0 ارز دیجیتالاخباراخبار ارز دیجیتال

پول قرض بگیریم تا ارز دیجیتال بخریم!

زمان مطالعه: 7 دقیقه


قرض گرفتن برای خرید کریپتو اغلب از طریق اینفلوئنسرهای مختلف حمایت شده است، اما لازم است بدانید که عواقب این کار ممکن است بسیار سنگین باشد.

پیش‌بینی می‌شود فضای ارزهای دیجیتال در سال 2030 به 1 میلیارد کاربر برسد. در حالی که تعدادی مشهور‌اند که از این طریق ثروت زیادی به دست می‌آورند، تعدادی دیگر حاویی خود را از دست داده اند و نتایج مانندی را دنبال می‌کنند و تا آنجا پیش میر وند که با قرار دادن دا رایی‌های ارزشمند، پولی برای خرید ارزهای دیجیتال دریافت می‌کنند.

[table id=2 /]

وام گرفتن برای سرمایه گذاری می تواند در شرایط بسیار خاص منطقی باشد، اما استفاده از وام مسکن نیز بسیار خطرناک می‌باشد.

ارزهای رمزنگاری شده در گذشته نتایج قابل ملاحظهی را به سرمایه گذاران عرضه داده اند، اما ضمنا شاهد دوره های طولانی مدتی در بازار نزولی بوده اند که در آن بسیاری امید خود را از دست داده و با ضرر فروخته شده اند، این در حالی است آنهایی که موفق به کسب بیشترین سود شده اند و حال هیچ اقدامی نمی کنند. همانگونه که هر تحلیلگر یا مشاور مالی می گوید، نتایج گذشته نشان دهنده نتایج آینده نیست.

زمانی که بیت کوین (BTC) با قیمت 57000 دلار معامله می شد، مایکل سیلر، مدیر عامل MicroStrategy به سرمایه گذاران پیشنهاد کرد که باید از تمام پول خود برای خرید بیت کوین استفاده کنند و دریابند که چگونه پول بیشتری برای خرید بیت کوین قرض کنند. در یک نقطه، سیلور به آنها پیشنهاد می کند که برای دریافت بیت کوین بیشتر «خانه خود را بفروشند».

در زمان نگارش این مقاله، بیت‌کوین نزدیک به 23000 دلار معامله می شود، به این معنی که سرمایه‌ گذارانی که سخنان سیلور را دنبال می‌کنند، اکنون تقریبا بیشتر حاویی خود را از دست داده اند. MicroStrategy از بانک Silvergate وام گرفته و با صدور بدهی برای خرید بیت کوین بیشتر، سرمایه را افزایش داده است، تا جایی که اکنون ۱۲۹,۶۹۸ بیت کوین دارد.

در حالی که وام‌ دهی شرکتی با وام‌دهی شخصی متفاوت است، مهم است که بدانیم وقتی سرمایه‌ گذاران در مقابل دا رایی‌هایشان برای خرید ارزهای دیجیتال بیشتر وام می‌گیرند، چه اتفاقی ممکن است بیفتد و چه چیزی برای آنها باقی می ماند.

محتاط بودن در شرایط پرخطر

محتاط بودن در شرایط پرخطر

فروختن خانه برای خرید ارزهای رمزنگاری شده یک استراتژی است که از طریق تعدادی سرمایه گذاران به کار گرفته شده، این استراتژی که چنانچه در زمان مناسب انجام شود، می تواند به بازده قابل توجهی منجر شود. با این وجود، چنانچه در زمان اشتباه انجام شود، می تواند عواقب رویداد ناگوار باری داشته باشد.

استفان راست، مدیر عامل پلتفرم ردیابی تورم تروفلیشن، در صحبت با کوین تلگراف، خاطرنشان کرد که این “قطعا یک استراتژی پرخطر” است که “پیوسته یک جایگزین” دارد زیرا “منبع معقول و ارزان سرمایه” می‌باشد. او اضافه کرد که چنانچه خانه ای که در رهن قرار می گیرد پرداخت شود و “حاویی های باقیمانده ای در دسترس باشد تا بتوانیم وام مسکن بگیریم، پس چرا از آن وام مسکن برای خرید بیت کوین استفاده نکنیم.”

مدیرعامل به استارتاپ فین‌تک Milo اشاره کرد که وام‌های 30 ساله ارز دیجیتال را عرضه می‌کند و به کاربران اجازه می‌دهد از دا رایی‌های ارزهای دیجیتال خود برای خرید املاک و مستغلات به عنوان یک گزینه استفاده کنند و افزود:

من شخصاً تمام تلاشم را نمی‌کنم که با قرار دادن تمام درآمدم در بیت کوین ضرر کنم. این اساساً قرار دادن تمام تخم مرغ های خود در یک سبد می‌باشد. این یک تخصیص سرمایه با ریسک فوق العاده بالا می‌باشد.

