشد جهانی شناخته می‌شوند، به زبان انگلیسی عرضه می‌شود و این موسسه از بهترین گزینه‌ها جهت تحصیل در سوئد می‌باشد.

۲. دانشگاه لوند

رتبه جهانی: ۹۹

رتبه در سوئد: ۲

دانشگاه لوند یک موسسه عمومی است که در سال ۱۶۶۶ تاسیس شده می‌باشد. پردیس اساسی آن در لوند سوئد است و حاوی پردیس‌های اضافی در هلسینگبورگ ، لیونگبید و مالمو می‌باشد. محوطه دانشگاه لوند تقریبا ۴۰ مایلی غرب کپنهاگ دانمارک می‌باشد. دانشجویان بین‌المللی این دانشگاه از بیش از ۱۳۰ کشور دنیا مشغول به تحصیل بودند. تعدادی از خوابگاه‌های دانشگاه هم برای دانشجویان مقاطع کارشناسی و هم تحصیلات تکمیلی در دسترس می‌باشد. این دانشگاه حاوی هشت بخش اساسی دانشگاهی – مهندسی، علوم، حقوق، علوم اجتماعی، پزشکی، علوم انسانی و الهیات، اقتصاد و مدیریت و هنرهای زیبا و نمایشی  و یک دانشکده هوانوردی می‌باشد. در کل، بیش از ۷۵ برنامه کارشناسی و حدود ۲۲۰ برنامه کارشناسی ارشد در دسترس می‌باشد.

زبان اساسی آموزش در سطح کارشناسی سوئدی است، اما تعداد کمی از برنامه‌های کارشناسی زبان انگلیسی عرضه می‌شود. اکثر برنامه‌های کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی وجود دارد، از جمله برنامه‌های اقتصادی، مالی و حقوق بین الملل انسانی.

۳. دانشگاه اوپسالا

رتبه جهانی: ۱۰۱

رتبه در سوئد: ۳

دانشگاه اوپسالا یک موسسه عمومی است که در سال ۱۴۷۷ تاسیس شده می‌باشد. این دانشگاه عمدتا در اوپسالا سوئد، شهری نزدیک به ۴۵ مایلی شمال استکهلم جای دارد. افزون بر امکاناتی که در مناطق مختلف اوپسالا جای دارد، این دانشگاه حاوی محوطه دانشگاهی واقع در جزیره گاتلند سوئد می‌باشد. تعدادی از برنامه‌هایی که فقط در محوطه دانشگاه گاتلند در دسترس می‌باشند، طراحی بازی می‌باشد. هزینه‌های تحصیلات مرتبط با پزشکی، علوم و فناوری بیشتر می‌باشد. این دانشگاه مسکن را برای دانشجویان مهیا نمی کند.

این دانشگاه تحصیلاتی در زمینه علوم انسانی و اجتماعی، پزشکی و دارویی و رشته‌های علوم و فناوری عرضه می‌دهد. زبان اساسی آموزش زبان سوئدی برای برنامه‌های کارشناسی می‌باشد. اما تعدادی از برنامه‌های کارشناسی ارشد به سوئدی و انگلیسی در دسترس می‌باشد. همه برنامه‌های کارشناسی ارشد بین‌المللی دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می‌شود، از جمله برنامه‌هایی در علوم کامپیوتر، کارآفرینی و مطالعات صلح و مناقشه.

دانشگاه اوپسالا از گزینه‌های مطرح جهت مهاجرت به سوئد می‌باشد.

رپورتاژ

 ۴. دانشگاه استکهلم

رتبه جهانی: ۱۱۴

رتبه در سوئد: ۴

دانشگاه استکهلم، واقع در استکهلم و اطراف آن، یک موسسه عمومی است که در سال ۱۸۷۸ تاسیس شده می‌باشد. پردیس فرسکاتی، درست در شمال مرکز شهر استکهلم در پارک ملی سلطنتی، محل اساسی دانشگاه سوئد می‌باشد. این دانشگاه حاوی امکاناتی است که در مرکز استکهلم و ضمنا شهر علمی کیستا جای دارد. دانشگاه استکهلم مسکن دانشجویی مهیا نمی کند، مگر برای تعدادی از دانشجویان بورسیه.

اکثر دپارتمان‌ها و مراکز دانشگاه مطالعات در زمینه علوم انسانی، حقوق، علوم اجتماعی، ریاضیات و فیزیک، شیمی، زیست شناسی و علوم زمین و محیط را عرضه می‌دهند.

چندین برنامه کارشناسی و حدود ۷۵ برنامه کارشناسی ارشد کاملا به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. برنامه‌های کارشناسی ارشد انگلیسی تدریس شده حاوی برنامه‌هایی در بانکداری و امور مالی، مطالعات مدیریت و مطالعات خاورمیانه می‌باشد.

رپورتاژ

۵. دانشگاه گوتنبرگ

رتبه جهانی: ۱۳۵

رتبه در سوئد: ۵

دانشگاه گوتنبرگ یک موسسه عمومی است که در سال ۱۹۵۴ تاسیس شد، چنانچهچه ریشه یکی از مدارس پیشین آن تا سال ۱۸۹۱ بر می گردد. این دانشگاه حاوی امکاناتی است که در تمام گوتنبرگ یکی از بزرگترین شهرهای کشور اسکاندیناوی جای دارد.

زبان اساسی آموزش برنامه‌های کارشناسی سوئدی است، چنانچهچه تعدادی از دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند؛ ولی برنامه‌های تماماً انگلیسی تدریس شده، عمدتا در مقطع تحصیلات تکمیلی عرضه می‌شوند.

از جمله رشته‌های تحصیلی که این دانشگاه عرضه می‌کند: علوم پایه، هنرهای زیبا، کاربردی و نمایشی علوم اجتماعی، تجارت ، اقتصاد و حقوق، آموزش و فناوری اطلاعات می‌باشد. این دانشگاه با دانشگاه صنعتی چالمرز همکاری می‌کند. از جمله سه بخش دانشگاهی مشترک و توافق‌نامه‌ای که دانشجویان کارشناسی ارشد در یک دانشگاه قادر می‌سازد در دوره‌های دانشگاه دیگر ثبت‌نام کنند.

جهت اطلاعات بیشتر می‌توانید به وب‌سایت موسسه مهاجرتی و اعزام دانشجو eustudy.org مراجعه کنید.

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا