اخبار ارز و طلا

پیش بینی ریزش قیمت سکه /شکست حمایت میانی

زمان مطالعه: < 1 دقیقه


به نقل از اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، در اولین روز هفته، سکه از میانه کانال ۱۴ میلیون تومانی پایین رفت تا انتظارات کاهشی در بازار فلز گران بهای داخلی برجسته تر شود. دیروز به دنبال افت قیمت دلار، سکه حمایت ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی را از دست داد و تا محدوده ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان افت کرد. 

[table id=2 /]

تحلیل گران فنی باور دارند که سکه در خطر از دست دادن آخرین حمایت بزرگ کانال ۱۴ میلیون تومانی، یعنی محدوده ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان جای دارد و چنانچه چنین اتفاقی رخ دهد، فلز گران بهای داخلی می تواند تا محدود ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی نیز ریزش کند. 

روز قبل ارزش ذاتی سکه نیز یک کانال را از دست داد و این اتفاق، در کاهشی شدن روال بازار و انتظارات معامله گران اثرگذار بود. بررسی ها نشان می دهد که در نخستی هفته، ارزش ذاتی فلز گران بهای داخلی در محدوده ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان جای گرفت،‌حال آنکه در انتهای هفته بالای کانال ۱۳ میلیون تومانی حضور داشت. 

به باور تعدادی معامله گران چنانچه دلار کانال ۳۰ هزار تومانی را از دست بدهد، سرعت افت سکه بیشتر می‌گردد و حتی احتمال دارد که کانال ۱۴ میلیون تومانی از دست برود. در کل با عنایت به سطح بالای حباب، در شرایط نزولی دلار، افت سکه نیز تسریع می‌گردد. در این میان تعدادی معامله گران سکه امیدوارند که امروز قیمت دلار اصلاح شود و سکه نیز قسمتی از ارزش از دست رفته خود را احیا کند. 

نوشته های مشا‌به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌گردد.

دکمه بازگشت به بالا