راست گفت: برای سرمایه‌ گذارانی که درآمد خود را به صورت ماهیانه از خانواده هایشان دریافت می کنند ، قرض گرفتن پول و سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال پیشنهاد نمیشود. به گفته او، “معمولاً بهترین کار این است که عقل سلیم و مدیریت ریسک مناسب به کار گرفته شود.”

دیون گیوم، رئیس روابط عمومی و ارتباطات در صرافی کریپتو Gate.io، سخنان راست را توضیح داد و به کوین تلگراف گفت که “ساده ترین راه سرمایه گذاری در شت کوین ها و زمانبندی درست برای ورود به بازار است” و به سرمایه گذاران گفت: “هیچگاه از اهرم بالا استفاده نکنید».

گیوم گفت که سرمایه گذاران باید از افتادن در هیاهو اجتناب کنند. او در مورد استفاده از حاویی‌ها برای خرید بیت‌ کوین بیشتر، پیشنهاد کرد که به جای اینکه همه سرمایه خود را درگیر کنید، همانگونه که سیلر پیشنهاد داد، احتیاط کنید:

ما باید در نحوه استفاده از پول خود محتاط تر باشیم. با وجود تمام عظمت آن، کریپتو فعلا یک حاویی پرخطر می‌باشد. آیا شما یک میلیاردر با هفت خانه هستید؟ چنانچه بله، پس ممکن استً می توانید یکی را برای خرید BTC بفروشید. چنانچه نه، پس باهوش تر باش

دنیس اوکانل، مدیر ارشد فناوری و مدیر پورتفولیو در شرکت پرتفولیوی ارزهای دیجیتال Peregrine Digital، در صحبت با کوین تلگراف، خاطرنشان کرد که وام گرفتن برای خرید ارز دیجیتال تجربه ای در امور مالی غیرمتمرکز است که هیچگاه بدون اطلاعات نباید انجام دهید”، زیرا خرید خانه و سرمایه گذاری بلند مدت یکی از نردبان های اساسی برای رشد ثروت می‌باشد. چرا که این جزو سرمایه گذاری های امن به شمار می رود. 

🔴اوکانل افزود که مقالات بسیار زیادی از خانواده های ویران شده یا افرادی که با انجام این کار به طرز غم انگیزی جان خود را گرفته اند» خوانده می‌باشد. او اضافه کرد که چنانچه توانایی از دست دادن حاویی خود را ندارید یا پیش از سرمایه گذاری مدیریت ریسک را در نظر نمی گیرید، هیچگاه نباید برای سرمایه گذاری در بیت کوین وام گرفت یا از اهرم استفاده کرد.

بازارهای ارزهای دیجیتال به شدت بی ثبات و پر از فراز و نشیب های قابل توجه است، جایی که حاویی های پیشرو در یک ماه کمابیش دو برابر می شوند و بازارهای نزولی می توانند شاهد از دست دادن ارزش بیت کوین بیش از 80 درصد باشد.

احتمال وقوع اتفاق های غیر قابل پیش بینی

احتمال وقوع اتفاق های غیر قابل پیش بینی

به دلیل نوسانات ذاتی فضای ارزهای دیجیتال، اوکانل خاطرنشان کرد که سرمایه‌ گذاران باید در نظر داشته باشند که بیت‌کوین مانند سایر حاویی‌ها تحت تأثیر سیاست‌های پولی قرار می‌گیرد و ثابت کرده است که یک محافظ تورم نیست، در حالی که ارتباط زیادی با سایر حاویی های ریسک پذیر دارد. 

مدیر پورتفولیو پیشنهاد کرد که سرمایه‌ گذاران باید انتظار چیزهای غیرمنتظره و غیرقابل پیش بینی را داشته باشند، به خصوص در هنگام استفاده از اهرم و معاملات فیوچرز:

آنها باید منتظر چیزهای غیرقابل پیش بینی باشند. چرخه های بازار در کریپتو بسیار نوسان دارد. بسته به قوانین محل زندگی خود، آنها می‌توانند از راه ویژگی اهرم در قراردادهای آتی (که فعلا در ایالات متحده قانونی نیستند) وام بگیرند تا ریسک خود را کمتر کنند. 

به گفته او، نوسان در دا رایی‌های ریسکی که در بحبوحه افزایش نرخ‌ بهره مشاهده می‌شود. اوکانل در پاسخ به پیشنهاداتی که سرمایه گذاران می توانند برای خرید کریپتو وام بگیرند، گفت که آنها باید “بسیار محتاط باشند و پیوسته انگیزه و انگیزه فرد یا سازمان دلخواه را زیر سوال ببرند” تا دریابند چرا به آنها می گوید که پول قرض بگیرند.

 او اضافه کرد که فضای ارزهای دیجیتال پر از کلاهبرداران است و به شدت تحت تاثیر احساسات سرمایه گذاران می‌باشد. به همین دلیل باید احتیاط کرد.

توماس پرفیمو، رئیس عملیات تجاری و استراتژی در صرافی کریپتوکارنسی کراکن، به کوین تلگراف گفت که منابع آموزشی وجود دارد که «همه باید پیش از استفاده از اهرم و معاملات فیوچرز برای خرید هر ارز دیجیتال، آن‌ها را مطالعه کنند».

Perfumo خاطرنشان کرد که اهرم در کل ابزاری است که برای به حداکثر رساندن بازده سرمایه و در تعدادی موارد استفاده از آن به شیوه‌ای مالیاتی کارآمد و در عین حال افزایش ریسک معاملاتی استفاده می‌شود. این به این معنی است که “برای هر کسی که به دنبال استفاده از اهرم برای درک تحمل ریسک و مدیریت تاثیر‌گذار ریسک خود است، از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.”

Perfumo گفت با هر حاویی ریسکی، سرمایه گذاران هیچگاه نباید بیش از آنچه که مایل به از دست دادن می‌باشند سرمایه گذاری کنند و نتیجه گیری کرد:

هنگام تصمیم گیری های مالی، برای همه مهم است که تحمل ریسک شخصی و اهداف مالی خود را در نظر بگیرند. ما اغلب به افراد پیشنهاد می کنیم برای تعیین مناسب ترین استراتژی های سرمایه گذاری با کارشناسان و افراد فعال در این زمینه مشورت کنند.

این تصمیمات مالی مهم ممکن استً باید حاوی ترکیب پرتفوی بالقوه ارزهای دیجیتال و نقش آنها در سبد سرمایه گذاری کلی آنها نیز باشد. برای سرمایه‌ گذارانی که بیش از توان مالی خود سرمایه‌گذاری می‌کنند، جای گرفتن در معرض کریپتو ممکن است یک کابوس به نظر برسد.

واکنش به معاملات فیوچرز

واکنش به معاملات فیوچرز

گیوم اظهار داشت که سرمایه‌ گذارانی که موقعیت اهرمی در فضای ارزهای دیجیتال دارند باید در نظر داشته باشند که چه مدت طولانی‌تر می‌توانند آن‌ها را حفظ کنند، زیرا با داشتن زمان کافی، می‌توانند آن را حفظ کنند و امیدوار باشند که «سرنوشتشان تغییر کند».

گیوم گفت که معامله گران فعال در زمینه قرارداد های آتی و معاملات فیوچرز باید از بازار افزایشی برای تبدیل ارزهای دیجیتال به پول نقد در صورت شکست استفاده کنند تا بتوانند بدهی های خود را پرداخت کنند و به خود قول دهند که هیچگاه خانه خود را برای سرمایه گذاری در کریپتو نمی فروشند.

اوکانل گفت که سرمایه گذاران در ضرر در یک موقعیت اهرمی باید “باید فوراً از برنامه ریزی مالی و استراتژی خود را تغییر دهند و برای یک کارکرد خوب مشاوره بگیرند. وی افزود: سلامت روان را باید در نظر داشته باشید.

آنها ضمنا باید از سلامت روان خود مراقبت کنند و از درمانگران یا متخصصان حاوی مجوز کمک بگیرند. آنها باید بدانند که حمایت حرفه ای هم از نظر مالی و هم از نظر روحی وجود دارد.

در پایان، سرمایه گذاران باید بدانند که ارزهای رمزپایه حاویی های پرخطری طبق نوآوری های تکنولوژیکی می‌باشند. همه چیز می تواند یک شبه تغییر کند، همانگونه که اکوسیستم ترا سقوط کرد و عواقب آن گریبان گیر سایر شرکت ها شد. 

برای ایمن ماندن، سرمایه گذاران باید ریسک خود را به درستی مدیریت کنند، که ممکن است به این معنی باشد که پرتفوی آنها برای مدتی طولانی “خسته کننده” خواهد بود. با این وجود، این “وقفه” می تواند به آنها استراحتی بدهد که برای بهبود ذهنی و بهبود دیدگاهشان به آن نیاز دارند.

منبع: کوین تلگراف

برای آگاهی از آخرین نوشته ها، خبر ها و تحلیل های کوتاه به کانال تلگرام پی98 بپیوندید.

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا